Страница 59 от 69 ПърваПърва ... 9 34 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1,451 до 1,475 от 1725

Тема: Apex A40 в ломския вариант

Нищо не разбрах, ама карай там!!!! Нещо да се пише!!!
    Пълно е с такива мастери!!!!! уЖасТ!!!!!!
    Ама приятеля го направил, ама ние (АЗ) го правя!!! Некакви такива! Усеща се от всички, мастере, че нищо не си направил!!!!!
    Ама аз съм слушател, ама няма брум при нас.......
    Е, омръзна ми от такива тъпи мнения!!!!!! дай измервания, ама те, приятелите ги изтрили!!! Всичко е точно!!!!!!!
    Е такива ме дразнят, та няма до къде!!!!!!!!!

Никой нищо не е изтривал, защото никой никога не ги е записвал или снимал.
    Прави се постановката, мери се, айде следващия......
    Осван това, съжалявам че се изхабих, и дадох такова голямо количество информация до сега за стъпалото.
    Освен това, имаш пълната свобода да не ме четеш и да не се дразниш.
    Нали?

На всичкото отгоре са ни сърдити, че се подбъзикваме с "най-великия усилвател на света", неподкрепен с нищо, освен със заявленията на burnmaster-a, без нито едно читаво измерване поне и не искат да споделят нищо вече ... ...
    Работата отива натам, че или Гошо-Велики нищо не вдява от сериозно правене на усилватели и бачка "копи-пейст" или поне разбира дотолкова, че му е ясно че ако се включи в темата ще му лъсне ....а и го играе "обиден".

На кого да сме сърдити.
    Аз немога постоянно да вися тук, щото усилватели се правят.
    Който виси по форумите не прави усилватели.
    А кой колко разбира се познава само по това, какви и колко ампове е направил, и как свирят.Сещаш ли се?

И пак не разбирам какво сте се втурачили в тоя Апекс?
    Я вижте колко теми има за яки ампове, вие де ли ми искате а това , а онова.

А в неделя как свирнА единия блок.....малиииии...вече компилиран и изграден.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от burnmaster Покажи мнения
    Никой нищо не е изтривал, защото никой никога не ги е записвал или снимал.
    Прави се постановката, мери се, айде следващия......
    Осван това, съжалявам че се изхабих, и дадох такова голямо количество информация до сега за стъпалото.
    Освен това, имаш пълната свобода да не ме четеш и да не се дразниш.
    Нали?

На кого да сме сърдити.
    Аз немога постоянно да вися тук, щото усилватели се правят.
    Който виси по форумите не прави усилватели.
    А кой колко разбира се познава само по това, какви и колко ампове е направил, и как свирят.Сещаш ли се?

И пак не разбирам какво сте се втурачили в тоя Апекс?
    Я вижте колко теми има за яки ампове, вие де ли ми искате а това , а онова.

" Вие" - които и да сте там в "поточната линия за амповете " ,какво пушите освен тютюн,че то смеха вече е повече от " бурен и завладяващ".

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Аз не виждам нищо смешно. Момчето е споделил, каквото може. За каквото не може, друг ще сподели. Аз бих се чувствал неблагодарник към burnmaster, ако въпреки споделеното от него му се подигравам.
    Дайте по сериозно!

Аз искрено се радвам, че е свирнал бридж моноблока!
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Ако ще играеш бридж, ще те изкефи с траф!
    Ще стане мощен, лампов усилвател!!!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Ще видим, че всички усове са ми бридж. Чакам едни платки и ако всичко е наред с тях ще реша.

Румба нямахме притеснения че мостово ще има проблеми, тъй като и наливно са тествани в бридж, но със калпав траф.
    Имахме притеснения относно окончателно подвързване с финалните мощности, да не стане некой сакътлък.

Така и стана де.
    С 800ма стана рискова температурата.
    Много рискова.
    Окончателно амповете остават с по 500мА ток на покой, стабилна температаура /доста висока/, и стабилна работа като цяло.
    Румба, с новите платки не ни се е налагало да правим пинизите против брум, които описах по назад.
    Това се наложи някога само на прототипа, но там и платката е малко по различна.
    Така че запази платките в оригинал, не би трябвало от тях да имаш грижи.

Има нещо дребно при теб, което се надявам да го откриеш, и ти е около платките, не в тях.
    Кабели, захранвания.....там нещо има.

Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Аз не виждам нищо смешно. Момчето е споделил, каквото може. За каквото не може, друг ще сподели.

Аз искрено се радвам, че е свирнал бридж моноблока!
    Ами братле ,то хубаво че не виждаш нищо смешно ,щото ако го виждаше наистина щеше да ти се реве!
    Всички хора от форума които разбират защо се налага дълбока дифузия в кристала на транзистора който формира зоната наречена " база ", и определя работното напрежение на прибора (транзистора) не желаят някой с претенции като на най-добрите тонинженери в световната звукозаписна индустрия да им показва и "доказва" някакви меко казано глупости!

...

А свързването как мина? Какви и кои библиотеки ползвахте? Само на Уиндоус или...?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Румба нямахме притеснения че мостово ще има проблеми, тъй като и наливно са тествани в бридж, но със калпав траф.
    Имахме притеснения относно окончателно подвързване с финалните мощности, да не стане некой сакътлък.

Така и стана де.
    С 800ма стана рискова температурата.
    Много рискова.
    Окончателно амповете остават с по 500мА ток на покой, стабилна температаура /доста висока/, и стабилна работа като цяло.
    Румба, с новите платки не ни се е налагало да правим пинизите против брум, които описах по назад.
    Това се наложи някога само на прототипа, но там и платката е малко по различна.
    Така че запази платките в оригинал, не би трябвало от тях да имаш грижи.

Има нещо дребно при теб, което се надявам да го откриеш, и ти е около платките, не в тях.
    Кабели, захранвания.....там нещо има.
    Да, дребно нещо е. Чакам си платките с шотки греца на тях и вече ще подредя и оплетя всички кабели и проблема ми трябва да изчезне. Сега е плетеница от кабели.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Ще ползвам три различни марки кондензатори и за това според вас, как е най-добре да ги подредя според ESR? С най-високо до греца, а най-ниско до клемите към усилвателя?

HTB1BVc_kuySBuNjy1zdq6xPxFXae_wdp.jpg

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Защо?

Защото трябва накрая да се обере каймака! Към устройството, трябва да тече филтриран ток, не боза!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Стефане, аз от гледна точка зарядните токове разсъждавам. За това с най-високо ESR мислех да е до диодите.

А не мислиш ли, че удара се поема лесно от човек 180 кила?
    Така и тук!
    Нисък до греца!!!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Ок.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    И като знаем, че ESR се мени (например, под въздействие на температурата, или заради ВЧ съставки в тока...), какво правим?! Сваляме периодично, мерим и преподреждаме кондензаторите ли?!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    За какво си усложняваш живота Бисере?

Членува от
    Feb 2008
    Възраст
    48
    Цитат Публикувано от centaur Покажи мнения
    ... защо се налага дълбока дифузия в кристала на транзистора който формира зоната наречена " база ", и определя работното напрежение на прибора (транзистора) не желаят някой с претенции като на най-добрите тонинженери в световната звукозаписна индустрия да им показва и "доказва" някакви меко казано глупости!
    аз само не разбрах защо трябва да знаеш перфектно литография и дифузия при производството на полупроводници, които се изучават като отделна дисциплина ?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ще ползвам три различни марки кондензатори и за това според вас, как е най-добре да ги подредя според ESR? С най-високо до греца, а най-ниско до клемите към усилвателя?

HTB1BVc_kuySBuNjy1zdq6xPxFXae_wdp.jpg
    Сложил ли си снубери и какви? Сложил ли си тия серийни резистори и какви са. И.... какво целиш:
    - мощност
    - филтрация
    - /ниски/ смущения
    - гъзария
    - аудиофилия

Че с този така зададен въпрос, без никаква идея за целта, май е последния отговор , на който отговорът е:
    - пробвай всички варианти и както звучи най-добре
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от apm Покажи мнения
    аз само не разбрах защо трябва да знаеш перфектно литография и дифузия при производството на полупроводници, които се изучават като отделна дисциплина ?
    За да може и аз да "натъртвам" ,като други потребители от северозападния край!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    - пробвай всички варианти и както звучи най-добре
    Ако не звучи задоволително питай Димитър за по-висок клас елементи.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    как няма да е задоволително, това и на моно изби рибата и рака в морето .
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

ssavi's Avatar
    Членува от
    Aug 2019
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Сложил ли си снубери и какви? Сложил ли си тия серийни резистори и какви са. И.... какво целиш:
    - мощност
    - филтрация
    - /ниски/ смущения
    - гъзария
    - аудиофилия

Мachinow
    Пусни ми на мен ( неразбиращия ) една според теб хубава и подходяща схема на захранване. Ще я пробвам и нея, да мога да сравняваме

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    С copy-paste високите резултати хич не са гарантирани.

Страница 59 от 69 ПърваПърва ... 9 34 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени