Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 34

Тема: Мнение за denon avr-x550bt

Мнение за denon avr-x550bt

Здравейте колеги!
    Някой има ли наблюдения над модела, дали става за слушане на музика, чрез неговия цап и колко би било качествено?
    Мисля, че е транзисторен, ако това има някакво значение!

Другия претендент е този PIONEER VSX-531-K

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Аз до сега не съм чул добре свирещ /в стерео режим/ Denon или Pioneer , не само в ниските, но и в средните им класове. За топ моделите не знам, не съм слушал, но изхождайки от това което съм чул, няма да се впечатля.

Това е лично мнение и не ангажирам никого с нищо.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Като се загледаш в спецификацията истината лъсва:
    Power Output (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch Drive) - 70 W

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    И двата са ужасни .... А защо кино ресивър за музика? И защо нов?
    Може някой Arcam или висок модел Yamaha /Denon & Pioneer не се сещам кой стар модел бих предложил/ на старо ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Аз бих добавил Parasound и Luxman
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Може някой Arcam или висок модел Yamaha /Denon & Pioneer не се сещам кой стар модел бих предложил/ на старо ....
    Кое точно е ужасно?
    Ужасен цап?
    Ужасен усилвател?
    Искам ресийвър с комерсиална цел така да се каже, хем да си пуснеш музика през компютъра същевременно и някой филм да изгледаш, аз усилватели имам!

Хора ми споделят, че с настройките на еквалайзера на съвременните ресийвъри се постигали много добри резултати равни на звук на скъпи усилватели!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ужасен ЦАП, Ужасен предусилвател, Ужасен усилвател, мизерно захранване и Ужасна конструкция /е до колкото са простички, са лесни за разглабяне/. Щом си имаш усилватели - ползвай ги. Пробвай и ресивър, но надали ще ти хареса. Еле па с еквалайзери и ефекти........
    На мен ми е харесвал до момента май само Yamaha DSP-AX1 и може би Arcam AVR-100/200/350, до скоро ползвах даже един модифициран/ъпгрейднат нисък клас Pioneer VSX-418 с външни стъпала - така горе долу ставаше за музика за кухня или гараж ...... Деноните по някакъв начин свирят като радиоточки дори по-високите им класове, нямам идея как го постигат.
    Та за музика, тия кошници, може би да стават основно с външен усилвател/стъпало, външен СУБ да компенсира гадния звук с по-напомпан бас и най-много за u-tube и компресирани източници ....
    Но аз съм много претенциозен де ......
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    ........

Хора ми споделят, че с настройките на еквалайзера на съвременните ресийвъри се постигали много добри резултати равни на звук на скъпи усилватели!
    Незнам какви резултати, а и не искам да знам, тези хора са постигнали, но аз като НЕ специалист, а ентусиаст, харесващ добрата музика и добрия звук, тези изброени и коментирани компоненти звучат, просто ужасно.

Търси 3-5 годишен ТОП модел ресийвър на Ямаха или Сони, според това което съм чул, те свирят прилично. И Аркам също, но от AVR350/400 моделите нагоре, те също са що годе добре в стерео режим.

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Напълно съм съглсен. В момента ползвам само за кино един Pioneer VSX-933. Според мен за музика е трагичен, а е най-хваленият модел на фирмата в средния и нисък клас за миналата година, дори е и с EISA награда за 2018-2019. Представям си как свири най-ниският модел....
    Ако е само за музика нещо подобно на това е много по-удачен вариант, а и излиза около 100 лв. + транспорт до България:
    https://www.ebay.co.uk/itm/DENON-PRE...wAAOSwQQ9cPfZi
    Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    ...

Би ли споделил конкретни модели, че явно аз не съм попадал на такива ресийвъри....

А иначе наистина големите стари модели на Arcam, а и на Rotel в общи линии стават за слушане в стерео режим и излизат сравнително евтино втора ръка ако не те вълнуват неща като тип HDMI, HDR, HDCP и т.н.
    Sonus Faber Liuto speakers; Wadia DSD DAC & Audiolab 8300MB mono power amps;

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    От всичкото многоканален ресивер дето ми е минавало през ръцете най-добър звук в стерео режим като за музика съм постигал със Sony STR-DА50ES. Като ЦАП дори имам едни съмнения, че се справя по-добре от ASUS Xonar DX, която купих с цел ъпгрейд след като го продадох. За последното още ме е яд и ако един ден ми хартисат едни пари със сигурност ще го имам отново.
    Ако трябваше да избирам от двата модела в първото мнение на темата бих избрал Pioneer-а - поне има врътки на изходите на Front каналите и е една идея по-тежък. Иначе като цяло мнението ми относно тези двата модела се припокрива с това на machinow.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Цитат Публикувано от reader63 Покажи мнения

Би ли споделил конкретни модели, че явно аз не съм попадал на такива ресийвъри....

А иначе наистина големите стари модели на Arcam, а и на Rotel в общи линии стават за слушане в стерео режим и излизат сравнително евтино втора ръка ако не те вълнуват неща като тип HDMI, HDR, HDCP и т.н.

Конкретно ми похвалиха Pioneer vsx830,.. иначе по втория въпрос, точно заради тези входове и изходи имам желание за ресийвър!

С едно изречение, значи не стават за музика дори и високите класове,.. ако на звучене наподобяват на "стерео системка" ясна е работата тогава!
    Но пък хора тук в този форум са се изказвали критично за много мощни и скъпи усилватели така, че знае ли човек на какво да вярва

Щом си имаш усилватели (които ти харесват), не ли по-разумно да търсиш само процесор?
    Усилването по мощност да го повериш на това, което имаш...?
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Щом си имаш усилватели (които ти харесват), не ли по-разумно да търсиш само процесор?
    Усилването по мощност да го повериш на това, което имаш...?
    Искаш да кажеш медия плеър?
    Това също съм го мислил като опция, даже имам наличен Asus O!Play HDP-R1 , но до колко и е читав цап процесора..?
    Редактирано от doaiena; 10 May 2019 в 17:07.

Не, искам да кажа cinema процесор.
    Едно такова като reciever, но без крайни стъпала
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Май не иска да каже медия плеър.
    AV процесор, нещо от сорта на този:
    https://www.ebay.co.uk/itm/AUDIOLAB-...QAAOSwjhdbyLL2

Цитат Публикувано от reader63 Покажи мнения
    Май не иска да каже медия плеър.
    AV процесор, нещо от сорта на този:
    https://www.ebay.co.uk/itm/AUDIOLAB-...QAAOSwjhdbyLL2
    Точно
    А и малко в Питането не е указано за стерео конфигурация ли се търси или....
    Редактирано от lordoff; 10 May 2019 в 17:35.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Преди години имах Linn AV5103. Беше перфектен и за стерео и за многоканален звук.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    От няколко години ползвам VSX-528. Само за стерео. Общата ми оценка е "задоволително". Нито една от функциите не е изпипана, но за пускане на музика от телефон е екстра. Най-малки забележки имам към стъпалата, справят се над очакванията ми. Т.е. като за удобство - удобен е, но съпоставка с класна техника е ... несериозна. Ако някой ден тръгна да променям нещо, бих вървял в посока добър стерео усилвател и добро мрежово устройство.

Членува от
    Apr 2008
    Възраст
    44
    Yamaha dsp ax1 От няколко месеца слушам такъв за фон в къщи когато имам време и е доста по добър от повечето изброени тук в темата понеже повечето от тях съм ги слушал когато се занимавах с продажби.Но най добрия вариант е да се чуе със личните колони на собствена територия.Тук мисля че продаваха такъв----https://bazar.bg/obiava-23194488/yamaha-dsp-ax1

Ония Marantz-и със скосените предни панели са и по моето скромно, и по мнението на доста хора по западни фируми, едно от "попаденията" на многоканални ресивъри за стерео. Модел не казвам конкретен, защото са много, мнението е базирано на опит с най-ниските класове на тези серии. Цялостно, подкрепям и аз мнението, че многоканален ресивър за стерео не става (тоест много по-евтини стерео усилватели има огромен шанс да го бият дори и за тотално "неопитни" слушатели).

За фоново слушане става и респром. Модел не казвам конкретен, защото са много
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Слушал съм много ресивъри в стерео режим. Е как пък един не ми хареса. При директно сравнение истината става много грозна, направо прачевна.
    Даже наскоро правих тест в един приятел, който ги е избирал явно по цените, все много скъпи модели. Е не става от ресивър свестно стерео и това си е. Как го правят не знам, ама явно и куп пари да изсипеш пак си прецакан.
    Не знам за вас, ама при мен ресивър няма да има никога в къщи, обещавам го тържествено!
    Редактирано от Петър Славов; 11 May 2019 в 17:50.

Аз имам на талавизора, какво му е на устройството? Просто трябва да се ползва по предназначение
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

А това чудо Yamaha DSP-A2070 тежи 21,5кг?

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени