Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 51 до 75 от 79

Тема: Поръчка на платки за активен кросовер

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Дали да не взема да те послушам...
    Драснах набързо един минималистичен вариант с размери 169х83мм. и обща маса. Какво ще кажете за идеята?

Прикачване 112926

Прикачване 112925

L.K. в общи линии ти е отговорил преди мен за какво иде реч.
    В моя случай като се има предвид малките изравнителни токове, които текат през полигона на масата ефекта от тази мярка е леко съмнителен, но въпреки това реших да е по този начин. Ако не помага с нищо то поне не пречи, ама пък изглежда по-профи...
    Само затвори масата от ляво... иначе има нови антени, макар и по-безобидни от предишните.
    Колкото повече мед има в масата, толкова по-нисък импеданс ще се получи. Имаш празни пространства отгоре и отдолу, които можеш да "налееш" с мед.
    Ако ти се занимава, можеш да пуснеш само отделна пътечка от масата на входната клема, към звездната точка при захранването.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Според мен е по-добре, само тоя надпис LOW PASS OUT надолу с главата ми боде очите
    Иначе е по-малка и може да се среже между захранване и сигнална част
    Аз бих го обърнал, то и операционните са надолу с главата, ама там ще е по сложно .

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от sinigersky Покажи мнения
    Само затвори масата от ляво... иначе има нови антени, макар и по-безобидни от предишните.
    Колкото повече мед има в масата, толкова по-нисък импеданс ще се получи. Имаш празни пространства отгоре и отдолу, които можеш да "налееш" с мед.
    Ако ти се занимава, можеш да пуснеш само отделна пътечка от масата на входната клема, към звездната точка при захранването.
    Схванах ти идеята, това мисля да е и окончателният, последен вариант:

min+gnd pv.pdf

min+gnd - sm.pdf

Моля zlati и hifiresearch74 да потвърдят дали искат от платките в този им вид.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Още по-добре ще стане ако масата се пусне на централна широка шина между краката на ИС, а захранванията да се изведат нагоре и надолу, вкл. през мостчета.
    Преди време бях чертал платка и по този начин, само че за трилентовия вариант на филтъра. Вместо мостчета обаче към захранването на всеки ОУ бях сложил Fusible резистори. Чудя се само къде съм дянал файловете, че нещо не ги намирам... А може и да са си отишли с един хард-диск, който се предаде на компютъра вкъщи.
    Както и да е, като тръгна да чертая пак ще го имам предвид.

Според мен е по-добре, само тоя надпис LOW PASS OUT надолу с главата ми боде очите
    Иначе е по-малка и може да се среже между захранване и сигнална част
    machinow, добре си е надписа така.
    Идеята му е ако платките са монтирани една върху друга да може да се чете този на долната платка като я обърнеш към теб така, че да се вижда.
    Редактирано от badwolf; 8 June 2019 в 13:26.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Каквито ги направиш - такива.
    Няма да са част от лунарен модул все пак
    Само да не е косъм разстоянието между пистите...
    Редактирано от hifiresearch74; 8 June 2019 в 14:56.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Да видях, че си ги ориентирал спрямо мястото на клемите. Ако ти е по-удобно така - така си я прави. Аз някак си съм свикнал като погледна една платка и всичко да се чете или хоризонтално или вертикално отдолу нагоре /накланяйки си главата наляво да четеш всичко, което е било трудно при изправена глава / - естествено, и аз правя грешки по моите собствени платки.
    МД голяма ли е далаверата да е еднослойка /то и аз обичам еднослойки/ ? Ако е малка разликата в ценЪтЪ, с двуслойката наистина ще спечелиш от масата. Но остави приличен clearance /20 mil или повече/
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    ...МД голяма ли е далаверата да е еднослойка /то и аз обичам еднослойки/ ? Ако е малка разликата в ценЪтЪ, с двуслойката наистина ще спечелиш от масата. Но остави приличен clearance /20 mil или повече/
    Не съм и проверявал цена за двуслойна, тъй като не ги харесвам. Останал ми е горчив опит с такива от времето, когато се занимавах с ремонтна дейност. Е, вече ако няма накъде тогава бих се навил и на двуслойна, но случая не мисля, че е такъв и ще спечеля нещо съществено ако добавя 2-ри слой.

Да напомня, че утре следобед по някое време пускам поръчката в Микрон-20, до тогава който се включил с бройки - включил.

Дотук сме аз с 10 броя, hifiresearch74 и zlati с по два - Общо 14.

Две за спорта и от мен.
    Поздрави за труда!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    И за мен 2бр.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    ОК, да обобщим:

1. Аз - 10 броя.

2. hifiresearch74 - 2 броя.

3. zlati - 2броя.

4. Стефан Петров - 2 броя.

5. mkocev - 4 броя.

6. Rumb@ta - 2 броя.

До тук - 22 броя.

При това положение цената за брой според калкулаторът на Микрон 20 е 4,90лв. без ДДС, или 5,88лв. с ДДС.
    Заснемане.JPG
    Предстои да огледам още веднъж всичко за някой гаф и днес по-късно ще пусна поръчката. Срокът за изработка е 15 работни дни.

Не знам в какво се състои негативния опит от сервизната работа с двуслойните платки, но от опит мога да кажа, че от двуслойна платка печелиш супер много, ако е правилно проектирана! Не трябва да забравяме, че проектирането на читава печатна платка без да се влошат параметрите на изделието е изкуство, и значително се улеснява ако платката е двуслойна. Масата става много по-стабилна и надеждна, от което стабилността на работа на устройството се увеличава. Също така намалява възприемчивостта към външни смущаващи сигнали и брумове, заради екраниращия ефект на масата. Абе за мен са само предимства. Разбира се, трябва да се проектира правилно. Стремежа е всичко като опроводяване да е в единия слой, а другия да бъде само екран-маса. Естествено винаги се налага да се пусне инцидентно някоя пистичка и в другия слой, но инцидентно. Ако се отпуснеш да пускаш писти и в двата слоя, резултата е безумна загуба на пространство от безсмислени проходни отвори от слой в слой, и окончателно вероятно влошени параметри на устройството. Дори при домашно изработени платки напоследък имам двуслойни, като ползвам изводи на елементи за проходни отвори където трябва. Та мисля, че не е лошо да обмислиш двуслоен вариант - няма да съжаляваш!

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Не знам в какво се състои негативния опит от сервизната работа с двуслойните платки...
    Ще поясня:
    Откриването на прекъснал via отвор в такава платка, като например main board на някой ТВ си е цяло приключение. А за да е още по-голяма веселбата най-често прекъсват частично, т.е. повишават си контактното съпротивление, като на всичкото отгоре дефекта не се проявява постоянно а само при огъване на платката или при топло-студено. Случвало ми се е изгубя до няколко плътни работни дни докато намеря къде е проблема. Питай примерно Ицо в тая тема колко време му отне откриването на подобен дефект....

По темата - Платките сколасах да ги поръчам чак вчера, когато дойдат при мен ще пиша отново.
    Редактирано от badwolf; 12 June 2019 в 13:29.

Елементарно - това идва и от моята препоръка - проходни отвори до минимум, по възможност в дупки в които има запоени пинове на компоненти. Най-вече втория слой служи за маса добре свързана с масите на другия слой с проходни отвори. Нищо не се губи, но всеки си решава за себе си.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от badwolf Покажи мнения
    Ще поясня:
    Откриването на прекъснал via отвор в такава платка, като например main board на някой ТВ си е цяло приключение. А за да е още по-голяма веселбата най-често прекъсват частично, т.е. повишават си контактното съпротивление, като на всичкото отгоре дефекта не се проявява постоянно а само при огъване на платката или при топло-студено. Случвало ми се е изгубя до няколко плътни работни дни докато намеря къде е проблема. ...
    Забавата е подобна при старите/наистина старите/ Филипс плейъри и клонингите им. Усуквайки плейъра може почти до DSD стандарт да го докараш
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    Има ли някакво развитие относно платките?
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Ами днес изтича 15-дневният срок за изработката, а това се мъдри на сайта им като статус на поръчката:
    патки.jpg

Предполагам днес или утре ще ги предадат на Еконт. В тоя ред на мисли ще помоля всички заръчали платки да драснат по едно Л.С. с координати за куриер, когато пристигнат при мен ще пиша преди да ги разпратя.
    Редактирано от badwolf; 2 July 2019 в 15:05.

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Платките са при мен и изглеждат повече от прилично:
    IMG_2127 - web.JPG

Тук е мястото да похваля "Микрон 20" - Свършили са си работата чудесно, нямам никакви забележки. Горещо препоръчвам!

Набързо налепих и подкарах една за да се убедя, че всичко е ОК. Така изглеждат в завършен вид:
    IMG_2129 - web.JPG

Да напомня отново на заявилите бройки да ми пратят на лични съобщения координати за куриер, дотук само Злати и Румбата са ми изпратили!

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Вече получих лични от всички и в понеделник ще отскоча до Еконт, така че във вторник очаквайте пратки!

Вероятно сте си наясно, но все пак ще си позволя няколко съвета относно подкарването:
    1. Не забравяйте да монтирате мостчето J1 намиращо се зад захранващата клема, даже е желателно да почнете монтажа от него, чиповете оставете за най-накрая.
    2. Преди да монтирате чиповете подайте захранване на платката и проверете всичко ли е ОК със захранването - на четвърто и осмо краче на TL072 (4-то и 7-мо за TL071) трябва да имате + и - 15V.
    Тук нещо важно - за нормалната работа на 7915 се изисква да има поне няколко милиампера товар в изхода, затова преди да подкарате захранването задължително запойте двата свето-диода или поне само този в отрицателното рамо, без него и без операционните ще получите занижено и плаващо отрицателно напрежение.

пп. Във финалната версия дето изпратих на платкаджийницата съм забравил да надпиша в белия печат стабилизатора 7815, надявам се няма да ми се разсърдите.
    Редактирано от badwolf; 5 July 2019 в 13:50.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Като остане едн трикрако незапоено ще се сетят

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    Моите платки пристигнаха. Благодаря Любо!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Браво! Ще се зарибяваш с активни кросовери. Играчката е голяма
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Моите платки пристигнаха. Благодаря Любо!
    Моля, няма защо. То всички би трябвало да са ги получили вече, вчера ги изпратих.
    Между другото да не се чудите ако ви понамирисват на нещо - Претърпяха малък инцидент с участието на един ароматизатор в колата още когато ги прибирах от Еконт. Чистих ги после с ацетон ама ефект голям май нямаше...
    Редактирано от badwolf; 9 July 2019 в 20:12.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    42
    И на цвят и на мирис са си идеални.

Да. За вбъдеще ще се занимавам. Имам и активен, чакащ за мод.

Moderator zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    Аз също получих моите, благодаря!
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

И аз искрено се радвам, поне следващите 2-3 години няма да ни занимава със SACD кондерни тъпни!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени