Страница 5 от 13 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 125 от 302

Тема: Black Box при инж. Янев

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    То всичко това хубаво...айде, на АЧХ ще я докараме някак си линейно...ами ФЧХ?!
    Разните "сцени", "локализации", "хомогенности" и прочие зависят от това.
    Някои си ги настройват (с възможност само на определени фонограми) със смяна на кабели, други с въртене на компоненти, трети с екзотични и езотерични методи...
    Но и там помещението и местоположението между излъчвател и слушател (всяко конкретно) влияе...
    Тук конкретно случаят няма нищо общо с написаното от теб по-горе. Лично присъствах при пример за напасване на АЧХ и ФЧХ от инж. Янев с помощта на измервателна постановка. Както и разяснения, как промяната на едното влияе на другото. Методологията се използва вече и в СТ. Загора, в домашни условия. В неделя това се случи и в дома на приятел. Микрофон, компютър, софтуер. До тук се стигна с помощта на Г. Диомов и К. Янев, които без много, много да се правят на Дон Кихот, предоставиха на интересуващите се, както и тук във форума методология, как това може да стане постижимо от всеки желаещ.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Тук конкретно случаят няма нищо общо с написаното от теб по-горе. Лично присъствах при пример за напасване на АЧХ и ФЧХ от инж. Янев с помощта на измервателна постановка. Както и разяснения, как промяната на едното влияе на другото. Методологията се използва вече и в СТ. Загора, в домашни условия. В неделя това се случи и в дома на приятел. Микрофон, компютър, софтуер. До тук се стигна с помощта на Г. Диомов и К. Янев, които без много, много да се правят на Дон Кихот, предоставиха на интересуващите се, както и тук във форума методология, как това може да стане постижимо от всеки желаещ.
    Чудесно! Значи, инженерния (а не слухарския) подход е дал необходимият качествен скок и така важното за всяко КОНКРЕТНО помещение, фазово напасване!
    Ти прецени, кое е общото с написаното от мен...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Aаа, прости ме тогава!
    Реших, че вадиш заключенията си от Avantgarde-acoustic и други от този клас.
    Или поне от JBL M2... или нещо по-древно като JBL 4428. За Klipsch LaScala, Cornwall да не споменавам.
    Моя грешка! Извини ме.
    Гледах го пак.

Със запис от ютюб, слушано на нечии слушалки, едва ли може да го ползваме за репер, но....
    Все пак, на горния клип имаш запис от помещението и звуковата картина в него.

Просто си пусни клипа, сложи слушалки, и СЛУШАЙ:
    - https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=U1tWyOGaylY

Според мен, рупора си личи . Високите са натрапчиви.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Тези графики пускал ли съм ви ги?
    Прикачване 112529

Прикачване 112530
    Не го прави повече!
    Някои шофираме, докато ги гледаме

Аз глупаво пак ще попитам/със задни мисли, естествено/ -
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    При този теоретичен, инструментален и практически фундамент ,
    ако се проектират , тестват , мерят и настройват ИЗВЪН акустично обработена среда ,
    може и да станат бестселъри .
    ...и за "простолюдието" .

това си е моя философия неангажираща ....
    и това -
    От къде тръгна сигналът и през какво премина, преди да стигне усилен до "тензуха"?
    отговорите определят проекта като индивидуален,уникален и персонален или универсален, глобален и обнадеждаващо повтаряем ...
    умните го обяснете като за глупави, но без да звучите глупаво

мд- велекс описа 2 неща, в които съм се убедил твърдо, имайки не 1-2 или 15-20 само фабрични ОТ за "пробване"....

сега вече може и мен да ме за непринадлежност,
    водя успешна диета, но мръвка ще има за всички
    Редактирано от hifiresearch74; 21 May 2019 в 17:11.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

От къде тръгна сигналът и през какво премина, преди да стигне усилен до "тензуха"?
    Е, това е част от тайната все пак.
    По някое време автора на проекта ще сподели как и през какво се тътри сигнала дорде стигне омразния парцал, който кара много хора да умуват какво се крие отдолу.
    Според мен ще има изненади или поне минимум една.
    Поне аз малко се пулих, като разбрах концепцията и сравних с резултатите в звученето.
    Но, нека изчакаме все пак.
    Редактирано от Петър Славов; 21 May 2019 в 17:17.

Слушам Dutch&Dutch 8c, на които дори не съм пипал сериозно корекциите,само отстоянието от стената. И ми се плаче колко години съм загубил в магически глупости. Не съжалявам за дърводелската част, пак ще правя колони заради удоволствието да захапя шперплата с оберфрезата

Просветлението ми дойде с Linkwitz Pluto, които имаха най-холографското 3D, което въобще съм чувал извън мастъринг студио, но за съжаление LXMini-тата нямаха този ефект. Добиха го веднага, щом ги продадох на един приятел, в неговата стая в момента е една от най-впечатляващите сцени ,които могат да се чуят.

Ама и no replacement for displacement, CD+15 инча си е друга работа, не мога да спя заради това JBL 4367... Чакам и един Geithain да се появи в Бг при правилния човек, ще намести нещата където трябва

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Първо, изобщо не коментирам въпросните колони, а коментарите на коментатори и "разбирачи" в темата.
    Дори и да имам някаква информация, какво и как има в тях, последното нещо, което ще направя е да издам замисъла...просто се възползвам от ситуацията и развоя на събитията.
    Така и така само двама-трима споделиха нещичко, какво са усетили...

Сега, разбирам тихия ужас в който трябва да се поставят чулите ги, да коментираш нещо, което не знаеш какво е...
    Но когато се говорят с такава компетентност глупости, точно това е моята хранителна среда напоследък и няма как да не се включа в пиршеството!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Но когато се говорят с такава компетентност глупости, точно това е моята хранителна среда напоследък и няма как да не се включа в пиршеството!
    Добро или лошо - това се очаква от нас, да споделим впечатления за звученето.
    Между другото, битува мнение, че 15 инчови говорители в българска къща нямат място. Те са едва ли не за дискотека, налагат големи кутии за изработка, огромен американски тип хол и т.н.

Според мен точно размера отби някои от желаещите да чуят въпросния проект.
    При Sica проекта, като че ли интереса бе къде по-голям. Защото се търси масово нещо по-компактно, но пък и да свири пълноценно.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Между другото, битува мнение, че 15 инчови говорители в българска къща нямат място.
    Битува простотията ей тия 15" Tannoy-ки 3828 на наш съфорумник са в 4 на 3 стайчка...
    Звук, звук, звук, сцени, опери, басистите на живо, че те сцепят на две.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • File Type: jpg t3.jpg (216.1 KB, 75 преглеждания)
    Редактирано от ДРГеоргиев; 21 May 2019 в 18:48.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от sandy Покажи мнения
    Ами хайде де...
    Поне аз чакам с голям интерес този момент.
    Поздрави!
    Ето и първото появяване на черната кутия в интернет пространството без булчинската рокля:
    BLACKBOX1.jpg
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Цитат Публикувано от Nikola Krivorov Покажи мнения
    Слушам Dutch&Dutch 8c, на които дори не съм пипал сериозно корекциите,само отстоянието от стената. И ми се плаче колко години съм загубил в магически глупости.
    A....!!! Виждам интересно сходство между презентацията на тези ОТ и Black Box ... И може да не е само това .... ??
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Я?!
    Все пак не се показа отдолу някой наточен букшелф..... Щеше да е драматургично издържано развитие на историята

Както и да е. Това "квадратното плитко нещо" е?... BMS? B&C?
    Хм, много не заглеждам такива. Повече ме влече подчертано широкия хоризонтален характер.

Hypex Fusion май е намесен
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Я?!
    Повече ме влече подчертано широкия хоризонтален характер.
    Плиткото нещо е дълбоко 180мм и широко 270мм. Хоризонталната му дисперсия е 60 градуса.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Че си иска голяма кутия, иска 15''-ката.
    80 литра само за "здравей" като възможно най-благ вариант.
    За сметка на това може да не свири кой знае колко ниско .

Малко като черна станция и заяждане може да прозвучи но, с два рупора на 2 метра срещу теб, дали може да издаяниш 2 часа слушане, в домашни условия??

Усещането в мидбаса от 15-ка (лека) е несравнимо.
    Динамиката е голяма, баса може да те рита в гърдите.
    Но като че ли може да има още нещо отдолу и нещо по-балансирано и приятно отгоре.
    Като ще има 15-ки и ще се вкарва яко матрял - направо и една субсекцийка, нежна..

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Що не минеш да чуеш? Може пък да научиш нещо!
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Далеч ми е

От 15-ка знам какво да очаквам, от компресионен с рупор - в общи линии също.
    В домашни условия сме ползвали всякакви извращения.
    И то за слушане на музика. Но, в общи линии БЕЗ рупори/ хорни, bullet tweeter, пиезо лайна, макар че сме включвали варианти от гореизброените.
    Не би могло да се получи нещо свястно, просто ей така.

Надявам се обаче, компресионния с оформлението му да не е това, което си мисля, а да е по-добре....

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Далеч ми е

От 15-ка знам какво да очаквам, от компресионен с рупор - в общи линии също.
    В домашни условия сме ползвали всякакви извращения.
    И то за слушане на музика. Но, в общи линии БЕЗ рупори/ хорни, bullet tweeter, пиезо лайна, макар че сме включвали варианти от гореизброените.
    Не би могло да се получи нещо свястно, просто ей така.

Надявам се обаче, компресионния с оформлението му да не е това, което си мисля, а да е по-добре....
    Ти сериозно ли сложи всичко под общ знаменател?
    Не знам, защо сравняваш "лайната" (както сам каза), които сте ползвали с компонентите, които се ползват в този проект, както и самото проектира на тези ОТ?
    Редактирано от sandy; 22 May 2019 в 09:57.
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Знаеш ли, че и аз така милех? Ама като чух определено се изненадах. Тук има протопип на нещо, демек знания и съображения човека си има.

Опитвам се да ти кажа спри се!

ПП - Чух и Липински преди време. Определено за драйвер и 15” който не чул губи. Подобна комбинация има доста предимства, и някой недостъци. Въороса е когато си мислим, че знаем предимствата а не е така.
    Редактирано от Vankata_84; 22 May 2019 в 10:01.

Цитат Публикувано от sandy Покажи мнения
    Ти сериозно ли сложи всичко под общ знаменател?
    Не знам, защо сравняваш "лайната" (както сам каза), които сте ползвали с компонентите, които се ползват в този проект, както и самото проектира на тези ОТ?
    Защото компресионния с рупора в НАЙ-добрия случай, освен високото налягане и ефективност, ще трябва да избяга от специфичното оцветяване на звука, и да имитира един нежен куполен ВЧ .

Комбинацията от 15'' и рупор е най-масовия тип ОТ в профи озвучаването. Такива колони има във всеки по-голям ресторант .
    Качеството на звука може да варира, честотата на срез също - според компонентите.
    Основните характеристики - ударен бас, динамика, високи нива.
    Натрапчиви и насочени високи, дори оцветени - тр. да се правят магии, за да се избегне това.
    Няма кой знае колко мазен и дълбок бас.
    Имат нещо, в зависимост от изпълнението и обема на кутиите, но е на минус амнайсе децибела под ударния бас, който те блъска в гърдите като ги усилиш.
    Редактирано от emosms; 22 May 2019 в 10:21.

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Защото компресионния с рупора в НАЙ-добрия случай, освен високото налягане и ефективност, ще трябва да избяга от специфичното оцветяване на звука, и да имитира един нежен куполен ВЧ .

Комбинацията от 15'' и рупор е най-масовия тип ОТ в профи озвучаването. Такива колони има във всеки по-голям ресторант .
    Качеството на звука може да варира, честотата на срез също - според компонентите.
    Основните характеристики - ударен бас, динамика, високи нива.
    Натрапчиви и насочени високи, дори оцветени - тр. да се правят магии, за да се избегне това.
    Няма кой знае колко мазен и дълбок бас.
    Имат нещо, в зависимост от изпълнението и обема на кутиите, но е на минус амнайсе децибела под ударния бас, който те блъска в гърдите като ги усилиш.
    Разстоянията в България, не са толкова големи.
    Пловдив - София, още по-малко, та наистина иди и ги чуй!
    Няма смисъл да се дават примери с кръчмарски изпълнения.
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Ivos какво да му кажем на Емо? Имам се за обективен човек, без да знам кой е драйвера и кой басовия говорител се благодаря, че знам че са компресионен с 15". Ако инж.Янев не го беше споделил щеше да е много интересно дали Емо щеше да реди какво му дойде на ум? Сядайки да слушам на суйтпоинта точно слушах дали високите са до 16-18кХц защото си личи. Ами не се чу, чух го и отличих при обстоятелства дето сега няма да описвам. За басовия само ще кажа, че отново знам какво значи типично поведение на 15"про, ама слушайки го не се държи като про! Отделно не помня инж.Янев да е казва това? Системата свири с много реалистичен звук който за мен е много интересно как да си направя вкъщи....

Интересно е, че и мен често ме сърбят пръстите да говоря по картинка, но се сдържам! Колкото повече виждам, толкова повече ми става ясно как нещата може да са различни. Преди 10 години и аз мислех, че съм специалист по музиките

Ще ме кефи да ги чуя, но по ме кефи да критикарствам от обща култура .

Извинявам се на автора на проекта за което.
    Критикарстването е заради съмнения в целесъобразността на проекта, което за мен е .... практичността.
    Пак може да се спори тук - да направиш внушителен саунд с две ленти си е определено практично.

'Биг саунд' може да си направиш и със сравнително нисък бюджет, като изоставиш гоненето на линейност.
    Не само фазова (въобще не помислям), ами и честотна.
    Приятна, балансирана сигнатура, макар и крива, съчетана с прилична динамика и нужния честотен обхват, определено ще зарадва сетивата.

Сигурен съм че петнайските ще те изкъртят и ще те доближат до жива музика, поне поп-рок, електронна.
    Но още по-брутално ще те изкъртят, ако имат и подобаващия като обем фундамент отдолу.
    Дори да гравитира около 40, а не около 30 херца...
    Което вече не е толкова трудно.
    Но обичайно се постига с.... ОЩЕ по-големи площи от мембрани и обеми сандъци, назначени за целта.

Пак се извинявам на автора на темата.
    Но jean-philip, който слуша класика, спомена нещо.
    Не само той, ами и dzwer, който слуша рок и метъл - музика, която НЕ съществува без електрическо озвучаване, също спомена нещо.

Аз пък се понаприказвах , за което още веднъж се извинявам.

Аз да се върна на темата:
    Има ли ли намесен dsp процесинг?

Ако на Автора му се отговаря, разбира се!
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Цитат Публикувано от dzwer Покажи мнения
    На мен ми крещяха в средите и високите... Без значение дали седях отстрани или на слушателското място.
    По моите предпочитания за слушане, ако се свали цялостното ниво на средно-високочестотния драйвер с 3 до 6 децибела, спрямо 15 инчовия говорител, ще се получат много добре балансирани озвучителни тела!
    15-ката звучеше учудващо леко за такъв размер говорител, но в същото време очаквах по-плътен и масивен звук в ниските честоти.
    Иначе и аз ползвам за домашно ползване комбинация от 10" Precision Sound R1025 и компресионен драйвер 1" Precision Sound P34 в някаква пластмасова хорна и много ми допада като цяло комбинацията с компресионен драйвер.
    Ти от това ли мнение си извади извод, че колегата е казал лошо за колоните? Аз виждам само как според него ще е стъпка напред, а според мен стъпка назад.

Не се изживявам като адвокат, ама изводите нещо почват да се завъртат по български! Не знам как е слушал Жан Филип ама на нашата сесия минавахме 100дб на мястото дето сме. При 100дб как звучи "леко" барабан или китара??? Отговора е никак! Системата е ориентирана към реализъм и качество, каквото си пуснеш това да се чуе. Като ще си пускаш рок на 100+дб да ще те заболи глава, ама това не е защото е с компресионни драйвери!

Колко от слушалите имат система с колони над 8"???

Иначе в темата за сиките имаше критика, че и Липипнски е агресивен

Разправям аз, че думата "агресивен" се използва неправилно, ама...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Страница 5 от 13 ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени