Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11 17 18 19 20 21
Резултати 501 до 504 от 504

Тема: Релеен атенюатор с 32 стъпки + входен буфер + селектор с 3 входа

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ако ви е полезно за тази тема и моето мнение:
    От известно време слушам R-2R атенюатор с 6 релета = 64 стъпки по 1дБ. Ползвам го през 2дБ, тоест едното реле никога не щрака
    Звукът е толкова приличен, че бързо свикнах с него и сега не бих го сменил лесно. Сравнено с CMOS L-Pad преампа ми са почти 1:1, като това с релетата има повече стъпки и по-голямо макс. затихване, а CMOS - не пука никъде На звук са почти идентични, или ако има дребни разлики, то и двата са страхотни преампи/регулатори, с които мога да живея спокойно /с MUSES 723320 не бих могъл, ако съм чул някои от другите два, иначе бих. С други ИС - съвсем не бих могъл дори за он-лайн радио .... с ПОТ-ове отдавна ми е писнало и не ги коментирам /
    R-2R атенюаторът при мен пука дразнещо само при преминаване през стъпка -32dB, но това ме дразни по-малко, отколкото ме кефи атенюатора. Ъпдейта на релетата е едновременен през сериен интерфейс - 4094 - ULN2003. Предполагам при лека игра със закъснението специално на -32dB релето , пукането може да се намали ..... Това са моите 5 стинки
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    ...Предполагам при лека игра със закъснението специално на -32dB релето , пукането може да се намали ...
    От -31dB към -32dB и от -32dB към -31dB се превключва повече от едно реле и едва ли ще се размине с "баене" само на релето на -32dB...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    по принцип да, но само предполагам, че баенето точно по едно реле /32дБ/ ще има най-осезаем ефект ..... 16dB стъпката почти не съм я чувал, другите съвсем ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    По мои наблюдения, пукането е най-осезаемо на "половинката" на атенюатора, без значение с колко стъпки е. Което е обяснимо де - там се комутира най-голям брой релета.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11 17 18 19 20 21

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени