Страница 10 от 30 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... ПоследнаПоследна
Резултати 226 до 250 от 743

Тема: Apex A40 в ломския вариант

Нали стана ясно че проблема е при файла а не платкаджииницата.
    Румбата избърза и даде същия файл преди корекцията и затова и при него е така.
    Нека само това да е проблема при всичките А40, щото като не тръгна една от платките изпотяването беше повече отколкото да оправи човек неколко дупки.
    Редактирано от burnmaster; 2 August 2019 в 12:39.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    За да се отстрани проблемът, някой трябва да направи 12 точки с пейнт маткер на фотошаблона на солдер маската или да се направи нов.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Именно, идеята ми беше да наблегна на това, че такава грешка е малко вероятно да възникне в платкаджийницата. Т.е. двете платки които си получил в повече са си реален бонус, а не компенсация.
    Редактирано от Supraphon; 2 August 2019 в 16:10.

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Истинските платкаджийници ползват AOI и преглеждат файловете за дизайнерски грешки и пишат преди да ги произведат Дори да става въпрос за 10броя само.
    Редактирано от renegadel; 2 August 2019 в 18:48.
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от renegadel Покажи мнения
    Истинските платкаджийници ползват AOI и преглеждат файловете за дизайнерски грешки и пишат преди да ги произведат Дори да става въпрос за 10броя само.
    Истинските платкарници нямат работа да се месят в дизайна и да проверяват нещо различно от технологични ограничения. Трябва да спазват заданието дословно, ако е във възможностите им.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Това с платките е толкова дребен проблем, че не бива изобщо да вълнува душите наши.
    Отгоре на всичко няма отношение към звука, което е реалния резултат от всичко.
    Нито лепенето, нито оживяването представляват нещо тревожно.
    Големите проблеми са намирането на читави части и особено кондензатори.
    И ТМЕ и Комет общо не можаха да ни подсигурят бройките и желаните елементи.
    Поръчваме 60 бр еди какви си резистори, те имали 12 и толкова ни пращат.
    Както се сещате, тези 12 са неизползваеми за случая, и се поръчва от друго място други 50 еднакви.Защото условието да са еднакви е суперважно.
    Отделно ако държите на финиша не може да ползвате някакви си радиатори, а точно такива които ще паснат на определената за целта размер кутия и топология.
    Не ме питайте как се оразмерява и реже това, че е едно голямо приключение.
    На фона на това някакви си там платки изобщо не са на днесвен ред.

36aab9990eb5.jpga1511eef9afe.jpg

DIY Audio Member renegadel's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Истинските платкарници нямат работа да се месят в дизайна и да проверяват нещо различно от технологични ограничения. Трябва да спазват заданието дословно, ако е във възможностите им.
    Не говорех за заданията. А примерно, пропуск в бързината да се репурне полигон, както и препоръка за добра практика още при правенето на библиотеки, като solder mask expansion от падовете...
    Инак винаги се проверяват, първо технолог. възможности на платкаджийницата преди поръчка, и пак не е сигурно че няма да се оакат
    Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
    (Arthur C. Clarke)

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    ...
    Ние проблеми с рязането на радиаторите нямаме. Даже и тема да си ги мерим резултатите имаме. Ако закъсаш - обаждай се на ЛС.
    Тези твоите заготовки ако са с ребра под 35мм хич не се хвали.

Генерално погледнато до финиш се стига чак след като проектът си е изкарал тестовете върху дъска. Понеже сме толерантни на експо-мероприятията слушаме и такива. Не че всеки не си мечтае да го хване отначало и да го отметне докрай, ама май не става. И големите връткат по 2-3 прототипа плюс предпродажбени серии.

Всичко е нарязано вече, а и тестовете минаха.
    Може да се наложи при окончателния монтаж да свалим малко тока че да не кипнат електролитите вътре.
    Идеята ми беше че много енергия се хвърля за най-малкия проблем.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Типично за DIY-тo.

Кондензаторите се загряват от друго. Вижте за ВЧ осцилации.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Някой измервал ли е индуктивността на нискоомни емитерни резистори? 0.36 микро Хенри къде се класира, като стойност?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Класация спрямо какво? Този резистор има индуктивно съпротивление 0.045216 ома на 20kHz или 4.5% от 0.1 ома. Пресметни какво може да промени това в твоята схема.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Спрямо не индуктивен метал филм, примерно. Интересуваме каква му е индуктивността на такъв, ако някой е измервал.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Някой измервал ли е индуктивността на нискоомни емитерни резистори? 0.36 микро Хенри къде се класира, като стойност?
    Този параметър си го има в datasheet-a. На Ohmite резисторите например
    Които за мен са най-удачния избор като емитерни. Има и други....
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    Всичко е нарязано вече, а и тестовете минаха.
    Виж колко хора поискаха да покажеш реални измервания или симулации за изкривявания, скорост на нарастване и др.. Да се видят графиките ако е възможно. Някак не е реално да се хванете и да направите толкова много усилвателя по тази схема, и да няма измервания. Да го карате на око. И в натовския форум е така, всичките повтарят и както свирне.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Този параметър си го има в datasheet-a. На Ohmite резисторите например
    Къде го дават този параметър? Видях само, че под 0.25 ома са неиндуктивни.

Къде го дават този параметър? Видях само, че под 0.25 ома са неиндуктивни.
    E така де Неиндуктивни.
    На WN серията например им дават "Inductance <1nH at 1MHZ test".
    btw, N означава точно това. Защото има и WH, които са с подобни праметри, с изключение на по-високата индуктивност.
    Сам можеш да прецениш къде е в класацията 0,36uH
    Редактирано от lordoff; 3 August 2019 в 14:04.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Имам едни, които купих преди време от Алито и ги измерих. Non inductive ги даваха 0.22 ома. При 10kHz - 0.16 uH, при 100kHz - 0.091uH.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Да тия са си супер. Предполагам не са особено точни .... но лесно може да се измерят и подберат. Всъщност за тях +/-5% не са ама никакъв проблем ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Имам едни, които купих преди време от Алито и ги измерих. Non inductive ги дaваха...
    В Алито какво дават даже и не чета
    За важни (за мен) проекти разчитам единствено на mouser или digi-key.
    Там какво "дават", чета с интерес
    ... не че в Алито не могат да се намерят интересни на снимка неща. Напротив. Но не разчитам в никакъв случай.

Ей го burnmaster-a едни резистори не е могъл да събере човека Ами като са толкова важни, гледайте в mouser, бре хора! Или digi-key.
    Ето например взимам произволен, не толкова разпространен тип KOA Speer metal film, 1%, 25ppm, 0.5W: 1к има над 4000бр. незабавно готови за пращане.
    Не е голяма философия.

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Да тия са си супер. Предполагам не са особено точни .... но лесно може да се измерят и подберат. Всъщност за тях +/-5% не са ама никакъв проблем ....
    Aха, човека прагматик се включи. Ей ся ме направи на нищо Нищо де, както винаги Истината е някъде по средата

... въпреки това аз си държа на Ohmite
    Редактирано от lordoff; 3 August 2019 в 21:19.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Е, ако искаш можеш и по 5 лева бройката да си купиш, ама не вярвам за този проект да са толкова критични . И кондензатори Mundorf ще ти излезе златен, ама дали ще звучи по-добре от другия, с резистори от Комет за по 10 ст. - едва ли ? Всеки си знае себе си, но не се опитвай да налагаш мнението си, то си е лично твое !

Бре хора....аз съм далеч от техническата част.Какви резистори и части се поръчваха си беше друга отговорност.
    Аз съм ухото.
    Нали се сещате че техническия отговорник с измерванията вдигна ръце от темата в момента в който я изхейтихте и каза да не го занимавам с глупости.
    Помня само че докато коментираха измерванията още преди 2 и повече лета, говореха че имаме ''перфектен правоъгълник''....
    Кой би налял неколко хиледарки в кривоч и потенциално опасен за ОТ-тата амп?

Днес се зачетох в разни сръбски форуми, и установих че развяват Ломските Апекси че и колоните ни като знамена....

Да ви поздравя с малко звук от Апекса и кофти запис ама с телефона толкова.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Благодаря за поздрава!

Поръчах 15 бр., 0.33 ома от тези да ги пробвам - https://www.aliexpress.com/item/3288...507b4c4d4nxTO5

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Няма измама , хубавите части са си скъпи. Но да залагаш навсякъде ненужно високи характеристики да си ги плащаш не е особено .... оптимално. От една страна, някакви точни емитерни резистори няма да направят усилвателя хубав - дори и доста сериозни стъпала ползват резистори тип тия по-горе от алибаба..... От друга страна човек когато си цени времето и не прави нещо серийно или 20 броя, може да не му се рискува с "евтини чаркове", щото не разбира какво да гледа, какво му трябва и дали му трябва изобщо - и затова нека да има от всичко /ама цената става доста дебела - няма проблем щом е ОК/. За това и беше модерен аудиофилския ОУ OPA627 за 40-50 кинта броя - има комбинация от всякакви предимства и цената нараства главоломно.... та аудиофилите му се нахвърлиха и някои дори го ползваха само за серво. По-умните ... ползват това, което им трябва и не плащат за това, за което няма смисъл /освен за джоба е излишно замърсяване на околната среда МД !!/ - напр. дискретен отличен ОУ с чаркове за 2 лв. вместо тестване на десетки различни ОУ-та със същия постоянен посредствен резултат..... в моя случай
    Та да не съм голословен,
    пример за евтини резистори, ОК за повечето схеми:
    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/26703/
    пример за чудесни резистори с нужните за целта хар-ки:
    ония по-горе от али баба и т.н.
    пример за скъпи резистори с чудесни характеристики от които 70..80% не ни трябват, ама да спим спокойно:
    omhite по 5 лв. и нагоре.
    и още по-скъпи - имам в кутийките някакви 4-изводни SMD vishay dale 0.05 ohm 1% сигурно са още по-скъпички , аз обаче не мисля че ми трябва чарк с такива хар-ки за тази цел ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Ухото говори, ама очите искат да чуят

Страница 10 от 30 ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени