Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 65

Тема: Запитванѣ относно конектори

Запитванѣ относно конектори

Здравейте,
    някой ползвал ли е тези "вилици", но не лъжици, от линковете?

Type-Y-Type-U-HiFi-Speaker-connectors

Y-Fork-Gold-Plated-Adapter

Conenctor-U-Y-Copper-Gold-Rhodium

Интересува ме дали могат добре да се запояват.

Благодъдръ.
    d(°L°)b

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Хм, не съм ги ползвал, но едва ли е проблем да се запояват. Аз обаче бих предпочел тия, които са със винтове и въобще не бих използвал припой, а само добро механично притягане.
    PC->Xmos USB to I2S->Dual Mono AK4495S DAC->DIY 3-way active crossover(discrete op amps)->DIY QUAD 909 x 3->ScanSpeak: 26W/8861T00 Woofer->18WU/8741T00 MidWoofer-Illuminator Range->12MU/8731T00 Mid Range->D3004/664000 BerylliumTweeter-Illuminator Range

От посочените - последния линк!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

И аз бих избрал последните и въобще няма да ги поя. За предпочитане е да ги затегнеш яко и веднъж годишно да ги отваряш за почистване евентуално от окиси. Спойката за мен е по-лош контакт в случая.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Трябва ми съвет. С кое от трите покрития е подходящо за НЧ секция и СЧ/ВЧ секция? Както и към усилвателя.
    За Би уаяринг питам. За от последният линк.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

A Lone Rider galinvayov's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    38
    Освен покритието, не е ли важен и материала от който е направено изделието? Не видях никъде информация за това. Да не излезе черно желязо...
    — Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
    — А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

Мисля да пробвам тези от първия линк, понеже стават за кабели с по-голям диаметър.
    Сега видях писаниците на един купувач във вебсайта на алиекспрессс:

The best tips of this type of inexpensive that found on aliexpress. Strange why there are no reviews on them. Adopt confidently large diameter wire (4 squares with insulation will climb). The tips are not covered with any shit to shine better, and confidently conduct the current. Easy touch of the tester sticks and the doorbell works. For comparison, i bring "red" tips, which ali is filled with. I do not know what they are made of, but they are flooded with varnish to simulate polishing. And this varnish does not lead the current! I don't know what morons put "red" 5 stars everywhere. To use them, you need to grind the varnish. In the case of gold serost, there is no such problem at all. I boldly recommend our brother. Such a convenient shape with a convenient mount at a reasonable price you will not find among brand ones that are stamped in the same china.
    Турил е и снимки към коментара си:

1.jpg 2.jpg
    d(°L°)b

Кримпването е добър, мързелив начин!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Щеше да ми е по-интересно, ако беше измерил съпротивлението на двата типа връзка спрямо средата на кабела.

Добрата спойка е незаменима!!!
    И танталите са незаменими с електролитни!!!!!!!!!
    Редактирано от Стефан Петров; 30 May 2019 в 21:44.

Ако технически неграмотните, включително физика и химия, се спрат да дават акъли, тук може да стане едно по-добро място.

Последния линк е за виличка, която е удобно да се комбинира - стягат се двете винтчета и после се запоява от двата края. Така се запечатва медния край и няма нужда

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    ... веднъж годишно да ги отваряш за почистване евентуално от окиси...
    което засега води като най-голямата простотия в настоящия форум
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    То в това е и проблема. Получава се някакъв нонсенс...
    От една страна, всеки има право да си изкаже мнение. Глупаво, умно, вярно, невярно...
    За един четящ нещо е глупаво и невярно, за друг - умно и съответно вярно.
    Всеки четящ мненията, подхожда избирателно в този механизъм, от базата на гледната си точка и собствените си ценности. И така се получава сблъсък на гледни точки и ценностни системи, който е амалгама от обективното и субективното.
    И точно там е разковничето. Да умееш да отделиш обективните обстоятелства, пред субективните предпочитания. Първите са общоважащи и съответно полезни за другите. Вторите - персонално значими и с нищожна полезност.
    Заради това стават и сблъсъците... Едни държим да има обективни мнения, обективен подход върху материята и такъв поглед при изказа на мнение.
    Други са подвластни на субективизма и неговите особености за гледната точка. Мислят, че щом повторят решенията на някой, който са приели за авторитет и ще получат на готово неговият опит...

И чисто технологично се получава така - един може изръси някаква глупост, породена от субективни фактори. Други изказват мнение защо това не е така...
    Кой, какво ще възприеме от целият процес, също е неясно и относително. Но се влияе от силата на аргументите.

Лично аз, почти винаги игнорирам субективния елемент във всяко мнение. Не намирам полезност и ценност в такива.
    За други, това е "споделен опит" и съответно има смисъл.
    На едно друго ниво на анализ, може да се тълкува, защо едни търсят обективизма, а други субективизма...но това вече е в сферата на философията и психологията.
    Първият, е характерен за хора, които искат да държат здраво нещата в своите ръце и не ги е страх да правят сами своят осъзнат, персонално значим избор.
    Вторите, са с объркани представи и им е трудно да правят аналитичен разбор и на негова база да вземат мотивирани решения, за това разчитат някой друг да свърши "черната работа" и да "чопнат" на готово някакво удобно им решение.
    Всичко това го има не само във форумите, а и в заобикалящото ни ежедневие и редовно, извън словесните декларации, с такива подходи прозира характера на човека, чрез манталитета и поведението му.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Може част от пишещите в темата да не се съгласят с мен,... но ако аз бях изправен пред тази дилема какъв тип китайски лъскав конектор да си закупя, щях да се насоча към електриджйските магазини и да си взема истински 100% медни клеми /има голям избор/, ако трябва ще поиграе малко шлифовалката и шмиргела и пак ще се напаснат по размер, но ако търсим красив и лъскав вид, то тогава взимай някой китаец от изброените,... според мен който и да избереш все ще е ламаринка с жълта боя!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    То и аз съм направил така за кабелите ми с "врътки", ама не на всеки не му пука какво ще си помислят другите...
    Когато правиш нещата заради себе си, няма особено значение мнението на другите.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Последния без да поиш.
    Ще го прецакаш като функционалност и визия

Ако ще поиш - някакви по ел. материалите толкова ли няма ?

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    То и аз съм направил така за кабелите ми с "врътки", ама не на всеки не му пука какво ще си помислят другите...
    Когато правиш нещата заради себе си, няма особено значение мнението на другите.
    Напълно съм съгласен!
    С изключение на всички аморални и психични отклонения при някои хора, които също извършват действия в тяхна полза и не се интересуват от общественото мнение или от факта, че ще навредят на някой само за да задоволят собственото си его.
    Редактирано от doaiena; 31 May 2019 в 07:36.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Почти всичко за кримпването - видове, инструменти, сравнения - http://tech.mattmillman.com/info/crimpconnectors/
    Тестове - https://hackaday.com/2018/06/26/putt...r-crimp-tools/

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ето и за физичните процеси при кримпването - https://hackaday.com/2017/02/09/good...d-connections/

За контактното съпротивление, от какво зависи и как се измерва - http://carelabz.com/what-contact-res...-testing-done/

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Кримпването е относително сложен и капризен процес, който рядко може да бъде направен както трябва в домашни условия.
    Частично изключение от горното правило правят затворените (изолираните) обувки, но и там доста често резултатът е компромисен...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Така е. Кримпването е приложимо в индустрията, където има проследимост на качеството на суровините и инструментите, персоналът е обучен и качеството на сглобката се следи. А в някои по-масови и ширпотребни производства дори няма контрол. Кой у дома проследява преходното съпротивление на сглобката? Аз го правя , но в професионалната си работа, не и вкъщи. Случвало се е да откривам неправилно кримпнати връзки.

Другата голяма заблуда е, че пристягането с винтова сглобка с болт М2.5-М3.5 има същите качества както кримпнатата връзка. Нищо подобно. При кримпването се получава масирана деформация по цялата контактна площ без възможност за еластично възстановяване на част от размера. При болтовото съединение имаме ограничен натиск в малка площ, частична деформация и възможност връзката да "охлаби".

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    При кримпване в домашни условия, в общия случай проблемът е инструменталната екипировка.
    Перото на всеки конектор е за определено сечение на проводника. В общия случай е приложимо за малко по-тънки и малко по-дебели, и до там.
    Има значение и дебелината на изолацията на проводника. В зависимост от нея, пак може да се окаже че дадено перо на конектора е неподходящо.
    За перото на всеки конектор има съответните челюсти за кримпване. И те обикновено са за един - два размера и толкова. Понякога дори еднакви на вид конектори и пера, на различни производители, изискват различни челюсти за кримповане.
    Кримпването пък се прави с определено усилие - хем да е стегнато, хем да не прерязва жилото на проводника или изолацията.

И т.н.

И тъй като е икономически неизгодно да се купуват челюсти за кримпване за всяко различно перо на всеки конектор, се използва "каквото има", а резултатът е "ми к'вото стане".
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    По тази причина предпочитам да запоя жицата в кабелната обувка пред това да стягам с каквото има.

Истински истории от военната авиация и космическата индустрия http://www.farnell.com/datasheets/1766043.pdf

Дойдоха 10 дни конекторчеата.
    Солидно изработени. Запояват се чудесно.
    Братята китайци бяха лепнали стойност 8,99$ на митническата декларация, вместо платените от мен 28,99$.
    Чичо Тръмп, да ходи да ги гони после.
    d(°L°)b

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    И от кои взе? Дай снимки да ги видим.

Тези:

https://www.aliexpress.com/item/HiFi...53684c4daNMAA2

също и от по-малките:

https://www.aliexpress.com/item/HiFi...53684c4daNMAA2

P6144819.jpg P6144818.jpg P6144824.jpg P6144827.jpg

Кутииките имат секюрити лепенки... само от едната страна обаче.

P6144828.jpg
    d(°L°)b

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени