Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 45

Тема: Рупор с Визатон BG 20

Рупор с Визатон BG 20

От доста време търсех подобен проект в "нета",но не намерих. Това ме накара да се пробвам да сътворя нещо в тази посока. Речено - сторено , само ще спомена че, за моите години по - добър звук не бях чувал!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Въх! Все едно смв 1970-а и Пинк Флойд са ти дошли на гости!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ти остави , ама снощи бех ги надупил точно тех, и като удариха камбаните комшиите езгасиха лампата
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Изглеждат яко!
    Не съм слушал говорители (освен високочестотни) в такова оформление. Изглежда интересно и сигурно 'свири' добре.
    Визатона би трябвало да се справя чудесно предвид честотния диапазон в който работи.
    Редактирано от mkocev; 4 May 2019 в 08:53.

Не искам да се приеме като спам, но въпроса ми е съвсем сериозен,.. с какво превъзхожда този рупор /хорна/ един високочестотен високоговорител!

Рупора (големия) е за широколентовия говорител.
    Квадратчето по средата е високочестотен говорител, пак рупорен.

Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Изглеждат яко!
    Не съм слушал говорители (освен високочестотни) в такова оформление. Изглежда интересно и сигурно 'свири' добре.
    Визатона би трябвало да се справя чудесно предвид честотния диапазон в който работи.
    За слушане и аз не бях слушал, това ме накара да ги направя. Що се отнася до Визатона за цената си в това оформление направо е разтърсващ.

Предполагам, че е така

Рупора (големия) е за широколентовия говорител.
    Квадратчето по средата е високочестотен говорител, пак рупорен.
    Сега погледнах снимката подробно, значи вътре в рупора /самоделка ми прилича/ има широколентов високоговорител, на който на изхода има закрепен рупорен високочестотен, нали така?.. това пак не отговаря на въпроса ми с какво това "превъзхожда" или може би не се изразявам правилно, това е по добре от конвенционалната подредба и високоговорители, или е строго за даден вид музика?
    Ниско честотния високоговоротел ми прилича на 75 ГДН-3-4!

Винаги ми е било интересно защо някои хора пристъпват към такъв подход на озвучителни тела, дано автора не го приеме като заяждане или спам!

Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    Сега погледнах снимката подробно, значи вътре в рупора /самоделка ми прилича/ има широколентов високоговорител, на който на изхода има закрепен рупорен високочестотен, нали така?.. това пак не отговаря на въпроса ми с какво това "превъзхожда" или може би не се изразявам правилно, това е по добре от конвенционалната подредба и високоговорители, или е строго за даден вид музика?
    Ниско честотния високоговоротел ми прилича на 75 ГДН-3-4!

Винаги ми е било интересно защо някои хора пристъпват към такъв подход на озвучителни тела, дано автора не го приеме като заяждане или спам!
    Споко трудно се обиждам . Относно рупорите ако си ходил по концерти на открито и такива в големи зали би трябвало да са ясни нещата.Става въпрос за ефективност .Относно ползването им в домашни условия може да се чуят - много за и против, лично аз вече не бих ги сменил с нищо друго! Нискочестотните секции правилно си забелязал са с ГДН - моднат от Радо Аудиомастер пак исползвам случая да му благодаря!
    Редактирано от Bate_Pavka; 4 May 2019 в 10:19.

DIN-45500 ingkunev's Avatar
    Членува от
    Mar 2011
    Възраст
    50
    BG-20 има едно разкрещяване в средночестотния диапазон за което определено трябва да му спретнеш едно режекторче. Пробвай, като нищо виж че ти харесало
    Най-сладките неща в живота, са и най-тихи ... е, поне в началото ...
    ... и ... то, моженето не е като имането ...

Интересно при мен го няма" разкрещяването " затова и го мернах по-нагоре снимките, последните две са реални измерваня на 1м от рупора

Може би зависи каква музика се слуша. Като му писне на говорителя и почва да крещи
    А какъв е високочестотния?
    На снимките виждам активен кросовър. Ще е интересно да споделиш малко повече за "сетъп"-а.

Високочестотния не помня какъв беше, но е средна хубост.Почвам да се замислям за нещо по-Хайендърско Иначе системата в момента е биампинг честота на срез 150Hz и еквилизация на 300Hz с -3dB .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Дано не крещи, ама тези 10dB неравномерност в АЧХ в честотната област на BG20 действат доста оцветяващо на звука. Но пък вероятно е интересно за слушане.

Интересното е че до момента не чувам нищо дразнещо , в самото ночало имаше нещо подобно но, като поотпусна изчезна .Мой приятел ивзвъртя всички съществуващи проекти с BG20 и не е доволен .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Предполагам, че поотпускането е свързано с приспособяването на слуха. Ама щом си го харесваш няма проблем.

И аз не съм чул зашеметяващ проект с BG20. Силата му вероятно е другаде.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Предполагам, че поотпускането е свързано с приспособяването на слуха. Ама щом си го харесваш няма проблем.

И аз не съм чул зашеметяващ проект с BG20. Силата му вероятно е другаде.
    Явно е въпрос на слух Ако имаш път към София, и желание да го чуеш заповядай !

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Благодаря. Ако се наканя ще се възползвам.
    Ако слушаш от компютър с Фубар може да се направи корекционен файл, който да изравни АЧХ.

Извинявам се неразбрах, казваш че съм манипулирал измереното АЧХ с корекционен файл или просто ми даваш съвет.
    Редактирано от Bate_Pavka; 4 May 2019 в 19:34.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Казвам каква възможност има за изравняване на АЧХ.

...сигурно 'свири' добре.
    ...
    Цитат Публикувано от doaiena Покажи мнения
    Не искам да се приеме като спам, но въпроса ми е съвсем сериозен,.. с какво превъзхожда този рупор /хорна/ един високочестотен високоговорител!
    Неправилна употреба на кавички, а другия въпрос мислех се изясни по-горе?
    Павката иска Пинк Флойд всеки ден да са му на гости и да му свирят без кавички на ушенцето
    Както и всички останали групици...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

О-О-О да видиш "сакса "какъв благ звук вади, направо ми свърши бърбъна.
    Искам и да изясня целта на темата. А тя е:Споделяне на проект, по мое виждане сполучлив, въпреки известните недостатъци на говорителя с не камерсиялна цел. Отворен съм за критики и експерименти Даже след празниците ще взема един чифт В200 от колега да го заредя в рупура,че ми стана интересно

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Проектът е интересен и може да стане основа на различни експерименти ... и съответни изводи.

Цитат Публикувано от Bate_Pavka Покажи мнения
    Високочестотния не помня какъв беше, но е средна хубост.Почвам да се замислям за нещо по-Хайендърско
    Бих препоръчал Beyma CP-09. Много добра диаграма на разпространение.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Предполагам, че поотпускането е свързано с приспособяването на слуха.
    Вероятно и това го има, но окачването на BG20 омеква сравнително бавно. Ако се разсвирва само със слушане на музика - поне две седмици.
    Най-лесно е да му се пусне радио през цялото време, докато отсъстваме. Не е нужно да е силно.

Цитат Публикувано от Bate_Pavka Покажи мнения
    Отворен съм за критики и експерименти
    Тъй като, така или иначе се налага използването на ВЧ говорител, може да се експериментира с демонтаж на ВЧ конуса на BG20, както е направил участник в DIY Audio

BG20 No Whizzer.jpg

Ручо благодаря ти за съветите! Определено има какво да си ръчкам

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени