Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2
Резултати 26 до 47 от 47

Тема: Прозрачни листове А4

Членува от
    Mar 2008
    Възраст
    43
    Здрасти, купувал съм от Метро. По спомен не беше нещо космическо. За зътъмняване на образа преди експонация - кутия от бомбони, фолиото вътре и вътре в единия край парцалче напоено с коресилин, без да допира филма. Затварящ кутията и така стои известно време - определящ опитно! Като ти хареса го изваждаш. Идеята е филма да "диша" изпаренията.

Защо не експонираш филм в някоя от фирмите не е безкрайно скъпо?

Надявам се да съм помогнал.

Поздрави!

Цитат Публикувано от emosms Покажи мнения
    Откъде може да взема на сгодна цена? Ацетат/пвц - чисто прозрачни, за принтиране.

https://madewithlove.bg/210297

http://arahna-bg.com/product.php?id_product=2322

За първата цена и количество, ще си струва и доставка по еконт.

В пловдив засега ми искат по лев и нагоре за лист и не ми се занимава, ще ми трябват 10-20 листа

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

4-5 лв давах за плака за ситопечат в една печатница.
    Не ми се струва евтино. Верно че беше на плотер - ролка и нестандартна дължина, но наистина печата беше много плътен и черен.

П.п. благодаря за един контакт за ситопечат, който ми беше дал .

Идеята е да си намеря евтин консуматив, да си имам, и да си работя когато ми е удобно.
    30 ст. на дребно обезмисля да купувам 100 бр. пакет.
    Поне на 50 ст. да намеря, но още не съм обикалял.

Chikov, фолиото пише че е 0,1 мм.
    С две доставки ще стане 30 ст. /лист.
    Евентуално ще го взема, ако не ти трябва, ще пусна половината пакет в продавалниците.

Но днес ще видя да пообиколя на място.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Когато правех платки по този метод поръчвах негатива на експонатор. Ако се съобразиш с широчината на ролката за малко пари получаваш много изображения. Качеството като точност, резолюция и плътност е ненадминато. Малък проблем беше, че поради липса на поръчки експонаторът го пускаха през ден.

От разискваните фолия за лазерен принтер най-добро е ксерокското - 40лв. за 100 листа. Печатал съм на него с принтери на Ксерокс в средния клас и плътността на черното е достатъчна за директна експонация. Ситопечатарите много го ползваха, преди технологиите да ги изместят от пазара.

По принцип си прав, но колкото по-малко завися от външни фактори и услуги - толкова по-добре.
    Все пак, няма да развивам някакъв бизнес с тези неща, та да не се отплесвам в странични дейности, които не мога да изпълня професионално.

Примерно, с печатницата с която имах вземане-даване - малко странни взаимоотношения бяха.
    Пратих им два файла - единия с оразмерявания (като чертеж), другия без. Те изпринтили и двата и искаха да им платя двата .
    Не ги платих - просто се смях и ги питах - за какво според тях ще правя ситопечат на графика с оразмеряванията (аутокадски) върху дизайна ???
    Бях им писал че е за сито, и че им пращам файл с размери, да не стане грешка в масщабирането.
    Не ми казаха кога е готова поръчката, въпреки че я приеха и потвърдиха по мейл - разбрах седмица по късно след като са я направили.
    В момента не бих могъл да отида там, да си взема готова плака, в работно време.

Въобще - мерси съм .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Това са комуникационни проблеми. С печатарите се говори на печатарски, с фотографите - на фотографски и с хамалите - на хамалски. Аз се оправям с печатарите, защото знам езикът им.

А стига бе, та ти български не знаеш? Хамалски?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Разкарай се.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Разкарай се.
    Това на какъв език е?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Плътността на опечатъка е пряко зависима от самия принтер и качеството на тонера. Не мисля, че фолиото може да е виновно за незадоволителни резултати. Ходил съм и в принт центрове, не можаха да ми изкарат свестен отпечатък. Забелязал съм, че когато се печата негатив, нищо свясно не се получава. Голяма покрита с тонер площ и отвратителна плътност на отпечатъка. Фолиото, което купувам е точно XEROX.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Това са комуникационни проблеми. С печатарите се говори на печатарски, с фотографите - на фотографски и с хамалите - на хамалски. Аз се оправям с печатарите, защото знам езикът им.
    Би трябвало да разберат език, където акцент се поставя върху точността на размерите.
    То верно, че в дизайнерските кад програмки, инструментите за мерене и точно позициониране са доста смотани, примитивни и осакатени в сравнение с чертожните кад програми, ама чак толкова неграмотни не трябва да са .
    Все пак, пари се дават, материал се изразходва.

Разбирам, че не са въодушевени и мотивирани от.... поръчка за 5 лв, затова и не смятам да ги ползвам.

Иначе, плотера на който правят плаките за експониране си дава страхотно качество на печата/ плътното черно - сравнено с някакъв офис принтер.
    Редактирано от emosms; 31 March 2019 в 09:48.

chikov's Avatar
    Членува от
    Aug 2010
    Възраст
    56
    Цитат Публикувано от ditronix Покажи мнения
    Плътността на опечатъка е пряко зависима от самия принтер и качеството на тонера. Не мисля, че фолиото може да е виновно за незадоволителни резултати. Ходил съм и в принт центрове, не можаха да ми изкарат свестен отпечатък. Забелязал съм, че когато се печата негатив, нищо свясно не се получава. Голяма покрита с тонер площ и отвратителна плътност на отпечатъка. Фолиото, което купувам е точно XEROX.
    +1

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Не мисля, че фолиото може да е виновно за незадоволителни резултати.
    Не си попадал на неподходящи фолиа, но те си съществуват.

Това, че не ти достига плътност и слагаш по два екземпляра говори за някакъв проблем някъде. И аз работя по фототехнология с негативен сух фоторезист и винаги го правя с един фотошаблон. Принтера ми Canon изобщо не прави достатъчно плътен печат, но няма проблем. Просто трябва прецизно да си определиш оптималното време за експониране. След това нямаш проблеми. Аз докато "калибрирах" технологията за конкретния експонатор и платки, си направих един тестов чертеж на платка и започнах да експонирам различните части различно от 20 секунди до 2 минути през 20 секунди. После по време на проявяването вече си се показа кое е оптималното време, като на по-дългите времена именно проблема е по-трудно почистване на местата които не трябва да се осветяват. Но това не значи, че след почистване с пръсти не се получиха използваеми платки от всички тестови мостри.
    Та общо взето съм почти сигурен, че с малко мерак и тунинг ще може да работиш с единичен шаблон. Иначе търси, по копирните центрове в София винаги съм намирал. И има известни разлики от фолио до фолио. Понякога на някои е неоптимален печата, но се преживява. Остават и малко "отражения" от стария печат, по-надолу по фолиото, но определено и това не е проблем за технологията. И определено няма смисъл да правиш сметки на дребно, и да се чудиш къде ще продаваш излишните ти фолиа. Купи си едни 100 бр. качествени и се занимавай спокойно. Няма как да е без пари, и без това останалите ти консумативи по развиването на тази технология са в пъти по-скъпи от това. Иначе правенето на платки в къщи вече е по-скоро за забавление. Цените в платкаджийниците са такива, че не е МНОГО по-скъпо за качеството което получаваш (двустранни платки).
    А относно негативното печатане - ами да, лазерните принтери не печатат плътно на големи площи, и въпреки това не е толкова страшно! Освен това, негативен шаблон не означава големи черни площи. 90% от платките които правя са с разлята маса и реално при негативен печат отива съвсем малко тонер - респективно достатъчна плътност. Само за високи напрежения правя платки с големи празни пространства, и тогава отива повече тонер.
    Успех!
    Редактирано от Supraphon; 31 March 2019 в 18:35.

Е, то остана и да няма разлики. Вие сега за какво спорите?

Как го сметнахте, че не е много по-скъпо, като една домашна платка ще ти е до 5 лв макс
    Може би 3,60...
    Говорим за единична бройка, което е 90% от случаите при DIY.
    В платкаджийницата за добър ден имаш ~20 лв разработване на шаблон, освен ако цените не са паднали драстично.

А за негативния метод - ако се стремиш да работиш с големи полета (не става с ауто трейс само), дефакто ецваните места са доста тънички и доста малка част от платката/ принта.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    В Китай са паднали отдавна.

Зависи от къде си доставяш платките с нанесен сух фоторезист, но горе-долу това е цената на заготовката само. И определено единична бройка с такива размери в платкаджийница е доста под 20лв. И все пак говорим за двустранна платка със солдер маска, с бял печат, с позлатени контактни площадки. Иначе и аз обичам да се занимавам с домашната технология за единични екземпляри.
    Иначе ти препоръчвам тази платкаджийница:
    https://selectrapcb.com/index.php
    Работят много прилично аз съм доволен от тях. Например сега сметнах единична бройка едностранна платка с размери 100х110мм без солдер маска, без бял печат, с калаено-оловно покритие на пистите т.е. това което може да си изработиш в къщи с време за изработка 10 дни - получи се 10.50лв с ДДС. На мен ми се струва доста прилично. Но както казах, за бърза направа на единична бройка си поддържам домашната технология. Естествено има и други платкаджийници които може и да предоставят и по-добри условия. Но да не се отплесваме, за фолиото стана дума. Намира се по центровете. Ще се уредиш.

То в плд това селектра. Ако ми трябва двустрана за по-дребен чаркалък, ще помисля за там.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    В allpcb.com 10*10 см 5 бр. двустранни с шипинга излизат $17. За модулчета е много добре.

Q-Connect

Не е зле фолиото. Засега мисля да не го продавам.
    Дано няма срок на годност, мисля че ще ми стигне за цял живот .

Oще не съм пробвал експонацията как ще стане, само с една плака, с точното време.
    Иначе съм си заготвил файлове за двойна плака, с офис лепилце, прозрачно, да ги съединя.
    (още преди година и нещо...)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    Не ти трябва лепило. Налагаш двата шаблона един върху друг, напасваш ги добре и ги фиксираш с парчета тиксо. След 2-3-5 опита всичко става от първия път.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 1 2

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени