Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13
Резултати 301 до 319 от 319

Тема: Black Box при инж. Янев

Banned
    Членува от
    Jul 2011
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ама пак са необходими аналогови 8 allpass филтри и 8 параметрични eq. След като си ги представиш си представи и настройката им.
    Говорим за междинен опростен вариант, аналогово активно изпълнение наместо пасивни филтри или full dsp.
    DSP от компютър като източник е лесно, но ако имаме втори източник - тогава трябва да е отделен компонент.
    Поне еквализацията в баса може да е изнесена като аналогово изпълнение, в предусилвателната част.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ама пак са необходими аналогови 8 allpass филтри и 8 параметрични eq. След като си ги представиш си представи и настройката им.
    Относно настройката , човек с опит миже да си представи 60 минути с отвертка за тримерите(за EQ задължително gain , Q и freq , а за allpass поне freq , 1st / 2nd order ) в ръка , стоейки пред комп. със софтуер , на който да се има доверие , мерейки с правилния микрофон при условия , даващи надеждна информация за поведението на системата в безехова среда . По скоро въпроса е свързан с хардуерното изпълнение на такова чудо .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    38
    Кога ще слушаме пак?
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Членува от
    May 2012
    Ехоо!! Жив съм!
    Да доложа - днес направихме прототипа на пасивен филтър, все още в съществуващата кутия.
    Ето измерване (1/3oct.) (има компенсация в ниските, но никаква намеса във високи или средни честоти, само пасивния филтър).
    2018-08 Black Box Passive measurement.jpg
    Желаещи за слушане през септември има ли? /До тогава не сме налични тук/.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Аз съм желаещ да гледам втори епизод на черната кутия

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    АЧХ е добре. ИЧХ не толкова.

Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    33
    Пишете ме и мен
    loudspeakers caprihorn,sica two way floorstanders,integrated amps mission cyrus 2 ,nad c320bee, preamp rotel rsrp-960ax, ,cd denon dcd-810,power amps rotel rb985,rotel rb971

И аз имам желание да чуя проекта.

Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    37
    За септември и аз съм на линия.

Ако може и аз !

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Както написах в темата на Сиките бях на гости в студиото. Изпросих си леко прослушване на едната колона от този проект(с две думи пасивен BlackBox). Макар и моно определено нещата не се връзват в много в стандартното. Отново има живец, магия, пак бързо ми припомни какво чух преди време. Пак ми се върна онази усмивка от предишното прослушване

Филтъра не изглеждаше страшен! Ще се събере в кутията противно на очакванията на тоя етап.

Чакам с нетърпение развитието на Проекта!

(неслучайно съм написал главно П.
    Мааалко съм разочарован, че се търси решение със същата кутия)
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Не се търси такова. Ще има опит в нова кутия. Говорителя носи мноооого странни кутий с почти топ резултати.

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Чакам с нетърпение развитието на Проекта!

(неслучайно съм написал главно П.
    Мааалко съм разочарован, че се търси решение със същата кутия)
    Категорично няма да е със същата кутия!
    В момента се пече пробна кутия и с нея ще се чуят няколко различни кандидати за рупори за драйвера.
    Но някак вътрешно се мъча да се пречупя, че без моето любимо DSP ще стане нещо Засега опитите сочат, че ще стане, ама аз си се тревожа....
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    И да се тревежиш, и да не се тревожиш, все ще стане...нещо!
    Така че, по-добре да не се тревожиш...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    няколко различни кандидати за рупори за драйвера.
    Това ще е много интересно! С оглед на това какви ползваш разликата дали ще е доловима?

Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    Категорично няма да е със същата кутия!
    В момента се пече пробна кутия и с нея ще се чуят няколко различни кандидати за рупори за драйвера.
    Но някак вътрешно се мъча да се пречупя, че без моето любимо DSP ще стане нещо Засега опитите сочат, че ще стане, ама аз си се тревожа....
    Супер!!!
    ... Искаш да кажеш, че рупора ще бъде в същото тяло, заедно с НЧ драйвер? М, аз се надявах, че ще се откажете в крайна сметка
    А за dsp-то наистина няма повод за тревоги
    Както казва Bis, нещо все ще стане.
    A и убедено предполагам, че най-наточения му вариант ще бъде хибриден. Т.е. НЧ секция: dsp+class D ус-л,
    нагоре: каквото сърце поиска на крайния потребител.
    ...Нещо такова
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Subsonic's Avatar
    Членува от
    Oct 2007
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от Velex Покажи мнения

*Качествени означава основно фазово линейни, без проблеми около разделителните честоти, с добро излъчване и с достатъчен обхват и динамика
    Мисля, че тук е синтезирана рецептата за добри ОТ, според моето скромно виждане. Ухото е много по-чувствително към фазови аномалии, отколкото към честотни. Разбира се двете са неразвривно свързани, но ако трябва да избирам, бих избрал ОТ с по-малки колебания във фазата.
    Subsonic

Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени