Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 31

Тема: mini DSP vs. Behringer DCX2496LE

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

mini DSP vs. Behringer DCX2496LE

Ето ги двамата участници:
    miniDSP in a BOX : miniDSP 2x4

Musicworld.bg - BEHRINGER DCX2496LE

Приложението е за домашна система, засега двулентова. Кое и защо е за предпочитане?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

И аз съм на тая вълна от известно време, но не мога да помогна с информация
    Вчера поръчах една китайска платка с ADAU1707, благодарение на любезно предоставената информация от Dzwer.
    На пръв поглед май е с параметрите на MiniDSP-то от линка (не HD).
    Редактирано от mkocev; 20 March 2019 в 01:58.

Изтече ми времето за редакция...
    Берингера изглежда е за предпочитане, но е по-скъп и по трудно може да се скрие

Ако няма да озвучавате новия Бургас пънк ивент, не се занимавайте с глупости!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ако няма да озвучавате новия Бургас пънк ивент, не се занимавайте с глупости!
    А така, слушайте Буки и дайте ги тези пари за кабели...и без това им искат повече от колкото на тези устройства.

За да се отговори коректно на този въпрос, трябва някой да е ползвал и двете. Трябва да познава възможностите на софтуера. Аз съм си играл няколко пъти само с Behringer-a, освен това този е някаква LE (орязана версия) и не знам в какво точно е ограничен.
    DSP, освен хардуер е и софтуер и отговора на въпроса на какво да заложа, започва с точно дефиниране на минимално изискуемите лимити от набора за възможности, които предлага.
    Лично аз, дори и за домашно ползване, не бих се лишил от комфорта и сигурността на балансирания пренос (погледнете на-висококачествените и претенциозни аудио изделия - всички са с балансирани връзки). Не бих се лишил от удобен и интуитивен интерфейс за настройка на фичърите (поздрав за Буки ), ще гледам и за изделие с отделно, качествено захранване на аналоговата и цифровата част...никога не забравям, че чуваме модулираното захранване на изделията ни!
    Ако ще е компромис, има и по-евтини решения - многоканална звукова карта и софтуер.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    ще гледам и за изделие с отделно, качествено захранване на аналоговата и цифровата част...никога не забравям, че чуваме модулираното захранване на изделията ни!
    Ако ще е компромис, има и по-евтини решения - многоканална звукова карта и софтуер.
    Доста народ се занимава с доработка на берингера по този и други въпроси (смяна опампове , клокове и т.н. ) с цел домашно ползване http://www.awdiy.com/
    https://www.amb.org/audio/kappadcx/
    http://www.lampizator.eu/lampizator/...ltracurve.html
    http://www.highfidelityreview.com/be...udiosmile.html .......................
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Той ако се пипне Берингера, и му се подава от цифровия източник, по цифров път сигнал е ехеее, къде по-добро решение...
    Проблема е в "пипването" и кой/как го прави...
    За Лампизатора не ща да чувам, след като видях какъв мърляч и мошеник е в неговите толкова прехвалени изделия.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Затова пък нещата му изглеждат страхотно ( на лампизатора ).
    Новата , орязана версия на берито няма цифров вход и има вместо 3 има 2 входа .
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Абе, чак страхотно не ми е на мен ...един гол имидж и баламосване на хал-хабер нямаща си представа от нещата аудитория е цялата работа, ама кой-както може се оправя в тоя свят!
    Не е заставил никой на сила да му купува бокл... продуктите.

Членува от
    May 2012
    DCX2496LE освен че няма цифров вход и има само 2 вместо 3 аналогови входа, не може да се управлява от компютър! Само ръчно.
    Относно MINIDSP - нека да е HD версията. Звучи добре, има цифров вход, лесно управление и.... FIR
    Аз имам и двете. Използвам ги за различни неща. За домашно слушане MINIDSP е чудесно. Имаме и NAJDA - може да ти я пратя за проба ако е интересна.
    Поздрави - Кирил
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Сега потърсих инфо и се оказа, че май всички версии на MiniDSP 2x4 са с ADAU1701.

При HD версията тия 96khz май са малко... при условие, че процесите се случват при 49khz.

Може и да не е вярно, че като гледам май пише друго в детайлите на HD. версията.

Готиното е, че е завършен продукт с разни екстри, но пък и цената не е малка в сравнение с тази на "гола" платка с чипа
    Редактирано от mkocev; 20 March 2019 в 10:18.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цифров вход като че ли на този етап няма да ползвам, защото имам аналогови източници. Предпочитам цифровите устройства да са под един капак. Все пак ще помисля в тази посока.

Mini DSP по функционалност не се отличава много от аналогов кросовър. Само управлението му е по-лесно и вероятно рядко ще се препрограмира. Рядкото програмиране е и в плюс за LE берингера срещу PRO версията му.

Ако източниците, които ползваш са качествени има вероятност резултата след DSP-то да не е особено задоволителен, предвид параметрите на бюджетните решения.

Според мен в това отношение аналоговия коросоувър е за предпочитане.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Като изключим инженер Янев, инженер Диомов и мен, колко от писалите в темата, са сравнявали и на слух, различни аналогови и цифрови кросовери?!
    Готови ли сте за едни слепи тестове?!

В DSP-тата има DAC-ове и ако въпросните са по-скапани от този на CD плейъра (например) финалния резултат ще е по-лош.
    Има разлика в звука на различните DAC чипове и имплементации ( то затова и съществуват).
    Ако някой не чува такава разлика може да се каже, че е щастливец, тъй като има една грижа по-малко
    Другата опция е кофти слух.
    Лично аз бих предпочел DSP с възможност за свързване на външен DAC.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Аз ви предлагам вашата игра - слухарската!
    Нали сте добри в нея!? Нали все на това се позовавате - ухото да чуело...

В случая има обявени параметри на устройствата - поцесори и цап-ове и съответно крайния резултат и цената им зависят от това.
    Ако кажеш, че това не е от значение...
    Това със слепите тестове е тъпотия.
    Разликата в звука се хваща и осъзнава най-добре когато човек слуша музика спокойно за кеф (нали това е целта) , а не като се напъва да чуе разлика на някакво място с други хора, които са отишли за същото.
    Вероятно има тренирани "спортисти", които веднага ще усетят и анализират разликите.
    Единствените условия са да слуша музика и да не е глух
    Редактирано от mkocev; 20 March 2019 в 16:25.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Преди още да почна да слушам музика, чувам каквото трябва...
    Повечето аналогови кросовери, имат изразен и чуваем "бял" шум. При чувствителност от 115-118дб на ВЧ говорителя, той се чува от другата стая...

Лично за мен няма значение кой какво чува и дали изобщо чува нещо. Просто споделям мнение (не налагам), а Людмил дали ще го вземе предвид и дали ще усети разлика и ако да, как ще му се стори си е лично негова работа и право

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Включих се, заради това ти мнение:
    Цитат Публикувано от mkocev Покажи мнения
    Ако източниците, които ползваш са качествени има вероятност резултата след DSP-то да не е особено задоволителен, предвид параметрите на бюджетните решения.

Според мен в това отношение аналоговия коросоувър е за предпочитане.
    В което, без да си слушал от едните или от другите (пък все това за намилате), правиш заключение и препоръка, базирана на...НИЩО. На някакви предположения само.

Разберете. Тук не е просто ЦСКА-Левски. Не е единствено дигитално срещу аналогово, в този му единствено фенски вариант, на който го обръщате и на каквито догми робувате...

Не робувам на нищо.
    Спор няма, че това което написах е чисто теоретично, но и спор няма, че DSP-тата, които се обсъждат в темата не са върха на сладоледа и ако човека си е свикнал на благия (лично за него) звук на някой негов компонент, като нищо може да остане изненадан.
    Вероятно L.K. е наясно с това, но не виждам проблем да изкажа най-добронамерено мнение.
    А относно аналоговите кросовери, идеята ми беше, че например ако се ползва грамофон, е малко тъпо да се прекарат през процесор, който вероятно ще остави по-осезаем отпечатък върху звука от белия шум на кросовера.
    Пак да кажа,че само споделям мнение, а не го налагам и не твърдя, че съм напълно прав

Само да допълня, че знам колко може да се оака звука от кофти DAC
    Редактирано от mkocev; 20 March 2019 в 17:09.

Не повече от колкото си е вече оакан на нормално CD 16bit/44k
    Редактирано от SandyTodorov; 20 March 2019 в 17:16.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    То и с аналогова схема може да се докара интересно звучене. За пример - досторшън би направил всяко произведение почти неузнаваемо...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Имах Беринджъра обаче ми беше много сложен за настройка и си взех mini dsp hd, което според мен за вкъщи е по-добре. А и мини дспто (hd версията) има опция за ъпгрейд на софтуера с Dirac Live. За звука не мога да коментирам.
    Редактирано от boyanb; 20 March 2019 в 18:07.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени