Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 61

Тема: Neumann u47

Neumann u47

Здравейте, от чисто любопитство писах на 1 студио(софийско дето са записвали рапъри). Написаха ми,че съм луд като ги питах дали може да записват hi-res . Казаха ми,че използват neumann u47 микрофон,който е аналогов. И,че конвертора им поддържа 384(вероятно khz). В интернет не пише какво качество записва този аналогов микрофон. Аз ли греша или микрофонам може наистина да записва аудиофилско качество ?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

В друго студио пък използват SolidTube микрофон,който пак е аналогов и пише.че: The heart of the SolidTube is the ECC 83 (12AX7) vacuum tube и не ми се вярва да може да записва 9216 kbps . То и на аналогов телевизор може да пуснеш 4к и 1080p, ама реално няма да гледаш 4к , или пък 1080p .
    Редактирано от thepronoober1995; 30 April 2019 в 08:19.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Всеки микрофон е аналогов. Ползват се и лампови предусилватели, за да усилят слабото ниво на сигнала. Обикновено е заради мекото клипване на лампата...
    След това отива в аналогово-цифров преобразовател, където се цифровизира звука и се подлага на последваща обработка.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Всеки микрофон е аналогов. Ползват се и лампови предусилватели, за да усилят слабото ниво на сигнала. Обикновено е заради мекото клипване на лампата...
    След това отива в аналогово-цифров преобразовател, където се цифровизира звука и се подлага на последваща обработка.
    А горните микрофони дето съм написал колко kbps мога да записват най-много според тебе?

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от thepronoober1995 Покажи мнения
    Здравейте, от чисто любопитство писах на 1 студио(софийско дето са записвали рапъри). Написаха ми,че съм луд като ги питах дали може да записват hi-res . Казаха ми,че използват neumann u47 микрофон,който е аналогов. И,че конвертора им поддържа 384(вероятно khz). В интернет не пише какво качество записва този аналогов микрофон. Аз ли греша или микрофонам може наистина да записва аудиофилско качество ?
    И аз от чисто любопитсво - кое е това студио? В София не знам да има студио с Neumann U47, което да записва рапъри
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    И аз от чисто любопитсво - кое е това студио? В София не знам да има студио с Neumann U47, което да записва рапъри
    22 recordings .

Членува от
    May 2012
    Е, значи спокойно - нямат Neumann U47. Бях се поизплашил и аз.
    Така или иначе студиен формат за запис винаги е ???Khz/??Bit или пък изцяло аналогов.
    384kHz би трябвало да ти е ок (или повече от ОК).
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    Е, значи спокойно - нямат Neumann U47. Бях се поизплашил и аз.
    Така или иначе студиен формат за запис винаги е ???Khz/??Bit или пък изцяло аналогов.
    384kHz би трябвало да ти е ок (или повече от ОК).
    Е написаха ми,че имат, пък и микрофона е 4000 долара само.

"Само" 4000USD не е. Съвременната му реплика U47FET е близо 4000GBP. Има разлика м/у двата.
    Втора ръка може и да се намери истински U47... с цена "според зависи". Все пак е модел от 47г.
    Още повече, че ламповия му "пред" е с пентодчето VF14. Не е от много срещаните лампи
    А не е ли с него.... Вече не е U47!
    A в какво може да записва си зависи единствено и само от интерфейсите след него.
    Ако "срещне" някой Merging, съвсем спокойно може да запише и в DSD нативно
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Интересна тема, очаква я велико развитие...

https://moneyinc.com/most-expensive-...-in-the-world/
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Написаха ми,че съм луд като ги питах дали може да записват hi-res
    Често чуваш това и е време да го приемеш за истина. Със случайно клъвнати откъслечни парченца информация няма как да блеснеш пред професионалисти.

Микрофоните са хубави! Всички преобразуват това което чуват в аналогов електрически сигнал (какво чуват зависи от задмикрофонното устройство). От там на сетне как се обработва сигнала, дали се преобразува в цифров и с колко KHz е друга тема. Отделно, че това ти е само вокала. Ако е стерео е двойно повече информация, ако се запише няколко пъти и се миксира, става още повече. Цялата творба на каква честота и колко бита ще е не зависи само от вокала, а и от другите инструменти. А вокала колкото и да му е широк диапазона и голяма динамиката е далеч от доста инструменти.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цялата творба на каква честота и колко бита ще е зависи от медията, на която ще се разпространява. В 99% CD качество е достатъчно за разпространение и излъчване.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    А горните микрофони дето съм написал колко kbps мога да записват най-много според тебе?
    Микрофоните не преобразуват звук в цифров сигнал. Случката става след това в някакъв AЦП. По-горе ти го написах...
    И с микрофон за скайп можеш да уловиш сигнал и да го цифровизираш в свръхрезолюция, като за DSD примерно. Ама няма никаква файда.
    То, не че голяма файда и с U47 да записваш, ама овце много! Нека ги стрижат!
    Пък има пресети, кое, като кое искаш да се чува.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Бис, Бис, с какъвто се събереш, такъв ставаш...

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Бис, Бис, с какъвто се събереш, такъв ставаш...
    +1
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не, бре. Просто ми е омръзнало от правежи и претенции без съдържание. Не, че знаят какво трябва да очакват с U47, ама нали така са чували, че е "върха на елхата".
    Същата работа като с посоката на жица или пинги-минги и прочие...

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Цялата творба на каква честота и колко бита ще е зависи от медията, на която ще се разпространява. В 99% CD качество е достатъчно за разпространение и излъчване.
    Мога да поспоря но не е предмет на темата.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    "Цялата творба на каква честота и колко бита ще е" означава, че се визира резолюцията на готовия музикален продукт - онова, което излиза от издателя (лейбъла). Тогава се говори за "творба". В този си вид творбата заживява своя живот на музикалния пазар. Преди това са етапи от производството ѝ. Надявам се това уточнение да отмени спора.

Пак не си разбрал Бис, ама като не четеш форума...

Неотдавна обясних как китарата ти да свири като комбо Фендър или кат голеееемия Маршал - тъп съм бил, сега обаче, гаче требе да се покаже акъл, имало било

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ... пресети...

А прецели няма ли?

За:THE VF14 TUBE Не пише нищо high end или пък hi-res, тоест не записва аудиофилски звук neumann u47. Не си мислете,че щом нещо е аналогово, поддържа всичко!!! Телевизорите с електронно лъчевата тръба как не поддържат 1080p и 4к(ако поддържаха, много хора щяха да си ги оставят).
    Редактирано от L.K.; 30 April 2019 в 22:28.

Ох........
    Мъка, мъка.....

Явно не си чувал, че дълго време Референтен TV монитор Grade One беше именно един тръбен модел на Sony, който дълго време нито една плазма (тогава) не успя да замести....
    Редактирано от lordoff; 30 April 2019 в 21:12.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Ох........
    Мъка, мъка.....

Явно не си чувал, че дълго време Референтен TV монитор Grade One беше именно един тръбен модел на Sony, който дълго време нито една плазма (тогава) не успя да замести....
    Нормално, тва са професионални монитори.

За:THE VF14 TUBE Не пише нищо high end или пък hi-res, тоест не записва аудиофилски звук neumann u47. Не си мислете,че щом нещо е аналогово, поддържа всичко!!! Телевизорите с електронно лъчевата тръба как не поддържат 1080p и 4к(ако поддържаха, много хора щяха да си ги оставят).
    Не е задължително нещо да пише. Или пък ако пише, това не означава, че е вярно.
    Ако ще ги сравняваме с телевизори, телевизора ти е говорителя, а камерата е това което записва. Ние като сме гледали ЕЛТ, филмите са ги записвали с доста по-голяма резолюция. И са ги обработвали така. Качеството се изрязва само за крайния потребител. И без това няма къде да го гледа, а като обем информация ще стане доста повече ако е оригинала. Отделно, че микрофона по-скоро трябва да се сравнява не с цялата камера, а само с нейната оптика. Само тя е аналогова. После сензора я преобразува в цифров сигнал. Понеже е по-лесно, евтино и универсално, а не че не може да се записва директно на фото лента. Като първото кино, но вече лентата изработена с новите нано технологии. Какво значение има всичко това? За качеството обърни повече внимание на преобразувателя и записващото устройство. Там ще си пише всичко което е необходимо. На аналогов микрофон няма как да пише понятия от цифровата техника. Един аналогов източник колкото и да е зле пак можеш да го запишеш в hi-res, колко е зле. Това е разликата.
    Редактирано от употребител; 30 April 2019 в 23:43.

Най-важното е звука, който се записва да е аудиофилски, иначе нищо не става

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени