Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 29

Тема: Профилактика на предусилвател Harman/Kardon HK-825

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31

Профилактика на предусилвател Harman/Kardon HK-825

При тестването преди извършената профилактира предусилвателя беше неслушаем. Имаше прекъсване и пукане в каналите. Собственика ползваше всякакъв вид източници (cd, tape, грамофон) и искаше всички входове да работят коректно. Уговорката бе за порядъчна, пълна профилактика - почистване при възможност за разглобяване на всички ключове и селектори, потенциометри и подмяна на електролитните кондензатори в предусилвателя.

Постарах се ключове, селектори и потенциометри да бъдат добре почистени:

IMG_20171026_092555.jpgIMG_20171026_095133.jpgIMG_20171026_095302.jpgIMG_20171026_104524.jpgIMG_20171026_131818.jpgIMG_20171025_105518.jpg

При показаният тип ключове, когато са в редичка могат да бъдат сваляни един по един. Захванати са с метални уши, които са леко огънати навътре, към тялото на всеки ключ. След отваряне на ушетата може да се издърпа ключа и да бъда изваден. Обикновено са по 4 ушета за ключ.

Това са входния селектор и тези за функциита на tape (касетен дек):

IMG_20171026_141515.jpgIMG_20171026_141758.jpgIMG_20171026_142910.jpgIMG_20171026_142910.jpg

Най-интересни ми бяха комутаторите при RIAA-то. Управлението на ключовете е реализирано чрез соленоиди. Командата се подава от предният панел, чрез бутон (ММ,МС) и реално вкл/изкл захранващо напрежение за соленоида. Много хитро. За първи път разглобих такива и ми бе много любопитно как са реализирани.

IMG_20171026_153829.jpgIMG_20171026_154116.jpg

Новите електролитни кондензатори:

IMG_20171025_141021.jpg

В захранващите вериги ползвах Panasonic Audio грейд, Rubycon ZLH (с нисък импеданс).

IMG_20171031_101303.jpgIMG_20171031_101315.jpg

В сигналните вериги като предимно разделителни и обратни връзки са ползвани Elna Silmic, RE2, RA3.

IMG_20171031_101253.jpg IMG_20171031_113007.jpg

Задължителен и оглед на спойки и връзки по платките.

IMG_20171025_184234.jpg

Сглобен в бойна готовност, вече изправен.

IMG_20171031_114150.jpgIMG_20171031_114133.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Димитър Димитров; 15 April 2019 в 10:43.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен
    ,,Ковчегът няма джобове. Каквото си събрал в душата си, с това ще си отидеш". - Петър Мамонов

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Соленоидите с пружини ли са, или двойно действащи?

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Двойно действащи са.
    Редактирано от Димитър Димитров; 15 April 2019 в 10:58.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен
    ,,Ковчегът няма джобове. Каквото си събрал в душата си, с това ще си отидеш". - Петър Мамонов

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Тези Panasonic Audio Snap In и Silmic II розово/виолетови от къде ги купуваш?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Защо все излизаш от форума, като те пита някой нещо? Често го забелязвам.

От магазина.

По другия въпрос - почистен потенциометър - срам за майстора!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Защо все излизаш от форума, като те пита някой нещо? Често го забелязвам.
    Ти нещо ми държиш сметка или ми се караш ли? Не съм кол център 24/7. Panasonic-ците са взимани от Цецо, а специално тези Silmic-и от e-bay.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Брейй, като ти пратя клиенти си кол център, като задам прост въпрос, не си. Не си ми никакъв, че да ти държа сметка.
    Мерси за информацията! Дано не ти е гадно, че си издал ценната тайна и си помогнал веднъж безплатно.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Понякога питаш два пъти някои неща и се питам защо. За да ти се помогне или да се заяждаш.... За почистването на ключетата си ме питал отново преди две години в друга моя тема. Наскоро ме пита отново същото нещо, подкрепено с подобни подмятания. Ако наистина искаш да комуникираш с мен приятелски - ок. Ако търсиш поводи за заяждане по-добре ме подминавай.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Нямам спомен да си ми бил плезен за ключетата преди две години. Сега зная че ги почистваш механично и едва ли ще се повторя.
    Стана ми забавно... Единично повтаряне през две години, някаква практика в поведението ли се води? Не съм се повтарял според мен. Камоли често.
    Кажи сега честно, къде видя да се заяждам с теб по-горе? Май сам си го втълпи. Просто забелязах че всеки път изчезваш при определени обстоятелства и го вметнах.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Румба, за въпроси не съм искал възнаграждение. Поздрави!

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Егати новия живот на този дърт кошник с хубав панел.......
    МД този дългия ключ ако е 6-позиционен с 4 секции, май май съм купувал такива NOS и даже ползвах в моя синусов генератор .... имах 2-3 излишни ама вече забравих дали ги изхвърлих или просто не знам къде са .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    Егати новия живот на този дърт кошник с хубав панел.......
    МД този дългия ключ ако е 6-позиционен с 4 секции, май май съм купувал такива NOS и даже ползвах в моя синусов генератор .... имах 2-3 излишни ама вече забравих дали ги изхвърлих или просто не знам къде са .....
    Ако стоят дълго време, дори и неползвани, също се замърсяват. Чел съм, че се сулфатизира материала/метала. Ти си запонат де, но го пиша да се знае от всички.
    Редактирано от Димитър Димитров; 15 April 2019 в 18:24.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Румба, за въпроси не съм искал възнаграждение. Поздрави!
    Не съм и го твърдял. То пък биваше... Айде точка.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Ами да изглеждаха не особено чисти....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Някой пробвал ли е DEOXID на такива контакти без механична обработка?

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Под това наименование има много продукти. Имаш ли предвид някой конкретен.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Ако стоят дълго време, дори и неползвани, също се замърсяват. Чел съм, че се сулфатизира материала/метала. Ти си запонат де, но го пиша да се знае от всички.
    Зависи. Имам някакви дърти но нови потенциометри. Разглобявал съм някои с почернели от окиси изводи. Отвътре са чисти.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от berov Покажи мнения
    Под това наименование има много продукти. Имаш ли предвид някой конкретен.
    Грешно съм го написал. С Т беше.
    Това се сещам че го ползват по форумите, а и един съфорумник скоро ме подсети за него. (сори, че не помня ник-а)https://www.ebay.com/itm/Hosa-D5S-6-...AAAOSwHWJbk06f

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Не, не съм ползвал. Може да е добро. Обаче, "дъртаняните", като този, обикновено имат освен окиси, също и механични замърсявания от засъхнала или негодна вече смазка. За качествено и с дълготраен ефект почистване, дори и само химическо, смятам за необходимо, да се разглобяват ключовете, когато е възможно.

Ей страшни сте!

Щом "и защитава", значи смазва. Т.е. WD40

A за окисите толкова пъти е писано, че...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Грешно съм го написал. С Т беше.
    Това се сещам че го ползват по форумите, а и един съфорумник скоро ме подсети за него. (сори, че не помня ник-а)https://www.ebay.com/itm/Hosa-D5S-6-...AAAOSwHWJbk06f
    Не четеш berov
    DeoxIT са няколко серии, с по 7-8 продукта. Освен contact cleaner, има още много, всеки с конкретно приложение в електрониката.
    https://caig.com/
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Тук също, ремонтен "кахър" пак няма.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от ДРГеоргиев Покажи мнения
    Тук също, ремонтен "кахър" пак няма.
    Е разбира се. Преда прекрасно работеше прекъсвайки и пукайки.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Добра работа си свършил и то със старание!
    Давам оценка отличен!
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени