Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 28 от 28

Тема: Обща тема за DSP ADAU1701

dzwer's Avatar
    Членува от
    Apr 2009
    Възраст
    37
    Свали си DeviceCleanup от тук: https://www.uwe-sieber.de/misc_tools_e.html
    Пусни го като администратор и затрий само нещата свързани с програматора и пробвай пак да инсталираш.
    Друг вариант е ръчно да зареждаш скрипта на програматора - така правех, преди да открия документа и описанието от първия ми пост.
    Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
    Мои записи на български групи: Youtube

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Ще пробвам, поне да зачистя.
    Проблема с драйверите идва от това, че устройството е с различни ID-та от описаните в инфо файла на драйверите.
    Пробвах да добавя редове с тези на устройството и уж се инсталираха, но пак излиза съобщение, че има проблем с USB връзката, а след рестарт дава че драйвера е некоректно инсталиран.
    Ще го мъча още

Май стана работата

Още не съм тествал дали ще изкара звук, но поне вече не излиза съобщение за грешка в USB връзката.

Следващото предизвикателство е програмирането, но за това ще трябва да почета малко
    Като за начало мисля да наредя някаква елементарна схема, колкото да тествам дали работи всичко.

Проблемите с USB драйверите се оказаха два:

1. Както вече писах, VID/PID на устройството се оказаха различни от описаните в cyusb3.inf. Добавих във файла два реда с новите ID-та и драйверите се инсталираха успешно.

2. По време на инсталацията на Sigma Studio, изскача едно прозорче с предложение за инсталация на USB драйвер на Analog Device. Първоначално го бях инсталирал, но след това направих нова инсталация без него и едва тогава спря да излиза съобщението за грешка при свързване с USB устройството.

За да се разпознава програматора като оригиналния, исталирах CySuiteUSB и направих описаното в тази тема.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени