Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 61

Тема: Колони до 700 лева

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    35

Колони до 700 лева

Колеги, привет.
    В търсене съм на тонколони за един приятел.
    Усилвателя е Onkyo Integra 8670, търси се нещо, на което да се слуша хеви метъл и хард рок с бюджет до 700 лева. В продавалника и базара нищо не ми грабна вниманието до тази цена.
    Повечето колони изглеждат така, все едно ще се разпаднат всеки момент. Сигурно са събирани от кофите на Европата.
    Та ако някой от тук има оферта - свиркайте.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Пишете на https://bgaudioclub.org/member.php?10408-badmadafaka
    Едните неговите са и в този стил и в този бюджет.
    Няма обяви ...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    35
    Не схванах, това шега ли беше или?

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Глупости ,
    пишете му . И той слуша тези стилове .
    А ако искате - недейте . Ваша си работа е реално.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Sep 2010
    Възраст
    35
    А добре, мерси за насоката.

В линка на Радо виждам моя юзър нейм, но като го цъкна, поне при мен се отваря нещо друго - може да е грешка в линка или в моето устройство. Ако аз не съм се объркал и препоръката към автора на темата е да ми пише на мен, ще се радвам да обясня, включително и по телефон какво бих могъл да му предложа. Тук няма да пиша повече, тъй като нямам обява във форума и не мисля, че е коректно.

Faki4a's Avatar
    Членува от
    Nov 2011
    Възраст
    26
    Хора стига сте овъртали ето ги
    https://bgaudioclub.org/showthread.p...рикати-)

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Невалиден линк.

Моите колони от темата от линка, които може би е визирал Радо, са отдавна собственост на мой приятел. Имам друго "рокаджийско" предложение, което съм показал на автора на темата, който ще си прецени дали концептуално и ценово му харесва.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Невалиден линк.
    Съжалявам , нещо не се е получило. Ето линка пак.
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Цитат Публикувано от DIMM Покажи мнения
    Съжалявам , нещо не се е получило. Ето линка пак.
    Тези колони за хеви метъл и хард рок?
    Аз съм на различно мнение по въпроса, защото съм ги слушал неколкократно в мой приятел, фен на Динаудио.
    Ако беше за джаз и класика -да!
    Ако е за метъл просто това е далеч от подходящ вариант.

Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    Тези колони за хеви метъл и хард рок? Ако беше за джаз и класика -да!
    Ако е за метъл просто това е далеч от подходящ вариант.
    Я кажи няколко модела, които са удачни за хеви метъл и хард рок.
    Придържай се към фабрични ОТ, че DIY са труднонамираеми...
    Редактирано от GenaDP; 27 March 2019 в 01:58.

Колко пъти, колко пъти...?

https://bgaudioclub.org/showthread.p...B5%D0%BB%D0%B8
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Казах ФАБРИЧНИ. Тези вече ги разбрахме, че са върхът.
    Редактирано от GenaDP; 27 March 2019 в 02:50.

Че те са фабрични!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Като са фабрични - кажи модел, марка, и в кои магазини се продават - да ида да ги чуя.

Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    Я кажи няколко модела, които са удачни за хеви метъл и хард рок.
    Придържай се към фабрични ОТ, че DIY са труднонамираеми...
    Лошото е, че типичните рокаджийски колони, фабрично изпълнение, които са ме впечатлявали през годините вече отдавна ги няма по магазините.
    Като марки предимно по-обемистите изпълнения на Infinity, JBL и Cerwin Vega и то само определени модели.
    Просто навремето са записвали гадни записи, с много дефекти, липси и замазан звук.
    В случая въпросните марки с леко кривия си звук успяват да замаскират доста от недостатъците на много от записите от онова време. С леко приповдигане в зоната на удъра компенсират плиткия и гаден иначе бас, придават повече ритъм и ударност.
    В комбинация с леко притъпени среди и засилени високи около 8-10 Khz придава сочност отгоре.
    Малко, като ефект 'лястовичка' на еквалайзера. Звучат посредствено на другите стилове музика, но на рокаджийски изпълнения звучат приятно, пък и държат на мощности.
    Лошото е, че и тези колони не можеш да намериш в добро състояние. На годинки станаха. Внасят някой от тях, заменят им гънките с китайски подобия и хайде в Продавалника. Звука обаче е вече много далеч от оригиналния.
    Pioner и Jamo също имаха някой и друг обемист флоорстендър, рокаджийски модел, но особено вторите са безподобен шит, бягай надалеч.
    Евентуално за гореописаните 3-4 марки се пооглеждай в продавалниците, може след прослушвания да уцелиш нещо подходящо за твоите цели. Без внимателно прослушване не купувай, ще ревеш!
    На Infiniti до скоро се продаваше готин модел в добро състояние, но безумно скъпа цена им търсиха, не си заслужава.
    Cerwin Vega, ако преглеждаш внимавай да са от старите им модели, дървена кутия с 12 или 15 инчови басови говорители. Обаждат много добре, особено с 15-ките. С малко интервенция по филтъра даже ще ги заобичаш още повече. На по-високи нива при продължително слушане високите идват в повече и натоварват.
    По-новите модели на фирмата са китайски. Там имаш само един дълбок и плътен бас и стига толкова. Без модване са си зле отвсякъде.
    Стават за фоново озвучаване и много яка дъндания (с подходящия усилвател), за друго категорично не.
    При JBL са няколко моделите, не знам да навлизам ли в подробности. Пак се намират рядко в добро състояние.
    Големите модели на Martin Logan пък въобще няма да ти ги споменавам, щото да се сдобиеш с нещо подобно у нас и да работи е направо невъзможно. Те даже и в чужбина са много скъпа екзотика, почти ненамираеми.

Не виждам смисъл и нови колони да ти препоръчвам за прослушване. Два-три модела са ми хванали ухото подходящи за рок и метъл, ама цифрите им не знам дали ще ти харесат. Бяха меко казано скъпи. Един Quadral свиреше доста приятно, абсолютно всеяден към рок и метъл изпълнения. Даже и на други стилове пееше страхотно. Ама цената нещо около 15 хилки.
    Абе, какво да ти кажа? Посочи някакъв бюджет, пък да го мислим. Така на тъмно не знаем за какво говорим въобще. За такова начинание си трябват кола, усилвател с тебе и разходки по страната.
    Във Варна шанса да намериш търсеното от теб за прослушване е малко вероятно.
    Още нещо подходящо ми идва на акъла в момента.
    При Орлин в Плевен имаше едни много добре свирещи на рок и метъл фабрични колони с 15-ки басови. Visaton Atlas, но не помня коя ревизия бяха, бели на цвят по спомени. Яка колона с много плътен саунд. Доста обемисти на вид и по спомени ги няма в сайта му.
    Но, при него всичко е в страхотно състояние и съответно с доволно висока цена.
    Редактирано от Петър Славов; 27 March 2019 в 05:59.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от GenaDP Покажи мнения
    Като са фабрични - кажи модел, марка, и в кои магазини се продават - да ида да ги чуя.
    В магазина и у вас звукът ще е различен. Като куриоз можеш да подминеш някои наистина хубави колони.

Като марки предимно по-обемистите изпълнения на Infinity, JBL и Cerwin Vega и то само определени модели.
    Просто навремето са записвали гадни записи, с много дефекти, липси и замазан звук.
    В случая въпросните марки с леко кривия си звук успяват да замаскират доста от недостатъците на много от записите от онова време. С леко приповдигане в зоната на удъра компенсират плиткия и гаден иначе бас, придават повече ритъм и ударност.
    В комбинация с леко притъпени среди и засилени високи около 8-10 Khz придава сочност отгоре.
    Малко, като ефект 'лястовичка' на еквалайзера. Звучат посредствено на другите стилове музика, но на рокаджийски изпълнения звучат приятно, пък и държат на мощности.
    Ахам, мерси - най-сетне ми се изясни какво се има предвид под "ОТ за рок и метъл".
    Не си търся ОТ, исках да разбера кой какво харесва за такъв стил музика.

Лично за мен гадният запис си е гаден запис - няма защо да търся криви ОТ, които да му маскират проблемите. Пък и слушам почти всякаква музика, няма да слагам за всеки жанр отделен чифт колони. Ефектът лястовичка мога да го постигна и с екулайзер - хем доста по-евтино и с по-гъвкав краен резултат.

Все пак ако се сещаш - напиши точни модели, не само марки.

Еми дай някакъв приблизителен, ориентировъчен бюджет, така насляпо не става. Не знам какво да ти препоръчам.
    Няма да е зле да споделиш и какви музики слушаш.
    И друго - не си мисли, че да изкараш с помощта на еквалайзер изнасилен бас от примерно 6.5 инчов говорител ще ти предостави същата енергията и удар в баса. Големият говорител си е друга бира, плътност и дълбок мундамент отдолу е яка екстра за някои жанрове музика. Особено за рок музика. А малките говорители и кутии трудно постигат такъв ефект, рядко се получава.

iwoto's Avatar
    Членува от
    Feb 2011
    Възраст
    37
    Качествено записан метъл си звучи добре на колони с линеен звук. Кофти записите звучат по добре на лястовичка. Дето викаше един младеж, аз не обичам среди.
    Това което съм чул от динаудио е идеално за рок. Мощен кик в баса и линеен звук.За мен при тях най характерен е мидбаса, който придава цвета на тяхното звучене. Особен е, кефещ. Който не обича среди да си прави лястовичка на еквалайзер.

Цитат Публикувано от iwoto Покажи мнения
    Качествено записан метъл си звучи добре на колони с линеен звук.
    Колко такива албуми има въобще.
    Аз съм събрал близо хиляда албума метъл, хард рок, глем рок, блек, спийд, траш.... квото се сетиш. И се мъча да ги слушам непрекъснато болшинството от тях. Е, не става, дразни.

Особенно от старите тави болшинството е пълен боклук, звучи като демо версия.
    Замазан звук отвсякъде, някои записи даже и за информативно слушане не стават, камо ли да ги надуеш и да се изкефиш.
    От по-новите се намират разни по-добре записани групи, ама като цяло в този стил положението е лошо.

Еми дай някакъв приблизителен, ориентировъчен бюджет, така насляпо не става. Не знам какво да ти препоръчам. Няма да е зле да споделиш и какви музики слушаш.
    Цените са доста относителни, особено на вторичния пазар (например в момента един модел ОТ в базара се предлагат за 4500 лв. и за 6800 лв.). Но да речем - до 5000 лева.

Ето тези, за които споменах:
    https://m.olx.bg/ad/infinity-referen...ition=8&page=1
    Як, богат саунд, но според мен са доста надценени.
    Ако може да се спазарят за 3.5-4 бона, ще е друго.
    Звучат добре с всякакви стилове музика, но им трябва добър усилвател.

Тези главно за рок музика ги препоръчвам:
    https://m.olx.bg/ad/tonkoloni-infini...tion=10&page=5
    Слушал съм само модела 150, малко звученето им напомня на американските Веги. Препоръчително е да се отделят от пода на шпайкове, за да стегнат още малко баса.

Капа 9-та серия, класика в жанра'
    https://m.olx.bg/ad/prodavam-tonkolo...ition=4&page=6
    Супер звук и ....баса им за мен е малко слабичък, напук на размери и характеристики.
    Да се намери подходящ усилвател за тях е истинско приключение. Другия вариант е някой с много опит да им преработи филтрите.
    След малко още предложения...
    Редактирано от Петър Славов; 27 March 2019 в 20:01.

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени