Резултати 1 до 12 от 12

Тема: diy 2x8" субуфер, tang-band w8-670q

diy 2x8" субуфер, tang-band w8-670q

Здравейте, нуждая се от помощ, за изчисляването, проектирането или намирането на вече изготвен проект, за два броя 8" говорители от logitech z2300, които след проверка в нета, излиза че са ребрандирани tang-band w8-670q.

Мисля си за компактен бокс за субуфер, който да направя с ваша помощ.

Това са параметрите, които намерих в нета:

SIZE:8" CATEGORY:Subwoofer DIAPHRAGM MTL:Paper SURROUND MTL:Rubber NOMINAL IMPEDANCE:8 Ω DCR IMPEDANCE:6.5 Ω SENSITIVITY 1W/1m:86 dB FREQUENCY RESPONSE:38-500 Hz FREE AIR RESONANCE:38 Hz VOICE COIL DIAMETER:38.5 mm AIR GAP HEIGHT:8 mm RATED POWER INPUT:70 W MAXIMUM POWER INPUT:140 W FORCE FACTOR, BL:12.26 TM TYPE OF MAGNET:Ferrite MOVING MASS:49.89 g FERROFLUID ENHANCED:No SUSPENSION COMPLIANCE:362.993 uMN¯¹ EFFECTIVE PISTON AREA:0.022 M² Levc:0.961 mH Zo:80 Ω X-max:7 mm Vas:24.95 Litr Qts:0.46 Qms:5.35 Qes:0.51

мисля си за тип конструкция като тази или тази

Бъдещото субче, е предвидено за хол около 30 кв.м., за подкрепа на букшелфи.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Първата картинка е на двоен бандпас май 4-ти ред. Има предимства и недостатъци. За твоето приложение недостатъците са повече.
    Втората картинка е кутия с фазоинвертор. На практика се търси по-прав и лесен начин да се реализира порта.

Каква музика ще слушаш?
    В какво ще го включваш този суб?
    Мислил ли си за 2 суба?
    Редактирано от L.K.; 2 April 2019 в 01:44.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Този калкулатор познава твоя говорител https://speakerboxlite.com/subwoofer-box-calculator

Като цяло, слушам всякакъв стил музика, с малки изключения, и според настроението. Но най-много наблягам на tech house, deep, eurodance, hip-hop, reggae, но възнамерявам да го ползвам и за филми, колкото и рядко да имам време за гледане.

Конкретно нямам предвиден усилвател на този етап за субуфера, мислех си да си сглобя някакъв хоби кит, 2х100 вата, като използвам част от "карантията" на logitech субчетата, защото разполагам с 2те им стъпалца, захранване, охлаждане.

Мислил съм за 2 субуфера, но нещо не ми харесва идеята навсякъде да имам колонки, мисля да се огранича до 2.1

Понеже съм на същата вълна с двата говорителя, някъде четох, че всъщност не бил този модел на Tang Band при z2300. При предишни модели на Logitech се ползвал въпросния модел, но след това уж говорителя бил изработен от друга фирма. Този дето го твърди това, бил пращал говорителя (или само снимки) до ТB и от там казали, че не е произведен от тях.
    Това има отношение към T/S параметрите и изчислението на кутията.

По отношение на конструкциите, бандпас-а на мен не ми харесва как звучи.
    Аз съм се спрял на два отделни субуфера затворен обем, но ще ползвам DSP и ще може да се направи честотна корекция в ниските, че в затворен обем май ще има нужда.

Основният ми проблем е, че не съм сигурен дали говорителя е въпросният TB и дали параметрите му са тези.
    Бях чел, че е модифициран да издържа на по-голяма мощност от стандартният.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Членува от
    May 2012
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Основният ми проблем е, че не съм сигурен дали говорителя е въпросният TB и дали параметрите му са тези.
    Този проблем се решава, като се измерят T/S параметри на конкретните бройки! Разбира се можем да съдействаме.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Ами това е чудесно
    В момента само единият говорител е при мен, а си мисля, че ще е по-добре и двата да се измерят.
    Тъкмо докато пристигне другият ще съм избистрил концепцията.
    За Botev също ще са полезни реалните T/S параметри на тези говорители.
    Редактирано от mkocev; 2 April 2019 в 10:23.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Според онлайн калкулатора за два говорителя в обща кутия с фазоинвертор и optimum volume оптимизация се получава това https://speakerboxlite.com/project-i...45d7025b4adc5a

62.85 литра, портът е настроен на 32Hz, на -3dB се получават 33.1Hz. Групови закъснения 22ms.

С тези данни - толкова.

Супер, благодаря ти L.K.

ами чакаме да видим колегата mkocev, дали ще предостави някакви измервания и ако параметрите са близки до тези на танг-банда ще поръчам плоскостите. Като по празниците мисля да го сглобя.

Ще предоставя измерванията, само не знам точно кога ще е при мен вторият говорител.
    Купих един цял субуфер за 30 евро от Германия и би трябвало до седмица и малко да дойде, след това ще трябва да организираме измерването при Кирил, та да го имаш предвид.
    Редактирано от mkocev; 3 April 2019 в 07:26.

Здравейте,

Поиграх си малко със speakerboxlite, и стигнах до мнение, че така бих желал да ми изглежда субчето.
    Какво ви е мнението на Вас? И малко асистанс ми трябва с графиките, че много нищо не ми говорят.
    И евентуално дали да едит-вам нещо.

линк

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Използвай Max flat amplitude. Не е ясно как помещението ще повдигне или потисне АЧХ, та е по-добре поне субуфера да свири равномерно.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени