Резултати 1 до 10 от 10

Тема: t.amp TSA 4-1300 - схема

Членува от
    May 2007
    Възраст
    51

t.amp TSA 4-1300 - схема

Здравейте , това е едно 4 канално стъпало на "Thomann" , , с импулсно захранване . И точно там е проблема - при възстановяане след изгаряне , захранването качва много високо напрежение.Най-вероятно има реализирана някаква обратна връзка , но не успях да я намеря. Оптрони няма , ако попита някой, но знаем че има много начини за обратна връзка. Трябва си схема , или някой който се е сблъсквал с подобен проблем. Снимки ще кача ако прояви някой интрес , иначе захранването е стандартно -sg3525 , с 2 броя ir2110 full bridge

п.п Пуснах го без товар , ( стъпалата са откачени , че има 2 канала повредени) . Напрежението се покачва постепенно , и при 2Х180v го изключих
    Редактирано от emilmix; 25 May 2019 в 19:07.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Не го пускай на празен ход, сложи един товар оъ примерно 20W.

Oпиши възстановяването и майстора?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    May 2007
    Възраст
    51
    Няма какво да се описва - гръмнало захранване , правен опит за ремонт -неуспешен. Възстановил съм всичко , но се получава това което съм описал.Не съм махал лампата на входа, защото най-вероятно ще изгори пак

Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    43
    Наскоро ремонтирах такова стъпало.Обратна връзка няма ,а захранването е на три стъпки от по 60 волта или точно 180 на рамо.При мен бяха дефектирали и драйверите ir2110.
    бас

Добре де, в Дупница сте все криви хора. Тогава защо пускаш теми?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    May 2007
    Възраст
    51
    Цитат Публикувано от pachobox Покажи мнения
    Наскоро ремонтирах такова стъпало.Обратна връзка няма ,а захранването е на три стъпки от по 60 волта или точно 180 на рамо.При мен бяха дефектирали и драйверите ir2110.
    Да ,точно така е , но за какъв дявол му е 2x180v на стъпало 1300w на 4 ома . Драйверите и контролера също бяха изгорели . Добре , благодаря ти за информацията , значи спокойно мога да възстановя стъпалата

Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    43
    По спецофикация това стъпало е 1200вата на 8ома така че има защо захранването да е толкова.Един приятел си го купи чисто ново и още на пробите изгоря.Пробиха по един транзистор от njw0302gc и njw0281gc.Не намерих такива и го оставих с по 4транзистора на рамо като изхода ще работи на 8ома само.
    бас

Членува от
    May 2007
    Възраст
    51
    По спецофикация това стъпало е 1200вата на 8ома така че има защо захранването да е толкова.Един приятел си го купи чисто ново и още на пробите изгоря.Пробиха по един транзистор от njw0302gc и njw0281gc.Не намерих такива и го оставих с по 4транзистора на рамо като изхода ще работи на 8ома само.
    Ами при пълно натоварване на практика върху всяко рамо се получава 180+60=240v в идеалния случай , а на практика най-вероятно и повече.А крайните са 250 v , така че нищо чудно че гърмят. Транзистори можеш да си поръчаш от тук http://stesys.eu/ocart/index.php?rou...rch&search=njw
    !!

Членува от
    Jul 2011
    Възраст
    43
    http://www.cysticfibrosisconnect.com/pdf/NJW0281GC.pdf Това е единия от оригиналните транзистори.Тези които си посочил няма да станат.
    бас

Членува от
    May 2007
    Възраст
    51
    http://www.cysticfibrosisconnect.com/pdf/NJW0281GC.pdf Това е единия от оригиналните транзистори.Тези които си посочил няма да станат.
    Ха ,че това е някаква изгъзица-360v , 15a пък и не се намира . Евентуално MJL4281A/MJL4302A , но са to264 .

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени