Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 36

Тема: Лаптопа се рестартира сам.

Лаптопа се рестартира сам.

Здравейте, пиша с уговорката, че не съм особено на ти с компютрите. Накратко: Lenovo ThinkPad X61 и звукова картаM-Audio FireWire 410, Win10. Пропуснах да забраня ъпдейтите, след като се ъпдейтна започна едно рестартиране през около 3 минути. Това го прави докато съм в Youtube, нямах време за други експерименти. С неговата звукова карта не се рестартира! Драйверите на картата са за Win7, но досега нямаше проблем. Обмислям няколко варианта:
    1. Да инсталирам Win7 и за всеки случай да забраня ъпдейтите.
    2. Да преинсталирам Win10, да забраня ъпдейтите и да потърся в нета читав драйвер.
    3. Да сложа звуковата карта на друга машина, а на тази да сложа Audio DJ2 с която разполагам и да тествам.
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има решение ще се радвам да го сподели. Поздрави!
    Редактирано от chichomit; 28 June 2019 в 10:57.
    Chicho Mitko

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    Слагай седмица и не се занимавай с глупости.
    На десятката ъпдейтите не могат да се спират.
    Ял съм я тая попара,правя дискотека и лаптопа решил да се ъпдейтне и не стига че ми източил интернета ами без да пита прас рестарт.
    Тръгва и се започва едно чакане да се инсталират актуализациите,хората седят без музика и гледат лошо..
    Купих си таблет с лицензен уин 10,и там греда след апдейт спира да действа тъчскрийна .
    Търсене на мишка и докато инсталирам стар драйвер за да тръгне е мъка голяма.
    Не искам да го обновява но не ме пита бил сложен по нов и като го махна за са сложа стария работещ драйвер той веднага пак си слага новия.
    Редактирано от milen petrov; 28 June 2019 в 11:24.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако не правиш нещо много отговорно в интернет седмицата ще ти върши работа още дълго време.

Да, натам отиват нещата. Ще слагам седмицата, надявам се да няма проблем със тази зв. карта. Лаптопа се ползва само за Yutube, евентуално ако поискат нещо което нямам (или не знаят името, а само какво се пее...). Проблем ми е мястото в кейса, иначе бих сложил по-мощна машинка. Този лаптоп съм го избирал с рулетката, други не влизат! А Win10 сложих защото не ми се търсеха драйвери, но се оказа, че и там трябват ( нямам предвид само звуковата карта).
    Chicho Mitko

Ъпдейтите и на 10 се спират! Няма такова, не се спират.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Разбира се, дърпаш му LANна и готово...

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    има скриптове , които ги блокират

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    скрипирал съм го,
    не помага

20190628_143027.jpg
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

achodemo's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    41
    При мен става с по големи

(ContextBerry) в Google
    Редактирано от achodemo; 28 June 2019 в 14:40.

Не казваш от колко време е това?

Вероятно се рестартира понеже все още не е инсталирал всичките простотии, които е успял да свали

Остави го включен известно време, но иначе - 7!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Преди два дена при изключване започна да се ъпдейтва (избрах update and shutdown) и се шутира сам минути след като започна. При включване на другия ден започна да инсталира (не обърнах внимание колко време) и след това пуснах Youtube .... и като се започна през около 3 минути рестарт, изписва "STOP CODERIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL". Това само при включена звукова карта през FireWire. През неговата си работи нормално. Вероятно се е прецакал драйвера, но до утре няма да мога да пробвам да го инсталирам или да търся друг (лаптопа е в мен, картата в къщи а аз не съм там). Но за по-сигурно ще мина на Win7, вече не съм спокоен дали няма да ме изненада отново.IMG_20190625_200736.jpg
    Редактирано от chichomit; 28 June 2019 в 16:05.
    Chicho Mitko

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    И заради този дребен проблем ще преинсталираш Седмица? Имай предвид че при десятката е обърнато специално внимание за аудиото по дефоулт и има много ниски латенции. Аз бих си оправил проблема и бих продължил да си ползвам Десятката.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не казваш от колко време е това?

Вероятно се рестартира понеже все още не е инсталирал всичките простотии, които е успял да свали

Остави го включен известно време, но иначе - 7!
    Аз имах подобен проблем с десятката. Рестартира се докато инсталира всички ъпдейти. Остави го включен едно денонощие когато не работиш с този компютър.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Нямам под ръка 10, за да покажа стъпките за спиране на ъпдейтите, но е писано в нета и си го намерете! Не го търсете в класическите места в 7! Може да се спре частично или пълен отказ! Всичко е в контрол панела, административни инструменти!
    Нали гуглите уж, едни ъпдейти ви спряха!
    Успех!
    Редактирано от Стефан Петров; 28 June 2019 в 21:55.

Цитат Публикувано от chichomit Покажи мнения
    Пропуснах да забраня ъпдейтите
    Кофти грешка.
    Най-лесно е реинстал на уиндоус 10 и спиране на автоматичното обновяване.
    Редактирано от gore; 28 June 2019 в 22:16.
    d(°L°)b

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    За Уиндоус 10 няма ефективно софтуерно спиране на ъпдейтите.

Има описани в нета начини за спиране на ъпдейтите. Изисква малко повече занимавка, но би трябвало да става.
    Преди време мъчих 10-ката на приятел, но нямам информация дали наистина са спряли.
    Ако софтуерно не става, може хардуерно, например с чук
    Редактирано от mkocev; 29 June 2019 в 09:37.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Просто не ползваш връзка с интернет и готово, ъпдейтите са спряни...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Има описани в нета начини за спиране на ъпдейтите. Изисква малко повече занимавка, но би трябвало да става.
    Преди време мъчих 10-ката на приятел, но нямам информация дали наистина са спряли.
    Ако софтуерно не става, може хардуерно, например с чук
    Освен ако нямаш платени служебни софтуери разни.
    Тогава научаваш как са навързани гадовете като свински черва
    ...и бързо те връщат в "правият път" да се кръстиш и да те следва "правата вяра"...
    а да връткаш няколко лаптопа/PC е леко досадно вече....
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    65
    Със седмица съм, но имах подобен проблем с едно ъпдейтче от около 9 МВ преди 2-3 месеца . Проверих го, уж всичко е наред, инсталира се и ... греда. РС-со се рестартира 20 пъти, докато не му спрях тоците. След преглед, синът на мой приятел деинсталира проклетията през Safe mode, възстанови системата и всичко си дойде на мястото. Това ъпдейтче продължава да иска инсталация и до ден днешен. Мисля си, че има някаква връзка между него и напъните за интелектуална собственост. ОС ми е оригинална, програмите -също. Е, почти всички ... Имам и някоя песньовка или филмче, изтеглено от тук-там, но това е. Не правя бизнес със тях. Та, всичко е възможно.
    Редактирано от vspassov; 29 June 2019 в 12:42.
    “Сума работи не знаем и това не е беда. Бедата е, че някои работи ние си мислим, че ги знаем." - Марк Твен
    "
    По-добре щастлив, отколкото винаги прав във всичко!" - неизвестен автор

В action center > check for updates. Показва ти се брой ъпдейти. Отваряш important updates примерно и виждаш списъка. Стъпаш в/у нежелания ъпдейт и десен бутон. От менюто hide update. За 7-цата - крие този ъпдейт и повече не ти го предлага.

Вдясно имаш няколко думи да всеки ъпдейт и преппратка за повече инфо към МС. Чети какво прави. Пусни му номера в търсачка и виж другите какво казват за него.
    Редактирано от stef; 29 June 2019 в 14:07.

Цитат Публикувано от vspassov Покажи мнения
    Със седмица съм, но имах подобен проблем с едно ъпдейтче ...
    Е, дай му името де!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

От няколко години насам все ми мъкнат какви ли не лаптопи и компютри.
    Като питам за оплакванията, редовно отсреща чувам:

- 'Ох, моля ти се, махни я тая гадна 10-ка, че не я издържам. Отвратителна е, от месеци се мъча и не мога да свикна. Скъса ми нервите с разни ъпдейти и архивиране на сървъри'.... и какви ли не от сорта.
    - Е, добре де, питам аз - Какво да сложа?
    - Седмица, разбира се!

Благодаря на всички, които се включиха в темата. След много проби слагам Win7 , дано там да няма изненади. Дано не се наложи да сменям машинката, че ми е точно по размер. И със друга звукова карта през USB - същата работа.
    Chicho Mitko

Добър избор!
    При Седмицата можеш да спреш всякакви ъпдейти още при самата инсталация, ако не ти трябват разбира се.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени