Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 45 от 45

Тема: Рупор с Визатон BG 20

М дааа - след моренцето май си върнах способноста да мисля , а може би не но , това не е важно, важното е че Монакорчето си намери мястото.

IMG_20190703_173037.jpg BG20_MONACOR_11.jpg

Единствено остана да ме човърка - какво ще се получи с едни акустични лещи . В събота или неделя , ако бреборя мързела мисля да разбера
    пп : На графиката са двата заедно " снимани " по оста.
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Да не е стара снимката? Няма смисъл малкия да наднича иззад рупора.

Там - там ,тая гад Много добре си пасна времево.
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Рупора не се ли бърка в дисперсията на високите по този начин ?

Рупора е с 250мм назад през процесора.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Има в предвид отраженията на ВЧ от стените на рупора...
    Иначе, когато се ползва процесор, много лесно се изравняват времево отделните излъчватели, дори и да не са в еднакви полета. Тогава изскачат едни други проблеми...ама по-добре да не почваме.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Ами незнам как да го измеря, но по наблюдения - имам предвид първи отражения поведението му е много добро.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Спри високо честотния, после мериш. После махни физически ВЧ и мериш пак. Така ще видиш влиянието на там разположения ВЧ. Което ако правилно разбрах пита колегата?

Тук става въпрос за друго, имам ги измерени и по отделно. Ако представлява интерес мога да кача графики.Иначе влиянието го бистрихме в друга тема

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Аз бих пробвал да третирам със звукопоглъщащ материал задната стена на рупора.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Тази система се нуждае от преосмисляне. Има потенциаш от компоненти, но няма водеща идея.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Тази система се нуждае от преосмисляне. Има потенциаш от компоненти, но няма водеща идея.
    Какво конкретно имаш в предвид?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    В момента има взаимно застъпеащи се честотно излъчватели, което е ненужно и вредно. Монакора е скрит зад рупора и ефективността му е частична. Лично аз не намирам смисъл от рупор от този тип. Не намираю смисъл и в избора на 8' говорител за средите.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Цитат Публикувано от Bate_Pavka Покажи мнения
    Тук става въпрос за друго, имам ги измерени и по отделно. Ако представлява интерес мога да кача графики.Иначе влиянието го бистрихме в друга тема
    Сори от телефона не видях, че си сложил ВЧ на ново място. В тази ситуация прочети какво ти е написал rutcho. Много вероятно имаш отражения дето не са желателни при тази форма на рупора. В темата на stef за Клипш е дал начина да "стане."

Нещо ми се бъгна телефона
    Редактирано от Bate_Pavka; 4 July 2019 в 11:46.

Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    Сори от телефона не видях, че си сложил ВЧ на ново място. В тази ситуация прочети какво ти е написал rutcho. Много вероятно имаш отражения дето не са желателни при тази форма на рупора. В темата на stef за Клипш е дал начина да "стане."
    Страхотна и полезна тема е!

rutcho's Avatar
    Членува от
    Jan 2007
    Възраст
    54
    Нещо такова

BG20_HR-R.jpg

Синьото е акустичен панел
    Редактирано от rutcho; 4 July 2019 в 14:11.

Идеята е супер , ще я пробвам обезателно ,даже ще" мерна "преди и след да видя дали ще има разлика.

Еми изпълних си обещанйето , по-точно идеята на Ручо само че в този вид

IMG_20190708_120322.jpg

Моля външният вид да не се коментира Сковах ги буквално от каквото намеря ! Пусто любопитство
    Като звук мога да кажа , че липсва предишната насоченост , иначе промяна в АЧХ почети никаква.
    Ако трябва да обобщя, в този си вид и настройка ,звученето няма нищо общо с ъова в началото.
    Мисля че с това този прект приключи.
    Редактирано от Bate_Pavka; 15 July 2019 в 20:06.

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    35
    Е сложи едно панелче да престанеш да отразяваш в горната част на рупора. Иначе браво, изглежда направено с идея!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени