Страница 57 от 57 ПърваПърва ... 7 32 47 53 54 55 56 57
Резултати 1,401 до 1,402 от 1402

Тема: Apex A40 в ломския вариант

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Това написах в темата за Денон А1:

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения

Има малко развитие. Та, вързах един хубав интерконектен кабел от изхода на OP37 през резистора 120 ома на спойка и директно към усилвателя. Така прескачам всичко излишно на изхода на плейъра. Мутиращи, реле, бобинки…
    И при дръпнат щепсел от захранващата букса на плейъра и включен усилвател имам леко жужене във високочестотния. Няма абсолютно никакъв кабел вързан към плейъра, както и захранване. Просто една пълна кутия и имам брумче във високия.
    Закъсих резистора 10 ома м/у сигнална и силова маса на усилвателя, (който следи темата за Апекс). И сега пак при напълно изключен плейър от захранването пак жужи високия. Като вкарам IEC буксата, но с изключено захранване от бутона, пак същото. Като го включа от бутона на предния панел, който пуска 230-то, пак същото - съвсем леко жужи високочестотния. Винаги едно и също брумче.
    При това положение мисля че плейъра няма никакъв проблем със самовъзбуждане и осцилоскопа ме е лъгал. И Флука ми дава на изхода на на плейъра 0,5mVAC, 0Hz.
    При тестовете потенциометъра на усилвателя винаги е бил намален докрай.

Развитието ще продължа в темата на усилвателя.
    Утре ще продължа с усилвателя по метода описан от Иво по-назад.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от ivos Покажи мнения
    Докато имаш връзка на входните чинчове с корпуса на кутията (който е сигурно е занулен) и два отделни изправителя/трансформатора, няма оправия. С един източник ще е добре, а с друг зле. Айде от мен да мине, като за начало:

0. Разкарай единия изправител и съответния изправител, а на другия му прибави вече излишните кондензатори.
    1. Разкарай тези 10 омови резистори.
    2. Раздели сигналната и силовата маса още на платката (не съм разглеждал платката).
    3. С дебела тел закарай силовата маса до средната точка на кондензаторите в изправителя, там където е "-" на говорителите.
    4. Приближи двата чинча един до друг и свържи масите им с тел.
    5. Към средната точка на тази тел свържи масите на стерео потенциометъра. За двете секции по отделно! Не свързвай масите на двете секции на самия потенциометър. Всяка една по отделно до чинчовете. Свържи и корпуса на потенциометъра с отделна тел до същата точка между чинчовете.
    6. От всяка секция на потенциометъра свържи ширмиван кабел към всяка от платките. Ширмовката от едната страна е на съответната маса на потенциометъра, а другия край е на сигналната маса на платката, която вече си отделил от силовата - виж т.2.
    7. Сега вземаш още едно парче тел и го запояваш между средната точка на чинчовете и средната точка на изправителя. Това е ЕДИНСТВЕНАТА точка, където се събират сигналната и силовата маси!
    8. Не свързвай галванично корпуса на усилвателя със средната точка на изправителя. Просто си занули корпуса, но без да има връзка с масите.
    9. Изолирай корпуса на потенциометъра от корпуса на усилвателя.
    10. Изолирай чинчовете от корпуса на усилвателя.

Сега ако усилвателя е стабилен и не се самовъзбужда, трябва да е тих като мъртвец.

п.п.
    Ако искаш двойно моно (което за мен е безсмислено), правиш същото, но не обединявай масите на чинчовете и потенциометъра.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Страница 57 от 57 ПърваПърва ... 7 32 47 53 54 55 56 57

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени