Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 46

Тема: USB Памет 3.0

USB Памет 3.0

Здравейте - попаднах на следният проблем .
    Според windows 10 - имам последните драйвери на всичко .

След като използвах много време продукт на Sandisk - usb 2.0 и нямах никакви проблеми - реших да си закупя
    USB 3.0 пак на Sandisk Ultra Flair 32гб .

При запис на цял файл 18гб - тръгва на 75 мб - и след съвсем кратко време пада на 20мб и никаква промяна .

И след като получих този проблем - се порових и прочетох в чужди форуми - че проблема и при тях е същият .
    Това е цитат с превод

"Открих истинската причина с тези капки за скорост на запис. Това USB флаш устройство очевидно използва някакъв вид кеш, подобно на TLC SSD, които използват SLC кеш. Ако копирате файлове, които са по-малки от размера на кеша, няма да забележите спад на скоростта. Но ако копирате файлове, които са по-големи от размера на кеша, кешът ще се запълни, а флаш устройството ще продължи да пише за основния бавен NAND на диска. Можете да проверите дали случаят е такъв, като отмените копирането, а след това отново незабавно копиране - скоростта на запис почти веднага ще падне, защото устройството все още не е имало време да изчисти кеша, така че дисковете продължават да пишат на главен NAND на кеш. Ако отмените отново, дайте на устройството половин минута или минута, и копирайте отново, то ще започне с пълната скорост, защото сега отново може да пише в кеша, защото имаше достатъчно време да го изчисти.

*Така че, когато копирате файловете за шофиране, първо ще се опита да запълни кеша. Когато устройството е неактивно, съдържанието от кеша ще бъде преместено на бавен NAND.

Имам 16 GB Ultra Flair drive - изглежда, че има 384MB кеш (предполагам 3x128MB). "

Споделете вие от коя бърза USB 3.0 Флаш памет - сте доволни .

Ако на същото USB 3.0 Свържа ремонтираният от мен външен 2тб Toshiba ( смених usb Конектора ) - същият файл пре записваше на него с постоянна 100мб/с без срив .
    Така че не мисля че ми са проблемни USB -тата .
    Ямбол

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Значи, за да имаш пълната скорост на флашката при запис, трябва да направиш следното при Уин10 с включена флашка в компа: Control panel -> Device manager -> Disk drives (даваш десен бутон в/у флашката) -> Properties -> Policies и правиш нещата като на картинката.

USB.jpg

Но всеки път преди да изкараш флашката, трябва да я разкачиш от бутона до часовника долу вдясно.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Първоначално при мен - беше горната част
    Бързо премахване
    промених го както си показал на картинката

При долнат част на картинката нямах отметка на двете квадратчета .
    След като исках да маркирам - ми излезе съобщение

Това устройство не поддържа тази функция .

И няма никаква разлика след промяната .
    При тестове с четене - Има странни явления :
    В началото скоростта на четене скача между 75 и 110 - около 11 пъти .
    Докато направи 8гб - след това - скоростта пада на 45мб и така до 30гб.
    Ямбол

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Друго което влияе на трансфера при запис на флашката, поне при мен е че Уин10 по дефоулт си слага негови драйвери за всяка платка. Ти си слагаш оригиналните за дъното и той след теб намазва негови и някой път скапва нещата.
    Поне при мен ги скапва. Виж тука как да изключиш това автоматично намазване на драйвери от Уиндоуса - https://www.laptopmag.com/articles/d...-on-windows-10

Описано е стъпка по стъпка. После си инсталирай драйверите за USB 3.0 от пакета за дъното ти и рестартирай компютъра. Пробвай трансфера как ще е след това.
    Аз ползвам SanDisk Extreme 3.0 64Gb но нямах USB 3.0 на дъното и си взех платка на слот, за да имам.

Всичко е прекрасно - докато не се стигна до инсталация на драйвера за 3.0 от самият диск който имам на дъното .

Точно преди да приключи - изкочи син екран с грешка

Windows 10 Thread Stuck in Device Driver Error
    Ямбол

Сега вече видях какво се случва .
    При автоматично инсталиране на драйвери - от 3-те възможни драйвера на диска - директно взима грешен драйвер .
    ASMedia XHCI 1.0 Controller - и почти в края син екран .

Когато избера ASMedia USB3.0 eXtensible Host Controller - всичко минава без грешка .

Но проблема си остава - според големината на файла . Ако е под 1 гб видео - държи 75 мб/с
    Ако е над 1 гб - след като премине 1.2гб - скоростта пада драстично на 20 - 15 мб .

Повече няма да гледам Sandisk
    Точно така се случва - файл за инсталиране на игра - 18,3 гб и скоростта е супер - и като останат 17,3гб - скоростта държи 15-20мб
    Редактирано от MadBoy; 17 June 2019 в 00:40.
    Ямбол

Е и?
    Светът ли се свърши, че губиш 10 или 13 секунди на ден? Колко големи файла записваш ежеминутно?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ама те всички флашки са така. Ако си я изпразнил трябва да постои на компютъра за да изчисти боклука и тогава ще си покаже потенциала. Не са като харддисковете.

Я я изтествай тая флашка с тази програмка и качи скрийншот да го видим. Не пипай настройките, само смени буквата на устройството да е на флашката преди да го пуснеш.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

Основното предназначение на външните УСВ памети е прехвърляне на "масови" по обем файлове. Т.е. тяхната вътрешна архитектура и обеми на кеш примерно, е оптимизирано за прехвърляне на файлове до 1-2Гб. В сайта на производителя пише, че може да достигне до 60Мбайта/с.

HDD -то си е направено за това. В кутията му има чипче SATA <> USB 3.0, но самото HDD типично има около 170 Мбайта/с на самите дискове.

Ето какво показа теста - малко инфо какво означава
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Ямбол

Бях пуснал и външният 2tb hdd
    Ямбол

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    С Alt+Print Scrn копираш в клиппборда само текущия прозорец.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Показва максималния трансфер на четене и запис при различна големина на файловете.
    Ако искаш да разбереш истинските възможности на флашката, трябва да я форматираш на ниско ниво, за да изтрие всички клетки. На NTFS формат.
    После запиши някой голям файл и ще си покаже. Каквото покаже, това е.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ако искаш да разбереш истинските възможности на флашката, трябва да я форматираш на ниско ниво, за да изтрие всички клетки. На NTFS формат.
    Румба, реално това са две различни процедури.
    След, като се направи Low Level Format флашката става на Row.
    Чак след това се форматира на NTFS и вече ще може да се ползва.
    Автора на темата може да ползва за целта тази безплатна програмка:

https://hddguru.com/software/HDD-LLF...l-Format-Tool/

Само много да внимава, да не си изтрие безвъзвратно някой от дисковете, вместо флашката!!!
    Редактирано от Петър Славов; 17 June 2019 в 13:12.

Тези тънкости не съм ги знаел . След като я тествам и видя какво покаже - ще споделя .
    Ямбол

Не разбирам ти наистина ли не разбра?

Спри да я мъчиш и си я ползвай за целта, за която си я купил!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Мойта флашка на USB 2.0 показа 250 /350 MB/sec

Дано да е вярно

Редактирано от stef; 17 June 2019 в 21:24.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    На 2.0? Нещо не е в ред. Каква е флашката? Ето моята:

Untitled.jpg

Това е от предните портове. Вързани са с дълъг кабел към дъното и са HiSpeed 2.0.
    Флашката е DT SE9 G2 /USB3.0

НА задните 3.0 портове, картинката е същата .
    Програмата дали мери вярно ?

грешката е моя- ОС е сложила междинна буква на флашката, а не поредната свободна!
    Untitled.pdf USB3_0.pdf
    първата е на 2.0, втората на 3.0 порт

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Това вече е друго. Малко флашки могат да записват с висока скорост.

Здравейте
    След като си поръчах от Aliexpress usb 3.1 и пристигна го подложих на тестове на работа . Там компютъра си има 3.0 но като параметри е на около 700 лв продажна цена .
    За 128 gb - форматирана на ExFat - за 33 лв - се очаровах много от нейната работа .

Подложих я както на различни прехвърляния на файлове - така и на тест програма . Но я сравних с памет SanDisk Ultra Flair 64 gb .

Снимките както са подредени :
    Първата показва как записвам голям файл във Флашката ( 18.3 gb - има 17 гб и малко .bin файл и още 2 по-малки )
    Втората показва как копирам същото в компютъра
    Третата - копирам във Флашката папки с много MP3 файлове
    Четвъртата - копирам демо 4к 0.75gb - от Флашката към компютъра
    Петата показва как същият файл го записвам на флашката
    Шестата показва различни фарианта на Тази флашка
    Последната показва същите неща но с Sandisk
    Ямбол

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Купил си флашка USB 3.1, 128Gb за 33лв от Алито. Правилно ли разбирам?

да
    https://www.aliexpress.com/item/3299...AbTest=ae803_3

дори се предлагат и такива с пръстово отключване

Поръчал съм я :
    Order time: 11:28 Jun. 17 2019
    Редактирано от MadBoy; 27 June 2019 в 22:23.
    Ямбол

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени