Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 32 от 32

Тема: Надути кондензатори дънна платка

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    ...това е толкова пипкава и досадна работа, че до сега да съм я занесъл в някой сервиз, където да го направят за 2 до 5 пъти по-бързо от мен и вече да я ползвам...
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    ...Всеки знае, че в сервиза е най-безболезнено, но дали си струва първо и второ - знаете ли какви кондензатори ще ви сложат там? Щото аз виждам какво ми носят да рекапвам...
    В сервизите работят и някакъв процент бачкатори без дясна ръка. Не едноръки. С две ръце, но когато са раздавали десни, те са били избягали от час.
    Дали и колко писти ще отлепят, и колко метализации ще извадят при смяната само може да се гадае. Вероятно няма да има учудени ако от разсеяност забравят да споменат за тая дребна и маловажна подробност...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    От друга страна тези платки не са предвидени за ремонтиране. Ползваш, сдухва се, сменяш. Планиран срок на експлоатация. Новите трябва да се продават.

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    HITANO са кондензатори малко под средното ниво. Иначе не мога да отрека, че като изключа кондензаторите, които се продават от КОМЕТ и Братан, та се най за преглъщане. Но докато може да се пазари от КОМЕТ не виждам защо трябва да се вземат HITANO. За китайските. Попадал съм на неочаквано добри китайщини. По-добри от някои прехвалени, айде няма да започвам война Специално едни има- CHANG или CHONG- още не съм много наясно, буквата в средата е стилизирана с едни орнаментчета. Та тия китайци са редовни участници в едни от много добрите захранващи блокове, произвеждани от MEANWELL. Които блокове се влагат в редица медицински апаратури. Подмяната на "дънни" кондензатори въпреки че е пипкава, води до усвояване на безценни навици и умения с поялника. Така че едно такова занимание, въпреки че поначало е 50% обречено, не е никак безполезно!
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Дотук свестен съвет не съм прочел.
    Трайно недовиждаш, не си плащаш здравните осигуровки ли?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Не знам защо да даваш линкове към ибейски и китайски сайтове /всъщност може и да са истински там, но може и да са ментеливи....
    Защото са проверени кондензаторите точно при този търговец.
    Не само от мен, но и от много хора покрай мен, занимаващи се точно с дъна на компютри и сървъри.
    Много висок фийдбек. От години насам го наблюдавам, запазил съм си го този търговец и при нужда го ползвам.
    В това море от ментаци е добре да не си хвърляме парите на вятъра и да хабим нерви.

Преди няколко дни пак се бих с едни транзистори. Писна ми от идиоти кълнещи се, че са им оригинални частите.
    Накрая взех от приятел стари ползвани и всичко тръгна.
    Редактирано от Петър Славов; 15 May 2019 в 17:31.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Ами именно!
    Фарнел, Дигикий, ТМЕ и т.н. не продават ментаци. Даже във Фарнел, Rubycon им се води топ-доставчик. Днес си всех едни 470/25 , обаче за съжаление ZLS им бяха out of stock, и минах на някакви Panasonic ...... Освен това поръчах на 13,05 и днес ги взех. Не да чакам месец два кервани и прочие .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

НАЧИНЪТ по който се сменят, е не по-маловажен вкл. бъдещата трайност!
    Според платката - брой слоеве, вид на метализацията, диаметър на отвора,
    спрямо диаметъра на извода, наличието на "топлинни мостове" и т.н. ,
    се изискват подходящи / съответни инструменти , а и ... умения !

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени