Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 61 от 61

Тема: TANNOY DC 3818

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    38
    Супер са си колоните, харесва ми това което се вижда на снимките със сигурност и звука им е отличен.
    Имам въпрос към Дани,
    сам ли си изработваш кутиите, изцяло или само финиша?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    ...Имам въпрос към Дани,
    сам ли си изработваш кутиите, изцяло или само финиша?
    Сам си поръчвам материалите и изработвам кутиите.
    ..Иначе, имам желание да посетя Дани и да чуя тези, а защо не и други ОТ, другия месец, стига да е удобно, разбира се.
    Който желае да ги чуе да се чувства поканен , телефона го има малко по-назад в темата , може и на лични.

Здравейте.Бихте ли казали с какви елементи е реализиран филтъра,видях кондензаторите на високочестотните,които са супер класни и скъпи.Интересно е как е реализиран 150uF .Ако покажете снимка ще е още по -добре ,предвид че се продават .Сори сега изгледах клипа и видях.Супер са
    Редактирано от plamendoc; 3 May 2019 в 21:12.

Здрасти, пак съм аз!

Не мога да се въздържа да не задам един въпрос.
    Никой ли не видя, че във филтъра има компенсация на няколко дб около 300 херца?
    Това е описано и обяснено като компенсация на вътрешни отражения и стоящи вълни в оригиналната кутия. Съответно, оригинала има намалено съотношение между не линейните изкривявания и директния сигнал - логично когато намалиш основното ниво за да постигнеш равна АЧХ от сумата на сигнала и призвуците от кутията.
    Сега кутията е нова коренно различна от оригинала, но филтъра е същия. - без коментар.
    Имитацията на елиптичен филтър в разделителната честота е друга отделна тема в същата посока...

За тези колони/говорители има създаден оптимизиран филтър, който е много по-добър и е без корекцията при положение, че се използва по-добра вата в кутията. Системата се подобрява и фазово и всякак и изчезват недостатъците от компресионния драйвер.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Разкажи как я хвана тази компенсация на няколко дб около 300 херца?

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Дани Покажи мнения
    Който желае да ги чуе да се чувства поканен , телефона го има малко по-назад в темата , може и на лични.
    Благодаря, когато имам възможността, ще се възползвам!
    Аз съм върл почитател на дуал Танойки.
    Възхитен съм от работата ти.
    Прави ми кеффф, да гледам изпълненията ти!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Разкажи как я хвана тази компенсация на няколко дб около 300 херца?
    1. Вижда се с просто око на схемата;
    2. Вижда се с просто око на симулацията;
    3. Вижда се с просто око в измерването с насочен микрофон в точка по оста;
    4. Пише го в мотивите и обясненията в документи на Таной и в документи на хора занимаващи се професионално с Таной;
    5. Има го и по форуми заедно с ъпгрейднат филтър.

Как да не го видя?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Как разбра, че филтърът или конкретна част от него прави тази компенсация? Очаквам по-конкретен отговор, а не общи приказки.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Аааа... СЯ.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

ЛК, ЛК, явно нямаш просто око!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Нека погледнем тази графика от клипа, която доколкото разбирам е реално измерена от конструктора на колоните:

Screenshot_20190613-025224_Samsung Internet.jpg

Само на мен ли прави впечатление, че на тези 8 ома колони след 10 Khz импеданса пада под 2 ома? Гледал съм в интернет измервания на оригиналния филтър, какъвто е използван и тук. На графиките в по-широк спектър при 25Khz импеданса пада до 1 ом.
    То хубаво да се копира филтър, но защо без корекции. Съвременните усилватели все по-рядко работят добре с 4 ома колони, защото са конструирани главно за 6-8 омови такива.
    Какво става с един такъв ординарен усилвател, който трябва да отработва сигнал над 10 Khz под 2 ома? Не става ли късо и няма ли опасност за усилвателя? Защо тази недомислица на Таной трябва сляпо да се копира? Това не мога да разбера. И как биха се чували от слушателя честотите над 10 Khz в такава ситуация?

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени