Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 63

Тема: Проблем с Accuphase E-213

Проблем с Accuphase E-213

Здравейте колеги,

от известно време имам проблеми с левия канал на Accuphase E-213. Не всеки път, но предимно когато не е свирил 5-6 часа, се чува леко пръщене и нивото на канала спада. След 5мин. свирене се стабилизира. Много рядко когато позагрее това се получава отново.

Кратко описание на проверенето до сега.

- тествах с различни интерконекти, няма разлика.
    - проблемът е налице при всички входове (Tuner, LineIn, Cd), в който работи и предусилвателя.
    - тон корекциите и желаното ниво на усилване не играят роля, левият канал е нестабилен и пръщи.
    - проблемът изчезва, през входа (ExtPre), чрез който предусилвателят се байпасира.

--> предусилвателят или неговото захранване според мен за заподозрените в случая.

Намерих сервизно ръководство и прилагам част от схемите.
    Направи ми впечетление че операционните ползвани за Line Amp sa uPC4570C. Стабилизаторите на 12В са си обикновенни NJM78...
    След стабилизаторите си има -+11.5В. Друго за сега не съм мерил.

Какво мислите относно замяната горепосочените компоненти с дискретни?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kpuc; 17 March 2019 в 15:03.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Задължително трябва първо да се открие и отстрани проблема, и чак тогава да се мисли за каквито и да било модификации и ъпгрейд. Да се пробва първо с механично почукване по платките, и да се провери превключвателя който избира директния вход или другия в какво състояние е. Не е изключено той да прави проблеми понякога. А може и да е лоша спойка някъде.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    да ако има механични елементи , провери първо тях. Правят мнооого ядове.
    Добре е , че си открил, че не е крайното стъпало, а само в преампа. Ако са само ОУ, надали е нещо от тях.... но се срещат и ОУ дефектирали ....
    Това глуповао захранване +/- 12 волта, малко кофти изправител има. Смени електролитите там , че виждат зор евентуално .....
    NJM са хобави стабове, еле па за нормални ОУ-та.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Когато използваш този допълнителен външен вход, как се изключва вградения пред?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    да ако има механични елементи , провери първо тях. Правят мнооого ядове.
    ......
    Потвърждавам!
    При така описания дефект най вероятно е механичен елемент или механична повреда (скъсана писта, скъсана/лоша спойка и т.н.) и едва ли е активен елемент!
    Ако не е механично се насочи към кондензаторите в тракта!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    А сега де,
    може да е accuphase ама пращи.
    От блок схемата бих проверил превключвателите input selector, attenuator, tone,mono, потенциометри , "поразцъкай" ги малко.
    Иначе темата не е ли за раздел ремонтни кахъри.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от kaloian Покажи мнения
    бих проверил превключвателите input selector, attenuator, tone,mono, потенциометри , "поразцъкай" ги малко.
    +1
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV / High-End DENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    С почукване по компонентите може да се намери студена спойка или някой механично дефектирал елемент. Случвало ми се е резистор да прекъсне по този начин.
    Ако не е SMD монтаж можеш да презапоиш всичко в този канал.
    Спуканите писти са около елементи, които изпитват механично или топлинно натоварване.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Поразгледах сервизното, кабелните връзки между платките са с конектори може някой да не дава контакт или спойките му на платката напукани. Има една платка attenuator assembly провери.
    input selector отпада щото е с релета
    Редактирано от kaloian; 18 March 2019 в 01:39.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    С почукване по компонентите може да се намери студена спойка или някой механично дефектирал елемент. Случвало ми се е резистор да прекъсне по този начин.
    Ако не е SMD монтаж можеш да презапоиш всичко в този канал.
    Спуканите писти са около елементи, които изпитват механично или топлинно натоварване.
    +1000
    Такъв случай съм имал със стирофлексен кондензатор, че свят ми се виеше месеци наред. И не само на мен
    Стирофлексен, който студен си работеше супер. Студени спойки - нъц. Измерване - ОК.
    Да, ама като влезе в темп. режим усилвателя и почва едно самовъбуждане Брях
    Охлаждам местно почти елемент по елемент (примитивно, със сламка за коктейли ) и така локализирах поне в коя област на PCB-то.
    И както си "охлаждах" го бутнах със сламката... Wohooo, Bingo! Тривиално звучи, но се оказа с не съвсем тривиален начин за откриване
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Прибрал си житцето, имаш слама...

Ние, дето нямаме?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Здравейте колеги! Благодаря ви за многобройните съвети.

Реших да почна от "разцъкването" на превключвателите по пътя на сигнала на преампа. След 5-тото натискане на атенюатора левият канал остана на по-ниско ниво от десния, този път обаче без пръщене. Втори път не успях да постигна този "ефект" с това копченце и за сега ампа свири както преди. Явно то прави проблемите но се поразработи. При другите суичове това не се случи. Почукване по елементите не довете до промяна в звука.

Виждам няколко възможности за решаване на тези проблеми:

1. Копченцата виждам се разглобяват и съответно почистват, смазват. Най-вероятно ще хвърчат пружинки при отварянето...
    2. Поръчване на нови копченца от Япония (общо 4 механични превключвателя по пътя на сигнала --> кофти...)
    3. Байпасиране на всички тези "екстри", но не ми се ще да ръчкам с моя скромен опит този скъп и добре свирещ амп.

Отварянето на ампа и разглеждането на схемните решения по този предусилвател ме наведе до размисли. Моля поправете ме, ако логиката е грешна.

- Защо са ми "бързите" дискретни операционни в ЦД-плеъра, който моднахме заедно в една друга тема, като в този приамп операционните са за "бавни" и евтини. Захранването му също изглежда простичко и сякаш там е пестено от елементи.

- Защо в захранването на приампа има само 2 диода преди стабилизаторите? Филтриращите кондензатори са само 2200мФ и не ми е ясно защо са различни типове на +12В и -12В (поне фолията им са различни).

Този усилвател наистина звучи страхотно, но сякаш в предусилвателя му има голям потенциал за доработка. Реално погледнато аз го слушам предимно през променливия изход на Kenwood 3300d и през входа ЕxtPre, и сигнала не минава през всички гореспоменати компоненти. Евентуална доработка би имала смисъл за другите източници, които не са кой знае какво...тоест май по-добре да не барам

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Какво конкретно искаш да постигнеш?

Кондензаторите са различни защото вероятно е имало ремонт, нищо лошо. Би могло да се познае по спойките.
    Стойностите са такива, защото така показва сметката, консумацията е малка и е постоянна, други биха минали с 1000uF

Възможно е превключвателите да се пръснат и без да се разглобяват, някои може и да са неразглобяеми.

Аз обаче смятам, че знам къде е проблема - в куплунзите. Един по един вадиш, пръсваш, вкарваш!
    Започни от атенюатора.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Така де
    до платката на атенюатора се разхождат сигнални кабели с куплунзи, най вече те трябва да се погледнат за да се потвърди или отхвърли че е копчето на атенюатора.

На входа и на изхода на преда има разделителни кондензатори,въобще целия си е така колкото да го има, но си играе свойта роля.
    Аз не бих се занимавал с модове, просто бих ползвал друг пред.

Иначе в интерес на истината може да се направи нова платка с нов пред която да бъде поставена на мястото на старата така мода ще е с възможност за връщане на старото положение
    Редактирано от kaloian; 19 March 2019 в 11:17.

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ...Аз обаче смятам, че знам къде е проблема - в куплунзите. Един по един вадиш, пръсваш, вкарваш!
    Започни от атенюатора.
    Проблеми с разни куплунзи са характерни за по-новите, покитайчени техники, ама то там какво ли не дефектира... При дърта японска техника - Абсурд, или аз поне не съм срещал такива.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Е тоя Accuphase не е дърт, и май те там му е проблема .

Любомир Стоев badwolf's Avatar
    Членува от
    Jan 2010
    Възраст
    42
    Мда, сега видях че е от по-новичките... В такъв случай всичко може да е, така че най-добре да се кара подред.
    Който не пие в кръчмата, пие в аптеката... Народна мъдрост

Благодаря колеги, ще ги погледна и буксите.

Да вмъкна няколкото въпросчета...

- Лошо ли е че има разделителни кондензатори на изхода и входа?
    - При свързан сд-плеър директно към крайното стъпало има ли на теория загуба на качеството на звука?
    - Нужно ли е винаги преди крайното стъпало да има винаги допълнителен предусилвател, или този на източника е достатъчен?

Мерси много!

И по трите - не!

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    И по трите - не!
    Не мога да се съглася с теб
    1.За разделителните кондензатори не е чак толкова тревожно все пак е по добре ако няма такива.
    2.Зависи от много неща източника също играе роля. Според мен качествения пред е важен и може да допринесе много повече и от крайното стъпало, даже смятам че крайното стъпало не може да покаже изцяло потенциала си без походящ пред. Може да се каже че предусилвателя задава ритъма.
    3.Ако преда не е качествен по до без него, но ако е добър.....
    Редактирано от kaloian; 20 March 2019 в 00:52.

Прав съм и още как, а ето кой задава ритъма:

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Е за тоя ритъм ще трябва и добър пред - за да го хване

Прав съм и още как...
    Ще съм много признателен, предполагам аудиторията също, ако се обосновеш.
    Как си мислиш тая работа? Едно хайку и готово....

Може и без графики
    Редактирано от lordoff; 21 March 2019 в 19:41.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Сори, загубих ти мисълта?

А Крис е в командировка...

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени