Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Проблем със усилвател Студио 2

Проблем със усилвател Студио 2

Здравейте колеги взех един усилвател студио 2 и за моя изненада нещо не свири както трябва проблема е следния.
    Свързвам му две колони на ляв и десен канал левия свири нормално но десния пращи,прекъсва и бражди.
    Отначало си помислих че не съм включил нещо правилно но след като пробвах всичко което ми дойде на ум ( пробвах всички входове и изходи и на всичките проблема е един и същ няма да е от входовете ) както и да го включа както и да го настроя десния канал не свири.
    Та въпроса ми е дали е изгоряло крайното стъпало ( транзистора ) или проблема може да е другаде.Усилвателя не е мой за мой приятел е да препоръчате какво да правя или някой майстор от Казанлък
    Редактирано от koko4630; 3 April 2019 в 13:49.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от koko4630 Покажи мнения
    Здравейте колеги взех един усилвател студио 2 и за моя изненада нещо не свири както трябва проблема е следния.
    Свързвам му две колони на ляв и десен канал левия свири нормално но десния пращи,прекъсва и бражди.
    Отначало си помислих че не съм включил нещо правилно но след като пробвах всичко което ми дойде на ум ( пробвах всички входове и изходи и на всичките проблема е един и същ няма да е от входовете ) както и да го включа както и да го настроя десния канал не свири.
    Та въпроса ми е дали е изгоряло крайното стъпало ( транзистора ) или проблема може да е другаде.Усилвателя не е мой за мой приятел е да препоръчате какво да правя или някой майстор от Казанлък
    Ходих при едни майстори единия направо ми вика не не като чу студио 2 другия ми вика другата седмица

IMG_20190403_143443.jpg

Ходих при едни майстори единия направо ми вика не не като чу студио 2 другия ми вика другата седмица

IMG_20190403_143443.jpg
    Направих един тест в който подадох сигнал директно към стъпалата и отново дясното пращи а левия свири нормално.Оградих с червено мястото към което подадох сигнал
    IMG_20190403_144848.jpg

Направих един тест в който подадох сигнал директно към стъпалата и отново дясното пращи а левия свири нормално.Оградих с червено мястото към което подадох сигнал
    IMG_20190403_144848.jpg
    Ето и снимка на транзисторите двата са със изтрити надписи другите два имат надпис

IMG_20190403_145406.jpg IMG_20190403_145413.jpg

Огледах го добре не се личи да има нещо изгоряло или сменяно видимо ето още снимки
    IMG_20190403_145722.jpg IMG_20190403_145738.jpg

milen petrov's Avatar
    Членува от
    Oct 2013
    Възраст
    41
    За съжаление целия усилвател си е един голям проблем.
    Ако въобще някой се навие да го оправи то той пак си е боклук ,но свирещ.
    Въобще не е трябвало да го взимаш,неслучайно струват по 30лв работещи.
    Който от тук присъстващите го е имал го е или махнал или изкормил и преобразувал в качествен такъв с други карантии.

има ли някакъв начин по който мога да измеря дали транзисторите са здрави с мултицета

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Разбира се че има начин.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Преди транзисторите виж дали предпазителите на неработещия канал са здрави, и измери захранващото напрежение на крайното стъпало. Ако има изгорял го подмени с подходящ и пробвай.
    За да измериш транзисторите достоверно трябва да ги разпоиш.
    Трябва да се измерят всички полупроводници в проблемното стъпало, както и да се прегледа за напукани спойки.
    Успех.

... десния пращи,прекъсва и бражди.
    ...
    Без да чуя това е трудно да се даде съвет. Запис?

Междувременно може да извършиш една проста профилактична операция - раздвижване на всички тримери 3-4 пъти от край до край (в изключено състояние, разбира се!!!!) и връщането им в точно първоначалното положение. Мпже и да се смажат, сещам се за WD40.

Щом има предпазители - почисти ги, както и държачите.

По-нататък - измервания и оглед на спойите с лупа.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от milen petrov Покажи мнения
    За съжаление целия усилвател си е един голям проблем.
    Ако въобще някой се навие да го оправи то той пак си е боклук ,но свирещ.
    Въобще не е трябвало да го взимаш,неслучайно струват по 30лв работещи.
    Който от тук присъстващите го е имал го е или махнал или изкормил и преобразувал в качествен такъв с други карантии.
    +1

Отчаяхте човека. LK, нали ти е градски, проевери му ги за 3 минути.
    Може да му е любима антика, която иска да е работеща.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Тези тримери така ... единият на макс , другият на минимум ...
    сигурно да не се бърка кой канал е ляв и кой десен ...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Няма как vlosh да е така!!!!! Купи си нов всичкомер!!!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Отчаяхте човека. LK, нали ти е градски, проевери му ги за 3 минути.
    Може да му е любима антика, която иска да е работеща.
    Това анти изделие не искам да го виждам. Ако имах едно работещо щях да му го подаря. Ако имах едно неработещо щях да го предам за скрап. Дори за части не става. И кутията му не става. Може би захранващия кабел става за нещо.

По молба на колега ме посъветва да проверя някои елементи те са следните BD139 BD140 2Т6551, 2Т6821

На тази снимка се вижда че единия BD139 не е със изолация и това ме навежда на мисълта че може да е сменян и преди и може от там да е проблема
    .Един въпрос ако са изгорели трябва ли да имат видими поражения? На тези не им личи да са изгърмяли или нещо да им има .

IMG_20190404_123705.jpg

Ето ги и двата BD140 и на тях видимо нищо им няма.И двата са със изолация значи не са сменяни докато на BD139 единия беше без изолация и сигурно е сменян

IMG_20190404_125337.jpg IMG_20190404_125345.jpg

Ето ги и другите 2Т6551, 2Т6821 този ограден в червено маи и тои е сменян надписа му е отстрани и е бял отдоло

IMG_20190404_125902.jpg

Тези елементи отдоло и те ми изглеждат сменяни със жълто оградените

IMG_20190404_125902.jpg

Как трябва да ги измверя? Трябва ли да ги отпоявам за да ги тествам
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Трябва да провериш всичките, което е работа за 5-10 минути, без да се отпояват.

Но защо не отговаряш, когато те питам?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Наблегни и смени 139/ 140, че имат навик да прекъсват. На уред, може и да покаже, че е здрав, но на практика не е!
    Направо смени всичките, ако не ти се тества. Струват стотинки.
    Редактирано от Стефан Петров; 4 April 2019 в 19:04.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Тези тримери така ... единият на макс , другият на минимум ...
    сигурно да не се бърка кой канал е ляв и кой десен ...
    И двата са на минимум, двата канала са разположени огледално един спрямо друг на платката. Точно тези са за тока на покой и съм почти сигурен, че изкривяванията в единия канал са породени от липсата му. Преди да почне да мери елементи по платката бих препоръчал на автора на темата да премери тока на покой на кривящия канал, току-виж се оказало, че стъпалцето работи в "С" клас.
    Редактирано от badwolf; 4 April 2019 в 20:36.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Като му даваш този акъл , сещаш ли се на какво ще заприлича платката, пистите им са доста кекави отлепят се при прегряване, като гледам питащия няма много опит , после да не се чуди защо го е повредил окончателно. Ремонта на това стъпало се почва с измермане, има схема, има напрежения в контролните точки, нека ги даде и ще разсъждаваме какво е за смяна ! Опс- лошия вълк ме е преварил !
    Редактирано от rope; 4 April 2019 в 20:39.

А пък, ако иска, може и да ми го прати. Ремонт без пари, ще си плати само 2 еконта и няколко лева за части!!!!
    Акъл лесно се дава, дайте предложения, реални!!!
    Всички разбирате, никои не помага!!!
    Разбра се,че човека не е в час. Каквото и да направи, ше е грешка!
    Поздрави!

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    А пък, ако иска, може и да ми го прати. Ремонт без пари, ще си плати само 2 еконта и няколко лева за части!!!!
    Акъл лесно се дава, дайте предложения, реални!!!
    Всички разбирате, никои не помага!!!
    Разбра се,че човека не е в час. Каквото и да направи, ше е грешка!
    Поздрави!
    И ти реши, че най -малко ще сгреши, ако сменя наред ? Ей Стефане, какво нереално има в това да направи измервания в контролните точки, освен ако не може и схеми да чете и да мери. Тогава наистина остава само куриера и да идва при теб !

Усещам нещата! Негиово решение! Пари не взинан!!!!
    Оправи мо го ти!!!!!
    нямам претенции!, Ама еи така, без пари!
    Редактирано от Стефан Петров; 4 April 2019 в 23:11.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    В повечето случаи при мен е имало лоша връзка в куплунгите м/у платките. Една маса да опадне и ........готово. Може би от там трябваше да се тръгне. Бяха ми омръзнали на времето с тези тъпи връзки.

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    64
    Цитат Публикувано от chikov Покажи мнения
    В повечето случаи при мен е имало лоша връзка в куплунгите м/у платките. Една маса да опадне и ........готово. Може би от там трябваше да се тръгне. Бяха ми омръзнали на времето с тези тъпи връзки.
    Изпускаш това :

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени