Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 66

Тема: Някой да е слушал ОТ Revolver?

Някой да е слушал ОТ Revolver?

Айде още едно питане за екзотична по нашите земи марка...
    Ако някой е слушал нещо на тази британска марка - да сподели впечатления.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Радо (hifiresearch74) нямаше ли такива в обява, или бъркам?
    Редактирано от badmadafaka; 7 May 2019 в 14:10.

Наскоро бях мярнал обява за ОТ от тази марка в някой от продавалниците, но в момента не излиза при търсене. Но може пък някой да е слушал такива по магазини или изложения...

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    44
    Наистина Радо (Hifiresearch74) продаваше такива ама заминаха ..май...дано сподели - той поне може да го прави колоритно...
    Аз за малко да ги глътна ,без да ми трябват, понеже ,както ще каже Радо всички се назландисваха...?!?!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Цитат Публикувано от fenkiller Покажи мнения
    Аз за малко да ги глътна ,без да ми трябват.
    А чувал ли си някога такива, или мераците за придобиване се появиха само въз основа а прочетеното из нета?

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    МОИТЕ revolver purdey бяха страхотни тонколонки на страхотна цена, която не спря няколко човека да си покажат циганийката на тънко, както тече сега нездрав интерес за "бауерите" отвътре. Единствените други тонколони, към които е имало по-голям нездрав интерес да ги "разсъбличам" за подробни снимки отвътре, са били тотемите и https://bgaudioclub.org/showthread.p...-Rehdeko-RK125 . И като откажа, естествено ставам .....
    Вадите Вашите си пари, купувате конкретният модел в конкретното състояние, слушате и си правите Ваши си заключения. Ако имате достатъчно товар, то ще сте наясно, че болдваните думички ще са некасаещи Револвер-ите като цяло.
    Те така се случват нещата в живия живот.
    Виждам, че обявата за друг модел Револвер още стои в Базар, та - разхождате се до там, носите си Ваш усилвател "под мишница" и ги чувате- съответно решавате.
    Все неща нарушаващи личния комфорт, но от дивана на готово всеки може ... да иска.
    Както бях писал в обявата Колин и Уин Хаймс през 1978 г. докато пият следобедния чай нейде в Британия
    решават да сформират тази компания и почват да редят грамофон до грамофона , не тонколони и не за чужда сметка да търсят "ноу-хау"-то вътре в тях.
    Колоните почват да правят двама момци -
    Питър Ратчфорд и Рей Нъгент, от редиците на служителите, купуват бранда Revolver UK Ltd
    тугедър с ексклузивните търговски права за марката.
    Чай не знам дали са пиели , но гледайки "опашките" от клиенти пред магазините за грамофони
    теглят чертата , звънкат на 1-2 съвипускници от колежа
    и през 1994 г. пускат малка гама барнати висококачествени високоговорители,
    произведени на ниски цени "като за стари приятели" от JPW .
    Сигурно са бухали вътре останалите им скъпи кондензатори от РИИте им ,
    защото един ден се събуждат и си познават бледите физиономии по списанията .
    Продуктите им са така добре приети от масите , търговците и от рецензентите,
    че до 1996 г. пазарът в чужбина включва повече от 20 страни.
    А те пропиват чай в разни мрачни здания , наречени джентълментс клубове,
    и почват в едни други списания да гледат мъгливата им страна
    какво друго освен Воксхол произвежда на 4 колела.
    Успехът им не радва обаче някои лукави гадове/като някои тук/ ,
    които вбесени как така това качество ще се продава под 3 пъти стойността му,
    и през 1998 г. някаква там компания прави неустоимо предложение и ги купува.
    Наште юнаци си купуват возилата от списанията ,
    плащат си доживот абонаментите в клубовете /да не останат без чай/ ,
    но скоро научават , че зад всичко стоят B & W /сладури мамини- и те като герои от този форум/ и ...
    Револвер-ите са прибрани в кобурите . Дори предсрочно задкулисно
    ги вадят в аванс от годишниците. Сакън някой да не попита за тях .
    И така години наред, дорде ГенаДП не попита за тях в 1:21 на 7 май лето 19-то.
    Написаното до тук дава ли яснота как "свирят Револвер" ?
    А конкретният чифт на конкретният модел, породил тази тема?
    ...
    Не?
    мдаа..
    Тогава защо не направим като в "живия живот", а чакаме от дивана Фенкилър да ни каже
    Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    А чувал ли си някога такива, или мераците за придобиване се появиха само въз основа а прочетеното из нета?
    Все едно така ще разберем, почти лично, младежите по-горе дали са пили earl grey или দার্জিলিং চা;
    Аз обичам чай и пия чай . Не питам друг колко е топъл.
    Редактирано от hifiresearch74; 10 May 2019 в 04:23.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Отдавна не е имало толкова смислен пост в този Форум!
    Само болезнено точни истини, които мнозина не искате да схванете и приемете...

Прочетете го няколко пъти, пичове, белким тоя път разберете, че звук се слуша и оценява персонално и на един това му харесва, на друг същото не му се харесва! В което няма нищо лошо или страшно.
    Няма как да знаеш, на теб точно ще ти хареса ли, преди да го чуеш...
    Пък не разбирам, какво ви топли и с какво ви е полезно, ако някой друг, с друг мироглед и усещания го хареса/не хареса?!?

Важното е на ВАС да ви харесва!
    Това можете да кажете само вие, след като сте чули и преценили САМИ!
    И няма никакво значение, някой дали ще сметне избора ви за грешен или неразумен! Правите го заради ВАС СИ...не заради хората и какво ще си помислят или кажат!
    Ама тези неща, на тези години, отдавна трябваше да са ви ясни и не някой като Радо или мен да ви ги обяснява...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Отдавна не е имало толкова смислен пост в този Форум!
    Само болезнено точни истини, които мнозина не искате да схванете и приемете...

Прочетете го няколко пъти, пичове, белким тоя път разберете, че звук се слуша и оценява персонално и на един това му харесва, на друг същото не му се харесва! В което няма нищо лошо или страшно.
    Няма как да знаеш, на теб точно ще ти хареса ли, преди да го чуеш...
    Пък не разбирам, какво ви топли и с какво ви е полезно, ако някой друг, с друг мироглед и усещания го хареса/не хареса?!?

Важното е на ВАС да ви харесва!
    Това можете да кажете само вие, след като сте чули и преценили САМИ!
    И няма никакво значение, някой дали ще сметне избора ви за грешен или неразумен! Правите го заради ВАС СИ...не заради хората и какво ще си помислят или кажат!
    Ама тези неща, на тези години, отдавна трябваше да са ви ясни и не някой като Радо или мен да ви ги обяснява...
    За това почти никой не спори.
    Но и другото е не по-малко вярно
    Ако например Радо ми каже, че дадени ОТ не струват, няма да си направя труда повече дори да помисля за тях, камо ли да се вдигна и да ги слушам.
    Предполагам разбираш как тези два метода се допълват.
    Редактирано от Aleksam78; 10 May 2019 в 07:48.
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    "Не струват", винаги е относително!
    Спрямо какво и за кой не струват?!
    Погледнете колко разностранни мнения има за всякакви изделия. Един го хвали, друг го плюе...пълна липса на обективност. Приемаш на доверие някакво мнение (обикновено по някакви симпатии и единомислие), но това не е правилна стратегия. Играеш на тото. После си търсиш оправдания и начин да си "свериш" и пренастроиш усещанията... Глупаво!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Погледнете колко разностранни мнения има за всякакви изделия. Един го хвали, друг го плюе...пълна липса на обективност. Приемаш на доверие някакво мнение (обикновено по някакви симпатии и единомислие), но това не е правилна стратегия. Играеш на тото. После си търсиш оправдания и начин да си "свериш" и пренастроиш усещанията... Глупаво!
    Може според теб да е глупаво. Ако имаш предвид черногледия вариант, който постоянно цитираш " Играеш на тото. После си търсиш оправдания и начин да си "свериш" и пренастроиш усещанията...", тогава съм съгласен.
    Иначе не съм. Аз например само по мнения и ревюта съм си избирал елементите. Не съм съжалил и за един. Така че има светлина в тунела, спокойно
    Знаеш ли колко сайта за ревюта има? Причината според мен е, че има смисъл. Явно се ползват. И не само от глупаци, както е вероятно в твоите очи. А би било тото, ако не си информиран изобщо. А хората го правят.
    А дали една стратегия е правилна, за всеки е различно и най-често няма грешна.
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Е, то ако хептен нищо не разбираш, дори и в нищожната част от смислената информация в подобни ревюта, пак ще видиш нещо полезно...различно потребителско поведение или някакви екстри (които си ги пише и по упътвания), а най-полезна е информацията за работоспособност или глупакоустойчивост.
    Но описан ли е звук, шанса да е дезинформация е огромен. В крайния резултат на звука, участват много други фактори, които всеки път са различни и заради това е безсмислено.

Много точно казано!
    Никога, никой или поне самоуважаващ себе си, не трябва да се осланя на чуждо мнение, а още по-малко за да се хареса на някой или за да се впише в дадена група!
    Това се отнася за всички аспекти от живота!
    Редактирано от doaiena; 18 May 2019 в 13:54.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    Много точно казано!
    Никога, никой или поне самоуважаващ себе си, не трябва да се осланя на чуждо мнение, а още по-малко за да се хареса на някой или за да се впише в дадена група!
    Това се отнася за всички аспекти от живота!
    Хайде и ти
    Значи да ставаме специалисти по всичко.
    Я кажи поне как се става такъв?
    И то без да питаш никого.
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Нека аз.
    С четене на теоретично правилната материя и лична проба - грешка!
    Ако си мислите, че придобивате опит, като се осланяте на чужди мнения, вече сте в концептуална грешка. От други хора, може да се получат само теоретични знания и обяснения, което е обективно.
    Приемането на субективните му усещания и за твои е безсмислено.

После защо харесват Сони, а някои даже Пионер?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Нека аз.
    Ако си мислите, че придобивате опит, като се осланяте на чужди мнения, вече сте в концептуална грешка. От други хора, може да се получат само теоретични знания и обяснения, което е обективно.
    Осланянето на субективните му усещания е безсмислено.
    Да проверим дали правилно си формулирал идеята си?
    Ако някой ми каже, че ако бръкна в таблото с високо напрежение ще стана на въглен, то трябва да подмина неговия опит и да отида лично да бръкна за да се уверя в думите му?
    Същото с врялата вода?
    Да не пропускаме МПС движещи се с по-висока скорост? Не'кви експерти щели да ми казват че били имали спирачен път и време за реакция на шофьора. Ами ако не е вярно и те грешат, какво ми пречи да си пресичам пред тях?
    Мога да изредя още много подобни.

Та, все пак редно ли е да се осланяме и на чужд опит, или смело го пренебрегваме и се метаме в реактора на чернобилската АЕЦ за да си направим някое и друго селфи?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не, не си ме разбрал!
    Ако питаш някой, еди кое си Сони или еди кой си Пайнер е по-хубав, че да си го купиш, и той ти каже Сонито, щото на него му харесвало с нещо повече как свири от Пайнера, това е субективно базирано мнение на вкусови предпочитания и няма тежест.
    Ако ти каже, Сонито, щото това е правено по-добри елементи или по-прецизни схеми, това е вече теоретично обективно мнение и си струва да се вземе в предвид.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Нека аз.
    Приемането на субективните му усещания и за твои е безсмислено.
    Лична проба-грешка как се отразява във финансово отношение?
    Четенето е време. Дори ако не вземаме предвид факта, че не всеки може да схване електрониката, акустиката, икономиката , психологията и физиката едновременно.
    Единици сте.
    "Sometimes less is more"

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    ...Ако ти каже, Сонито, щото това е правено по-добри елементи или по-прецизни схеми, това е вече теоретично обективно мнение и си струва да се вземе в предвид.
    Аха, по-прецизни схеми...
    Да публикувам ли една за да се обсъди дали става или да я избягвам?
    За по-добрите елементи - ще публикувам и партлист. Ако има някой компонент чиято замяна би променила драстично работата на схемата, ще го заменя за да проверя дали и в действителност е така.
    Това само за да се онагледи дали тая теория работи де. Не за друго...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Aleksam78 Покажи мнения
    Лична проба-грешка как се отразява във финансово отношение?
    Четенето е време. Дори ако не вземаме предвид факта, че не всеки може да схване електрониката, акустиката, икономиката , психологията и физиката едновременно.
    Единици сте.
    Ами не е евтино...ама който иска брада, трябва да си вземе и гребенче!
    Който иска опит - трябва САМ да го придобие. Не да се залъгва, че ще го получи наготово от друг. Другият може да ти помогне като ти обясни теорията, за да разбереш принципите и взаимовръзките, да ти осветли някакви пропуски... Не може да ти каже какво да харесваш. Глупаво е да приемаш неговата истина и за своя.
    А иначе, ако искате да слушате у вас си и да харесвате или не харесвате нещо, точно Форума ви дава тази възможност за контакти и обмен. И знам хора, които се възползват целево от това. Така имаш собствена преценка за нещо, което ти е интересно и искаш да го чуеш в собствени условия.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    гена дипи за други револвери пита, та...
    приберете Вашите и
    свалете ръцете от кобурите
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    1.Ами не е евтино...ама който иска брада, трябва да си вземе и гребенче!
    2.Който иска опит - трябва САМ да го придобие.
    3.Не да се залъгва, че ще го получи наготово от друг. Другият може да ти помогне като ти обясни теорията, за да разбереш принципите и взаимовръзките, да ти осветли някакви пропуски... Не може да ти каже какво да харесваш.
    4. Глупаво е да приемаш неговата истина и за своя.
    5.А иначе, ако искате да слушате у вас си и да харесвате или не харесвате нещо, точно Форума ви дава тази възможност за контакти и обмен.
    И знам хора, които се възползват целево от това. Така имаш собствена преценка за нещо, което ти е интересно и искаш да го чуеш в собствени условия.
    1. Вярно, но не и в случая.
    2. Не трябва. Дори е глупаво да се вярва.
    3. Може да ти каже според него кое е добре. Ако му вярвам, за мен е достатъчно.
    4. Не е глупаво.
    5. Ако зависи от теб, точно форума няма да дава никаква иформация. Нали всичко е субективно и безмислено. Купуваш, пробваш и хвърляш...
    "Sometimes less is more"

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Страхувам се, че говорим на различни езици...аз твоят го разбирам, защото ми е роден. Но материята изисква да научиш друг, за да схващаш нещата.
    Един ден живот и здраве, след полагането на усилия ще го научиш тоя език и тогава ще разбереш думичките ми.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    На кого да вярвам? Само един сервизджия не ми е казвал, че Рено не стават. Е, навъртях над половин милион километра с тези неставащи автомобили и се оказва, че не трябва да вярвам на всичките сервизджии без един. Май чуждият опит в този случай се оказа погрешен.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени