Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Муши-муш за 150 "гущера" .

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

Муши-муш за 150 "гущера" .

Не бях срещал до сега тази джаджа -
    https://moosh.im/mooshimeter/

Някой тук притежава ли я ?

При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    „Моши моши” в превод от японски означава „ало” в телефонен разговор между близки хора, а също така „извинете, мога ли да ви помогна”.

Това моши ако го занеса за калибриране ще се наложи да отварят нов отдел във фирмата. Неприятно впечатление прави, че не са показали на кои стандарти отговаря, което му затваря пътя за професионална употреба. Надявам се да го преодолеят.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Наблягат на ергофункционалност и простота в употребата , все пак . Ценово също не бягат извън хоби сегмент .
    И все пак - някой с опит с конкурентна "джаджа" .
    От ТОЧНО този тип де ... не камара всичкомери да изреждаме ...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не бе. Кой ще даде $150, като за подобни пари ще си купи супер мултицет, който разказва и приказки на детето.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това моши ако го занеса за калибриране ще се наложи да отварят нов отдел във фирмата. Неприятно впечатление прави, че не са показали на кои стандарти отговаря, което му затваря пътя за професионална употреба. Надявам се да го преодолеят.
    Възможно ли е изобщо да се калибрира уред, който няма собствен дисплей? И всъщност не се ли ползва думата калибрация погрешно що се отнася до бг лабораториите. Аз незнам някоя наша лаборатория да калибрира. По скоро правят проверка.
    Уредът е интересен от гледна точка на това че мери ток и напрежение едновременно. Но има лоши отзиви за SW. Това че няма собствен дисплей също е доста кофти. 150 $ ми се струват много, а ако няма да ползваш 2та входа едновременно е напълно безсмислен.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Според новия стандарт се казва проверка и метрологичен контрол. Установяват неопределеността в зададените от теб точки и по-нататък ти се оправяш. Не е като сверяване на часовник. А за моженето - могат. Устройството само определя данните, а телефонът само ги визуализира. Но засега не се налага.

Виждам приложение за събиране на данни от неудобни места. Примерно в опасна зона става преходен процес, за който трябва да събереш данни, а не можеш да присъстваш. Или пък от много места едновременно. Такъв тип устройства са доста по-скъпи, вероятно и по-добри.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    А за моженето - могат. Устройството само определя данните, а телефонът само ги визуализира. Но засега не се налага..
    Сигурен ли си в това. Как се гарантира че визуализаторът ще работи изрядно? Аз много се съмнявам, като знам закостенялото мислене на бг изституциите. Те още ви карат да пишете в тефтерите...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не е точно така. Аз си измислям процедурата и си я защитавам. Процедура с писане в тефтер се защитава най-лесно. Иначе едното ми уредче има блутут и може да пише в телефона. Рядко го ползвам в този режим, но все пак има възможност.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Възможно ли е изобщо да се калибрира уред, който няма собствен дисплей? И всъщност не се ли ползва думата калибрация погрешно що се отнася до бг лабораториите. Аз незнам някоя наша лаборатория да калибрира. По скоро правят проверка.
    Уредът е интересен от гледна точка на това че мери ток и напрежение едновременно. Но има лоши отзиви за SW. Това че няма собствен дисплей също е доста кофти. 150 $ ми се струват много, а ако няма да ползваш 2та входа едновременно е напълно безсмислен.
    Дисплеят е една от разновидностите на интерфейс човек - машина. Много от уредите позволяват калиброване през някои от комуникационните им интерфейси.
    Например, при първоначално калиброване при производството, няма кой да се занимава да цъка бутони, да се разхожда в менюта и да проверява дали при подадени 20V на дисплея е изписано 20.0000V. Всичко това става автоматизирано, без употреба на клавиатура и дисплей.
    Та в резюме - да, някои уреди могат да бъдат калибровани дори и да нямат дисплей.

А по въпроса за качествата на обсъждания уред - чакам един юнак да завърши нещо подобно, като по думите му, това което прави ще превъзхожда значително мущи-гуши и т.н.
    Очертава се проектът да е публично достъпен за повторение от желаещите.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Дисплеят е една от разновидностите на интерфейс човек - машина. Много от уредите позволяват калиброване през някои от комуникационните им интерфейси.
    Например, при първоначално калиброване при производството, няма кой да се занимава да цъка бутони, да се разхожда в менюта и да проверява дали при подадени 20V на дисплея е изписано 20.0000V. Всичко това става автоматизирано, без употреба на клавиатура и дисплей.
    Та в резюме - да, някои уреди могат да бъдат калибровани дори и да нямат дисплей.

.
    Това е така, всяко устройство може да се калибрира без дисплей, но в случая с LK обсъждахме калибрацията по исо 17020, за орган за контрол.

Лк, твоето устройство, което е с ВТ комуникация има ли и собствен дисплей и ако да убеден ли си че биха калибрирали устройство без собствен дисплей?
    Редактирано от iwoto; 14 April 2019 в 23:24.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Има дисплей. Не съм коментирал дали ще го калибрират без дисплей. Такъв разговор би ги затруднил, а аз искам да ми губят колкото може по-малко време и пари.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени