Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Въпрос относно захранване

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65

Въпрос относно захранване

Въпросът ми не е свързан с аудио захранване, но мисля, че ще бъде интересно за всички. Прилагам снимки, а въпросът е възможно ли е по принцип минусовия извод на греца да е висящ във въздуха??? Повреден беше Q4, също така беше прекъснал F1. При огледа не можах да установа къде отива споменатия мунусов извод на греца. Свалих и греца, като при процедурата заедно с него падна и падът на този извод. Оглеждането на платката не доведе до нищо. Няма следи този извод да е бил свързан някъде! Днес ще дойде новият транзистор, ще възстанова платката, но очакванията ми са захранването да не заработи. Възможно ли е този извод да е бил оставен висящ? Всяко едно мнение ще ми бъде от полза! Благодаря!

[IMG=http://www.image-share.com/upload/3966/51m.jpg]
    [IMG=http://www.image-share.com/upload/3966/52m.jpg]
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Не се кахъри. Минусът си се формира от големия грец. На малкият играят само двата диода.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Не се кахъри. Минусът си се формира от големия грец. На малкият играят само двата диода.
    Другояче казано, можеше да шибнеш два 4007 SMD, с катодите заедно към пада , който ти е останал , без да чакаш грец !

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Същите съждения ми минават през празната кратуна, но досега не съм виждал подобно нещо. Грецът си е добре, не е издънен, но го свалих за да видя къде и какво се случва с тоя минус, защото с прибора никъде не го намерих! И диоди, и грецове дал Бог, това не е проблем. Проблем е това, че платката е от медицинска апаратура и там не може да се допускат простотии. Другото озадачаващо е, че на оригиналния транзистор- корпус D2pack- на средния крак, който практически е изрязан, се вижда, че нещо е окъсило към сорса - има опушване и петънце затопен метал. Но синът ми казва, че са му занесли апарата напълно сглобен и той го е отворил. Платката се намира под други две платки и според него точно така не може да се е случило. Но очите ми виждат друго.... Та частите вече са в мен и ще започвам опитите да съживя платката, да видим. Благодаря за помощта!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да не е поникнал калая? Има това свойство.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Не, нищо не е поникнало. Просто въпрос на схемно решение явно. Проблемът е решен. Захранването заработи, надявам се нормално. Дава номинирания ток в изхода, утре ще бъде поставено на мястото си. Оказа се че наистина минусовия извод на греца не е свързан никъде. Вероятно минуса се формира от големия грец, или пък в схемата се ползват два от диодите в шибания грец! Върнах го на мястото му (греца), смених предпазителя и транзистора- повредените- и всичко заспа! Това е!
    Благодаря на всички за включването!

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени