Резултати 1 до 21 от 21

Тема: Препоръка за слушалков усилвател

Препоръка за слушалков усилвател

Здравейте,ползвам си слушалките главно от телефона и забелязвам че звука е доста слаб в сравнение ако съм ги включил в компа,сигурно губя едно 40-50% от силата им. Та потърсих такива усилватели и първо се спрях на fiio e11k kilimanjaro 2, но после пък попаднах случайно на KHE1 A-best от киров който пък е намален от 150 на 50 лева което ми изглежда супер оферта. Отделно разгледах и други неща от този киров и гледам Auglamour GR-1 от 220 на 120. Принципно и идея си нямам от усилватели,но гледам доста хора хвалят тази фио марка. Та кое бихте ми препоръчали да взема?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако слушаш редовно на слушалки и обичаш силния звук има вероятност да ти е спаднала чувствителността на слуха. Понеже този процес е невъзвратим е добре първо да те прегледа отоларинголог и ако нямаш отклонения да продължиш търсенето.

Слушалковият усилвател се ползва за да покажат слушалките качеството си, а не за силата.

Ми взимай слушалките и слушай при Киров. Само така ще подбереш достоверно подходящия.

От това по-лесно... здраве! Не е като да помъкнеш тонколони или 20кг. усилвател.
    Редактирано от lordoff; 1 April 2019 в 20:40.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Мисля че нямам проблеми с слуха,а ако беше и така хората около мене щяха да са забелязали . Пък и не слушам често,преди слушах доста,сега по 2-3 дена в седмицата,главно през уикендите. А иначе да отида при киров ми е малко далеч,не съм от софия.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

Headphones or hearphones

Привет ,
    по молба на големия ми син
    неотдавна започнахме да оглеждаме и той и аз тези артикули .
    Той с щур ентусиазъм подклаждан от реклами и ревюта в YouTube ,
    аз - с пуфтене и мега недоверие , сочно овкусено от бликащите в интернет снимки отвътре на "баси яките джаджи" .
    Първо отидохме заедно до Поморие да пробваме Auglamour GR-1 за 80 лв.
    Той зарипа "Мале , има бас - искам го!"
    Аз бях покрусен от чутото . Като си спомня ревютата му и дебилният възторг на тълпи пишлемета , и не само , в тубата как го разопаковат , па как припадат от чутото , па колко е як дизайнът , па .... и .....
    направо ми идеше да и тествайки го се чудех - абе тези сектанти глухи ли са или просто са на силни медикаменти ?
    Или силни дотации
    Продавачът /сънлив 16-17 годишен геймър/ съжали , че синът ми не е сам ,
    Той пък съжали вербално съучастно това.
    Аз съжалих и от чутото и за чутото .
    Не съжалих само , че съжалявайки го, не съжалих геймъра и не дадох 80 лв за нещо , за което да съжалявам .
    После се изредиха някакви "малки мечки" , толкова малки , че не са никакви мечки. И мечета не са . Само ръмжат така , като им натиснеш боост нослетата.
    В Пловдив за ден ходих и за Aune B1 /300 лв още в гаранция/ и за "тупалката" Fiio A5 /170-180 лв също в гаранция/ .
    Амиии к'во да кажа . На фона на правени транзисторни СУ и стационарни фабрични , тези портативните са як компромис , подплатен с красива изработка и лайфстайл реклами перкащи яко в десятката мърътри учениците и флак подрастващите .
    И ДО ТАМ ! И който ми плещи обратното значи често бърка парацетамола с паранефрина сънен в тъмното или поне няма база за сравнение .
    Аунето има нереални ярки среди и тупкащ бас. За тези пари може да си купи човек от базар 1 маранц, 2 техникса и половин фишер с такъв звуков почерк.
    Е , не са фешън и не може да ги носиш в джоба
    Фийото имаше проблем - при бас боост започваше да гъгне , но пичът каза , че за тези пари не ми трябва хич тая функция и това "е отразено в цената".
    Върнах се и разочаровах сина ми .
    После той купи шитня с дизайн ала ipod за 39 лева /нали не ги заработва/ от арменски магазин .
    Дъни яко , криви , пили . Изкара доста - почти месец , преди да падне и стане като explode картинките от сервизните в ХайФи енджин.
    Едва го спрях да купи втори /този път искам син/.
    Пътьом един ден свих към Нова Загора да видя обявен Chord MOJO . Първи усет - приятно тежка кутийка . Нооо после - това нещо свири приятно и ... тихо . Като звуков баланс най ми допадна , но ме позасърбя да броя 4 стотака за една "табакера" , още повече фул неокомплектована /крадена?/.
    И така попаднах на обява на съфорумник пак за фильо и поддадох , поне да спре мрънкането у дома .
    Знаейки , че АЗ ще съм разочарован купих това :
    20190401_233401.jpg
    20190401_233645.jpg
    Пълен комплект , естествено , като нов -
    20190401_233259.jpg
    Аз не съм впечатлен изобщо и бях готов за това .
    Но "детето" е във възторг , за почти 16 секунди показа искренна благодарност , после наби "тапите" в ушите и се върна към тихата омраза към нас/родителите/ , защото не го оставяме да си "живее живота".
    Машинката изпълнява задачата си и е почти винаги лепната или за таблета или за телефона му / зависи кой има батерия сега/ :
    20190401_233504.jpg20190401_232944.jpg
    Как няма да се харесват на тийновете , когато рафтовете им са пълни с това -
    20190401_233132.jpg
    За мен всите тия кутийки от 50 до 1000 лева са слаба ракия откъм звук . Просто са красиви , УДОБНИ практични компромиси , много богати на глезещи функции често .
    Не се стърпях и го пробвах като DAC+Preamp -

Какво да кажа - китайска играчка .
    От клипа не става ясно , но звукът ме праща ,като сигнатура , там където съм го снимал усилвателчето -
    20190401_232708.jpg

Според мен - ако кълвете на ревюта и щастливи клипчета , то хем ще си платите за това , хем и Вие ще продавате "уникален " слушалков амп , удостоен с ☆☆☆☆☆ 'нам си къде и още в гаранция

Без да пробвате на място С ВАШИТЕ СИ НАУШНИЦИ сте или наивен или богат .
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    33
    Аз си взех наскоро ей това чудо на техниката

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-o2-sdac-dac-amp

Ако не е важно да е преносимо е добър избор (така казват ). На мен лично ми допада как свири, има доста мощност, но не съм от хората, които могат да ти опишат звука,
    нито мисля, че имам и достатъчно опит, за да го правя. Просто към момента не намирам нещо, което да ме дразни в устройството.
    Проектът Objective 2, както и ODAC са дизайн на nwavguy (http://nwavguy.blogspot.com/), който се старае да е максимално обективен и подкрепя работата си с доста измервания.
    Тук заклетите аудиофили може да ме оплюят, че не вярват на измервания, а на ушите си, но аз мисля, че истината е някъде по средата. Не вярвам да има продукт, който свири
    страхотно, но има лоши измервания. За обратното има малко по-голям шанс, но пак ме съмнява. А DAC-а е SDAC на Grace Design, за който пък се твърди, че превъзхожда оригиналния
    ODAC. Ако е нужен пък само усилвател човек може да си вземе това, но когато пак го пуснат в продажба, понеже за момента е изтекла офертата:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-o2-amplifier

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Без препоръка, само за информация - https://www.olx.bg/ad/slushalkov-usi...tml#4e2b48abf9

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    36
    @astoinov: Здравей, има ли някаква промяна за начина на доставка при поръчка от масдроп, защото доколкото знам нямат компания в Европа? Колко ти излезе доставката?

По темата комбинация от дак и слушалков усилвател в едно устройство е модерна комбинация, за която вероятно има доста търсене, но това по принцип си е редно да са две отделни устройства.

Да споделя моя "опит" с massdrop
    За някои "drop"-ове изрично си има отметка international shipping. Но има и такива, които са само до USA (също упоменато изрично).
    Тогава може да се ползва виртуален адрес там. Например през shipito.... Просто когато човек иска, намира начин...

Screenshot from 2019-04-09 23-03-37.png
    Редактирано от lordoff; 9 April 2019 в 23:04.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    Jun 2009
    Възраст
    36
    Прегледах отново massdrop и си отговорих.

Защо усилвателят трябва да е специален "слушалков"? Какво пречи да се ползва слушалковият изход на нормален усилвател?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не може да се носи в джоба с телефона.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Слушалковият усилвател се ползва за да покажат слушалките качеството си, а не за силата.
    Не винаги. Да ти дам едни от моите слушалки да ги пробваш на който и да е телефон, да те видим какво ще чуеш.
    Голямо напъване ще падне. А уж 13 ома импеданс звучи лесно за подкарване...
    Кофти е и обратния вариант, високо импедансни, там трагедията също е пълна.
    Без добър слушалков усилвател не става. Няма качество, няма и мощност, ама никаква.
    Редактирано от Петър Славов; 10 April 2019 в 17:43.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Твоите слушалки за телефон ли са? Щото и аз имам едни такива и хич не ми минава през акъла да ги включвам в телефон.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Твоите слушалки за телефон ли са?
    Не, големи слушалки са, пълен размер покриващи изцяло ухото. Отворен тип, планарни.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Моите са по-грозни, ама пак не стават. Има и слушалки, за които не всеки усилвател става. Варианти много.

Спрях да следя темата след дългия пост който го декодирах като - не ти трябва усилвател,това е маркетингов трик да ти вземат парите. Но забелязах чак сега и другите мнения. Относно защо съм писал "слушалков" е защото си мисля че има различни видове усилватели,(не знам дали е така,както писах преди това нямам си и на идея)тоест трябва ми такъв за слушалки и въобще не държа да е преносим,понеже си слушам музика от слушалките само вкъщи.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от jombotski Покажи мнения
    Спрях да следя темата след дългия пост който го декодирах като - не ти трябва усилвател,това е маркетингов трик да ти вземат парите. Но забелязах чак сега и другите мнения. Относно защо съм писал "слушалков" е защото си мисля че има различни видове усилватели,(не знам дали е така,както писах преди това нямам си и на идея)тоест трябва ми такъв за слушалки и въобще не държа да е преносим,понеже си слушам музика от слушалките само вкъщи.

Това Ви улеснява много .
    Ако мога ще опиша защо .
    Сега, въпреки всички условности на тубата и моно записа с телефон от слушалки - изгледайте това и ще си изясните поне 1 от основните разлики между настолни и преносими слушалкови усилватели -

първобитната постановка за записа е тази -
    20190508_192042.jpg20190508_192247.jpg

колкото-толкова
    като лично демо други не виждам "да скачат" ...
    само приказки.
    Едно е да кажеш, друго да се ангажираш да покажеш.
    Ако това сравнение не Ви помага с нещо - не знам какво друго да направя .
    Остава да четете реклами и ревюта, и ... с парите напред!
    После пак.
    Редактирано от hifiresearch74; 8 May 2019 в 19:30.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Белята си взе ти, jombotski
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Aug 2011
    Възраст
    47
    Аз слушам с Cayin C5 , но просто ме е страх да го похваля да не се окаже че съм се подвел по реклами и ревюта . Просто за това което имам е ок , сигурно има и по-добри варианти

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Вече има много телефони с вградени HiFi модули (DAC+AMP), които обесмислят допълнително устройство с големината на телефон. Е, има и такива с големина на флашка, но и те изискват кабели, адаптери...
    Редактирано от Aleksam78; 22 June 2019 в 22:20.
    "Sometimes less is more"

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени