Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 85 от 85

Тема: “Two Towers” by ACR / Fostex...

Цитат Публикувано от jorkaev Покажи мнения
    Подобрението е толкова съществено, че не ми хрумна изобщо да местя говорителя или да променям наклона...
    Предполагам тези 1-2 дб нагоре си ги усетил, като едно 'отпушване' в средите и високите честоти. Но, със сигурност сега ще чуваш по-ясно и дефекти в записите, съскане и шъшкане на вокали и тем подобни.
    На мен друго ми е интересно - ако не си местил колоните и не си пипал микрофона по време на монтажа на говорителя с филтъра, какво е това повдигане между 750 до 1000 хц? Откъде се взе? А сега де!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Предполагам тези 1-2 дб нагоре си ги усетил, като едно 'отпушване' в средите и високите честоти. Но, със сигурност сега ще чуваш по-ясно и дефекти в записите, съскане и шъшкане на вокали и тем подобни.
    На мен друго ми е интересно - ако не си местил колоните и не си пипал микрофона по време на монтажа на говорителя с филтъра, какво е това повдигане между 750 до 1000 хц? Откъде се взе? А сега де!
    Микрофона е на слушателската позиция и не съм го местил по време на тестовете, нищо не съм променял, само откачих задната висока. Предполагам е грешка от самото измерване, на другия канал го няма. Прави ми впечатление, че точно този диапазон, а и малко около него е много чувствителен, най-вече относно самото разположение на микрофона - сантиметър напред, назад и се забелязват съществени разлики при измерване.
    Относно промяната в звука е горе-долу така, както го описваш, променя се почти целият спектър, но основно в среди и високи. Определено очаквах, заедно с появата на "царството на дъховете" да стане и качамак, заради двата говорителя, работещи в една лента, но определено не се получи така - заедно свирят още по бистро.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Ето, ти си открил, че микрофона улавя разлики при препозициониране на положението му сантиметър-два...
    Сега помисли, тези дето все сменят нещо (я кабел, я резистор или кондензатор) и слухтят за промени, какво точно чуват като разлики и после колко може да им се вярва.
    Но те нека си вярват.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

На измерване почти са почти незабележими в общата картинка, звука обаче не е същия.
    За пореден път се убеждавам, че в аудиото не всичко подлежи на рационално обяснение...
    Понякога рационалното обяснение е скрито зад обичайните схващания , че всичко около аудиото може да се измери и обясни чрез стандартните АЧХ и ФЧХ . Това , което си направил е увеличаване на времето на реверберация на високата среда и високите , което е наложително за твоето помещение , тъй като е прекалено демпнато там - на графиката за RT60 ясно се вижда какво се случва при теб над 3 кHz . REW генерира АЧХ и ФЧХ чрез " заграждане на времеви прозорец около импулса " с цел игнориране или не на първите отражения и реверберацията в измерването . Има и функция " честотно зависим прозорец " по подобие на измервателните програми от по-висок клас . Така може да добием представа за работата само на ОТ , комбинация ОТ- стая или само стаята .Това , което може да видиш като измерване при добавяне на новия говорител е промяна в реверберацията .Това , което не може да се измери е прихоакустичният ефект от 3D реверберацията след поставяне на такъв говорител . При добре обработено помещение слушаме предимно 2D реверберация , разположена в равнината слушател , ляво , дясно ОТ и се отдалечаваме евентуално от плановете на тонрежисьора да слушаме комбинирана реверберация стая-запис
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Това , което си направил е увеличаване на времето на реверберация на високата среда и високите , което е наложително за твоето помещение , тъй като е прекалено демпнато там - на графиката за RT60 ясно се вижда какво се случва при теб над 3 кHz ...
    Струва ми се доста логично обяснение на получилата се аудио мистерия. Да разбираме ли, че с този допълнителен ВГ един вид само компенсираме някои пропуски в обработката на помещението и по-добре да насочим усилия там?! Все пак не носи ли и негативи (някакви фазови аномалии) подобна добавка...
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Това , което си направил е увеличаване на времето на реверберация на високата среда и високите , което е наложително за твоето помещение , тъй като е прекалено демпнато там - на графиката за RT60 ясно се вижда какво се случва при теб над 3 кHz .
    Напълно си прав, определено е така, стана ми любопитно и разгледах графиките на същите измервания.
    Сега картинките са малко по различни, спрямо тази, която съм ти пращал.
    Даже почетох малко, за да се ориентирам и разбрах, че препоръките за стаи с квадратури, подобни на моята, за RT60 са около 0.3 секунди, каквато е и моята.
    Както и да е, стаята е чудесна за слушане на музика.
    Публикувам двете графики, съответно с един и два високочестотни.

Цитат Публикувано от vmwfkl617 Покажи мнения
    Струва ми се доста логично обяснение на получилата се аудио мистерия. Да разбираме ли, че с този допълнителен ВГ един вид само компенсираме някои пропуски в обработката на помещението и по-добре да насочим усилия там?! Все пак не носи ли и негативи (някакви фазови аномалии) подобна добавка...
    Може да се каже , че компенсираме прекалената звукообработка и факта , че звукоабсорбцията общо взето посяга винаги и към високите , за това донастройката на помещението в тази честотна област трябва да е последен стадий . По-взискателните помещения се набляга и на дифузори , които не посягат към високочестотната реверберация , а само "разпръскват " напълно вредните първи отражения . В случая втория високочестотен вероятно носи и фазови негативи' доколкото всеки говорител става все по-ненасочен към долния край на излъчването от него спектър .
    Даже почетох малко, за да се ориентирам и разбрах, че препоръките за стаи с квадратури, подобни на моята, за RT60 са около 0.3 секунди, каквато е и моята.
    Както и да е, стаята е чудесна за слушане на музика.
    Публикувам двете графики, съответно с един и два високочестотни.
    Стаята е перфектна до 70Hz от към RT60, което не среща никак, никак често. Високочестотния прави перфектна добавка на RT 60 и в крайна сметка никакво разминаване между измерване , теория и слушателски наблюдения .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Малко промени по колоните – добавих още един чифт високочестотни.
    Хъмммм...
    Ще ти гостувам скоро, за да чуя отново, фабриката за емоции.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Oct 2011
    Възраст
    47
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Хъмммм...
    Ще ти гостувам скоро, за да чуя отново, фабриката за емоции.
    Заповядай, Георгиев, имам страхотен диск, точно по твоя вкус:

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Ммммм...
    Изненада ме!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени