Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 63

Тема: Проблем с Accuphase E-213

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Сори, загубих ти мисълта?

А Крис е в командировка...
    Мхм... Загубил си я
    За трите НЕ-та, които по-горе прокламира. Не казвам, че не съм съгласен. По-скоро ти би могъл да се аргументираш добре
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Здравейте колеги, тежка седмица, сори за закъснението. Поразгледах и снимах платките на атенюатора и на тон-контрола. Кабелите към атенюатора (с оранежавите букси) ми изглеждат направо запоени към платката. Страх ме е да ги напъвам да ги дърпвам. На другата платка също има една такава. Според проблемът е в копчето, не буксата. То е единственото от целия амп, което пръщи при натискане. Дори при леко докосване веднага реагира...пръщейки.

Осносно СЪС или БЕЗ при амп, се позачетох в една книжка "The Complete Guide to High-End Audio". Там пише следното за преампа:

1. No Preamplifier: Some source components, notably disc players and DACs, have the ability
    to drive a power amplifier directly with no need for a preamplifier. The source component
    must have a variable output level so that you can adjust the volume. Some DACs, for example,
    have multiple digital inputs along with source switching, obviating the need for a preamplifier.

2. The preamplifier’s input stage is the first circuit element in the signal path. It acts as
    a buffer between the preamp’s internal circuitry and the components driving it. That is, the
    input stage presents a high input impedance to source components driving the preamp, and
    a low output impedance to the next preamplifier stage. Impedance is, broadly speaking, the
    resistance to current flow. You’d intuitively think that more resistance to electrical current
    flow (a higher input impedance) in the preamplifier would put greater stress on the source
    components driving the preamp. The opposite is true: the higher the preamplifier’s input
    impedance, the less current the source component must deliver. The water pressure is the voltage
    from the source component, the hose is the interconnect cable, and your thumb and finger
    squeezing the hose are equivalent to the preamplifier’s input impedance. The harder you
    squeeze the hose, the greater the resistance (impedance), reducing the amount of water
    flowing through it. If you let go of the hose altogether (a very low input impedance), the
    water pressure drops because the water supply is limited. In an audio system, some digital-
    source components with limited current output will distort (or have soft bass) when
    asked to drive a low-input-impedance preamplifier. The same digital source components
    will sound just fine when driving a high-input-impedance preamplifier. The preamplifier’s
    high-impedance input stage is designed to make life easy for the source components
    driving the preamp.

Общо взето, както се спомена, зависи от много неща, дали има нужда от приамп. Ама моя Кенууд дп-3300д си има и буфер, и потенциометър, тъй че май не ми требе приамп.
    ...
    а, ето и снимките!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kpuc; 22 March 2019 в 22:22.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от kpuc Покажи мнения
    ...Според проблемът е в копчето, не буксата. То е единственото от целия амп, което пръщи при натискане. Дори при леко докосване веднага реагира...пръщейки...
    Преди да набедиш окончателно ключето (копчето) огледай внимателно спойките му към платката! Ефекта от прецакано ключе и прецакани спойки на последното към платката е на 99% един и същ.
    Ако не си сигурен какво точно трябва да гледаш направи едно хубаво макро откъм страна спойки на платката под въпросното ключе и го качи.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

И още не си извадил куплунзите?
    И още не си пръснал тъпото копче?
    В неделя от битака ли ще купуваш спрей?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Аз мисля, че именно преда определя качеството на звука, който ще слушаш.
    Редактирано от Aleksam78; 23 March 2019 в 11:34.
    "Sometimes less is more"
    "Сам си си виновен, ако не си възроптал"

Според мен най-слабото звено в системата определя звука, който слушаме. По-скоро въпроса ми беше, дали мога да мина без предусилвател.

Ъпдейт относно "копчето!". Реших да си поръчам нови суичове за ампа. За момента съм махнал този на атенюатора, запоил съм пистичките, така че да байпасират резисторите, и презапоих всички спойки. Усилвателчето вече 2 часа си свири прекрасно както преди.

Ето как изглеждаше копченцето като го разглобих, отврат:
    Редактирано от kpuc; 23 March 2019 в 15:33.

Значи можело да се почисти...

RIP копченце!

Защо да е РИП...! Аз си го почистих и сглобих. Ще поръчам нови за да имам резерва, докато още ги има (поне си мисля че ги има де). Пък и тоя Атенюатор е функция която въобще не ползвам. Дълго време ще си стои байпасирана...
    Редактирано от kpuc; 23 March 2019 в 15:42.

Какво мислите за заменянето на оригиналните ОУ на Line Stage с дискретни?
    Като прикачен файл пращам схемата на приампа и сравнение между някои характеристики.
    Прикрепени файлове Прикрепени файлове

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Какво конкретно искаш да постигнеш?
    Ако има ясна цел можем да ти помогнем да подбереш средства за постигането ѝ. С произволна замяна на части ще получиш произволен резултат. Не вярвам да целѝш това.

Ако има ясна цел можем да ти помогнем да подбереш средства за постигането ѝ. С произволна замяна на части ще получиш произволен резултат. Не вярвам да целѝш това.
    От 3-та серия нагоре Accuphase са предимно с дискретни предусилватели. Отделно в чуждите форуми постоянно се срещат мнения относно кофти-приамповете на 2-ра серия. А и както се отбеляза в темата, захранването, както и изпълнението на моя приамп не са нищо особено и се явяват слабо звено в с-мата според мен.

Нямам познанията все още да меря и анализарам х-тики на усилватели, но пък знам че на пазара вече се намират по-добри части от рода на дискретни ОУ и нискошумящи стабилизатори, които бих могъл да заменя. Цел на упражнението е разбира се по-качествено звучене на с-мата.

В темата ми за мода нa CDP-XA3ES, с ваша помощ направих нови захранвания за крайните стъпала с цел повишаване на напрежението от -+7В на -+15В и т.н. Монтирахме дискретни ОУ, нов клок и т.н. Плеъра свирна страхотно (и още свири даже).

В този Аccuphase захранването на ОУ е на -+12В, няма да е ниско за новите ОУ. Евентуално по-големи филтриращи кондензатори и по-хубави стабилизатори биха били полезни ако ще се сменят ОУ.
    Това което не ми е ясно е до каква степен въпросните два модела ОУ са съвместими, дали ще паснат на схемата на сегашния приамп и до какви негативи/позитиви може да доведе замяната.

Какво мислите за ...
    Мислим да сложиш качествени позлатени цокли и сам да стигнеш до извод!

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Доколкото разбирам ти избираш средства, с които да постигнеш неясна цел. Не че няма да се постигне нещо, но е неясно какво.

Не, затварям го без копчето за атенюатора и толкова. Бях си казал, че в следващия проект трябва да има повече нАука и мерене, а не само проба грешка, както при Сонито. След 2-3 години и някоя друга прочетена книжа че го отворим пак!

Последни два въпроса от мен в тази тема.

1. Защо в захранването на приампа има само два изправителни диода? Такъв вид изправител не се ли ползва предимно в кенотронни захранвания?
    2. Защо филтриращите кондензатори преди стабилизаторите са различни, но с еднакъв капацитет. В тунера ми Kenwood KT-1100SD са пак различни. Не мога открия инфорция защо е така.

В сервизното пак са различни. Тоест не са сменяни, както се спомена по-рано в темата (прикачен файл).
    И не на последно място, едно огромно благодаря на всички за указаната помощ при диагностиката на проблема!

...аз догато отговоря на Тарамбуки, той ЛК писал. Прав си, да! Затварям го!
    Редактирано от kpuc; 23 March 2019 в 21:11.

Не ги пържи на тези напрежения! Не е добре!
    На повече от -/+ 12V не е желателно! Ефекта ще е същият.

Двата диода, не са ли като 4?
    Редактирано от Стефан Петров; 23 March 2019 в 21:14.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако питаш за този изправител:

това е удвоител на напрежение. Ако се направи ново захранване с по-нисък собствен шум може да се очаква повишаване на S/N ratio (динамиката) на предусивлателя в следствие на намаляване на привнесения от захранването шум. Дали ще се получи зависи и от други фактори. Смяната на опамповете със интегрални или дискретни с по-добър PSRR може още да го повиши. Ако S/N ratio е било ниско това дава чуваем резултат. Ако си е било наред няма много смисъл.

Преди да го затвориш, по-добре измери пада на напрежение върху R1 и R2 ,
    така ще разбереш по колко консумира и дали има разлика всяко "рамо" на +/- 12 В,
    както измери и колко точно са напреженията, на входа на IC1 и IC2 *. Запиши ги на схемата.

* При ниска мрежа и консумация от да речем 0.1 А, отрицателното "рамо" е на ръба
    заради наличието на R3 ... , но това са догадки преди измерванията.
    Редактирано от simon; 23 March 2019 в 21:53.

Леле! Не се бъзикайте с човека!
    Това да не е ....
    Тоава с пада има логика!

Измерих следните стойности:

JRC7812:
    Вход: 17.0V / Изход: 11,7V

JRC7912:
    Вход: 16,7V / Изход: 11,8V

След R1 и R2 напреженията са 11.5V (-+ 0.05V).

Измерванията са след 15мин работа на ампа на слушалки.
    Редактирано от kpuc; 23 March 2019 в 22:50.

Значи, там не пипай повече!ю И друго, не сменяй електролитите1
    смени мъниците1
    Редактирано от Стефан Петров; 23 March 2019 в 22:55.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Ако питаш за този изправител:

това е удвоител на напрежение.
    Интересен поглед към схемотехниката, творчески, бих казал

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако ще казваш нещо полезно по същество давай. Разделът за спамене и персонално заяждане е на друго място.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Измерих следните стойности:

JRC7812:
    Вход: 17.0V / Изход: 11,7V

JRC7912:
    Вход: 16,7V / Изход: 11,8V

След R1 и R2 напреженията са 11.5V (-+ 0.05V).

Измерванията са след 15мин работа на ампа на слушалки.
    Измери падовете в/у R1 и R2, че ще се получи по-точно. Според горните ти измервания се очакват да са в границите 20-30 mV.

Измерих при R1 спад 26mV, при R2 спад 24mV.
    Бихте ли обяснили, защо мерим това и до какви изводи води?

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Ако ще казваш нещо полезно по същество давай...
    За този, който има глава на раменете, е достатъчно полезно.
    kpuc, това захранване е пълен шит. Вярно че е нисък модела, но все пак компрометира схемотехниката на крайното стъпало.
    Не мога да преценя, дали да се правят опити за подобрения, или да се изработи изцяло ново, ако изобщо нещо се предприема.
    Най-малкото, бива да се захрани отделно процесора.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени