Резултати 1 до 19 от 19

Тема: ONKYO A8870 integra проблеми

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37

ONKYO A8870 integra проблеми

Един от усилвател който притежавам отдавна, правил съм му профилактика и съм му сменял кондери.
    Абсолютно всички ONKYO A8870/50 имат едни и същи проблеми с комутацията на входовете /дразнещо/ сорс директ селектора, селектора на входовете, бутоните моно стерео, атенюция които влошават звука.
    С спрей не се получават нещата, и затова според мен тези иначе доста добри, мощни и неутрално звучащи ампове се срещат често на пазара....
    Ето ги винониците за проблемите
    DSCN0432.jpg
    Комутатора
    DSCN0429.jpgDSCN0414.jpgслед почистванеDSCN0418.jpgDSCN0421.jpg
    сорс директ селектора
    DSCN0430.jpg
    бутоните
    DSCN0431.jpgDSCN0423.jpgDSCN0425.jpgDSCN0426.jpg
    селектора на входовете
    DSCN0456.jpgDSCN0457.jpgDSCN0450.jpg
    Няколко снимки на новите кондензатори и по дебелите захранващи кабели
    DSCN0441.jpgDSCN0443.jpgDSCN0439.jpgDSCN0452.jpgDSCN0442.jpgDSCN0448.jpgDSCN0449.jpg
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от kaloian; 14 March 2019 в 18:08.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Е и?

Какви точно действия извърши? Как го разглоби?

А че има такива проблеми даже миташки знае!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    А пробвали ли сте химическо посребряване на контактните пластини , както едно време , когато имаше фотокръжоци ?
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Е и какво?
    С мерак го разглобих,
    за проблемите ясно че са известни, който му е интересно и нещо ще му е от полза да разглежда, това е.
    Това са и снимките с които разполагам
    Редактирано от kaloian; 14 March 2019 в 18:22.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Не съм пробвал не знам как и къде се прави

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Нито е намесена аудиофилията , нито някакви свръхочаквания.
    Тогава нямаше алпс-малпс и изобщо какво имаше ... втора употреба/най-често/ кафяви многоразнопинови бутонни превключватели , които често не контактуваха добре или им се преместваха медните пластинки на подвижните оси . Знаете ги , сега не ми се търси картинка дали още ги има . Бяха във ВСЯКА соц техника.
    От фотокръжоците имаше безконтролен достъп до сребърен нитрат AgNO3 , натриев тиосулфат Na2S2O3 или сребърен хлорид AgCl .
    Калпазанската каша беше 3 лъжици - сребърен хлорид 3 лъжици - сол/сол бе , сол / 6 лъжици - натриев карбонат /демек калцинираната сода/ 2 лъжици - калциев карбонат / с него кви подводни бомби се правеха ... мале!/
    Тия гадости се мешат с насълзени очи и се пазят на тъмно !
    Е , в тях се пускаха обезмаслените разчекнати контактори и после излизаха едни такива лъскави .
    Покритието издържа променлив срок , променливи цикли , които не мога да споделя , предвид акъла на който сме били тогава и колко сме се впечатлявали от "обем","фундамент" и "сцена".
    Не мога дори да си представя сега децата ми да ги оставя да пипат такива работи , да не говорим за захарно-фосфорни ракети .
    как само се менят времената ....
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Сега като гугля ... май-май не е баш лесно към днешна дата да влезеш някъде и да кажеш - дайте едно пакетче от това и две от онова .
    Хм , някой да знае фирма , от която свободно да се купят някои реагенти , то е ясно че не стои пред тях терорист?
    Амониев хлорид е лесно - това си е нишадър от аптеката , ама сребърен нитрат ....
    Като студенти мешахме равни разтвори амониев хлорид и сребърен нитрат . Утайката прецедена беше чист сребърен хлорид . Ала ... то пак защото във ВМЕИ имаш достъп до стъкленици .
    Не знам дали има днес готови каши за химическо посребряване . С електрохимическо е доста по-палаво за DIY , и за конкретиката - не знам как ще се подаде ток до всяка една дребна пластинка .
    Редактирано от hifiresearch74; 14 March 2019 в 18:50.

Favorite777's Avatar
    Членува от
    Jun 2015
    Възраст
    39
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Сега като гугля ... май-май не е баш лесно към днешна дата да влезеш някъде и да кажеш - дайте едно пакетче от това и две от онова .
    Хм , някой да знае фирма , от която свободно да се купят някои реагенти , то е ясно че не стои пред тях терорист?
    Амониев хлорид е лесно - това си е нишадър от аптеката , ама сребърен нитрат ....
    Като студенти мешахме равни разтвори амониев хлорид и сребърен нитрат . Утайката прецедена беше чист сребърен хлорид . Ала ... то пак защото във ВМЕИ имаш достъп до стъкленици .
    Не знам дали има днес готови каши за химическо посребряване . С електрохимическо е доста по-палаво за DIY , и за конкретиката - не знам как ще се подаде ток до всяка една дребна пластинка .
    От Химически магазин, примерно този: http://www.teocom.eu/

cellist from the stock kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    59
    Не е нужно да възстановяваме пионерските кръжоци, има готово решение, даже позлатява Пробвано и работи безотказно и дълготрайно Разбира се, по разбираеми причини, до България не искат да изпращат
    https://www.amazon.com/DeoxIT%C2%AE-...ustomerReviews

"Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество"
    Конфуций

"Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет." Сократ

” Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш.” Стивън Кинг
    "Повече битки с вятърни мелници няма да водя " kygar

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Favorite777 Покажи мнения
    От Химически магазин, примерно този: http://www.teocom.eu/
    Не се изразих добре - наоколо
    Иначе да - столичани са привилегировани да имат всичко под ръка .
    Тук само сол , цаца и варена царевица лятото.

Т.нар. химическо злато от платкаджийниците достъпно ли е до някой . За проба .
    Доста селектори и галети ще станат ХАЙ без да са НАЙ.

А иначе - това разглобяване и почистване е най-досадната и тегава работа наистина . Да не коментираме отвратното разпояване и презапояване на редици крачета , еле пък по дърти гетинакси.

Те затова вече техниците отказват ремонти на стари аудио техники и човек трябва сам да се гърчи , вместо да прави нещо по-смислено и приятно днес.
    Редактирано от hifiresearch74; 14 March 2019 в 19:48.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Не се изразих добре - наоколо
    ...
    Провери на ул."Чаталджа" #20, до познатата ти дограмаджийска фирма "Граф"...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Точно този проблем със селекторите ме накара да се откажа от желания от мен усилвател ONKYO, въпреки че само такъв ми липсва за да изградя едноименна система. Ще следя с интерес за някакво достъпно и бюджетно решение.
    Cassette deck User
    Amplifer Denon PMA-720A, CD player Denon DCD-920, CD player Onkyo DX-6650, tape deck Onkyo TA-2570, tuner Onkyo TA-4670, speakers MB Quart 690MCS.
    www.scalemodels-bg.com

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    То да беше само при Onkyo проблема. Навсякъде се появява. Не набеждавайте марката напразно. На Калоян браво! Добре свършена работа!

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен
    ,,Ковчегът няма джобове. Каквото си събрал в душата си, с това ще си отидеш". - Петър Мамонов

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Ами да, даже и Аркам ги ползват, за мой ужас
    С очите си видях на осцилоскопа как през това нещо преминава отрицателната полувълна що годе неизкривена, а положителната - хич или силно изкривена с форма на гаусово разпределение
    Решението /за мен/ е пълното им премахване - замяна с релета или други алтернативи .....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    За поставяне на релета ще иска нови платки, схемни преработки и т.н. И релетата също дефектират. Тези, през които минават слаботокови сигнали много по-рядко, но не са вечни. Силнотоковите в изходите за тонколони значително по-често дефектират. Най-безпроблемното комутиране на вериги е с електронни ключове. Там обаче нали пък негативите били шумове, високо контактно съпротивление на комутиране... Просто няма идеални неща. След почистване, каквото е показано в темата, селекторите и ключовете изкарват години работейки безпроблемно и се запазва заводската конструкция на усилвателя. Калоян, след смяната на кондензаторите усети ли промяна в звученето? Виждам, че си използвал хубави кондензатори на Ничикон. Така се прави.

"Музиката е откровение, по-висше от цялата мъдрост и философия"!-Лудвиг ван Бетховен
    ,,Ковчегът няма джобове. Каквото си събрал в душата си, с това ще си отидеш". - Петър Мамонов

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Цитат Публикувано от ARTU Покажи мнения
    Точно този проблем със селекторите ме накара да се откажа от желания от мен усилвател ONKYO, въпреки че само такъв ми липсва за да изградя едноименна система. Ще следя с интерес за някакво достъпно и бюджетно решение.
    Чесно казано ремонтите съм ги правил преди 4,5 години до момента няма проблем, тогава си нащраках малко снимки и сега реших да ги публикувам.
    С комутатора /зелената галета/ се командва положението на входния селектор който е монтиран на платката с входовете, заради окислението на контактите му докато работи ампа произволно си сменя входове.
    В режим директ бутоните не играят така че ако слуша в директ може да не се правят.
    При първоначалното разглабяне се снема предния панел, проблемни са копчетата за усилване,input selecto,sorce direct, много трудно излизат поради факта че имат много малка площ за захват.
    П.П
    При A8670 мисля че е с механично превключване, а схемите са аналогични
    Редактирано от kaloian; 15 March 2019 в 14:57.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Тогава смених кондерите и на cd ONKYO DX6850 слушах ги в комплект и като цяло мога да кажа че има ефект. При ампа смятам че има най-вече подобрение в контрола на баса.Пазех си старите кондензатори наскоро мерих ESR на старите електролити/малките/ сините nichicon старата VX серия бяха с не лоши параметри но зелените старата muse сега KZ muse, бяха с повишено ESR.
    Някой ден ще го сравня с такъв в сток вариант и тогава ще стане ясно точно, какъв е точно ефекта.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Чесно казано ремонтите съм ги правил преди 4,5 години до момента няма проблем....

Тогава смених кондерите и на cd ONKYO DX6850 слушах ги в комплект и като цяло мога да кажа че има ефект. При ампа смятам че има най-вече подобрение в контрола на баса.Пазех си старите кондензатори наскоро мерих ESR на старите електролити/малките/ сините nichicon старата VX серия бяха с не лоши параметри но зелените старата muse сега KZ muse, бяха с повишено ESR....
    Нормално.

С комутатора /зелената галета/ се командва положението на входния селектор който е монтиран на платката с входовете, заради окислението на контактите му докато работи ампа произволно си сменя входове...
    Ако си обърнал внимание при входният селектор, който е изнесен назад при входните терминали, имаш три галети. Едната е позиционер. Служи на микропроцесора, за да може да позиционира правилно селектора - синхронизира входа, който задаваш от комутатора на предния панел със селектора при входовете. Замърси ли се той се обърква и започва сам да превключва произволни входове, без да си задал команда от комутатора на предния панел.

В режим директ бутоните не играят така че ако слуша в директ може да не се правят.
    Прав си. Някои бутони не играят роля. Тонкоректорите също в директният режим. Обаче входният селектор продължава да играе роля, а също и самия селектро, който избира режима директен, нормален трябва да се изчисти. Обикновено при такава профилактика се прави всичко. Изходните релета също е добре да замениш с нови. Може да ги провериш с Ом метър при затворена верига.
    Редактирано от Димитър Димитров; 15 March 2019 в 16:20.

kaloian's Avatar
    Членува от
    Sep 2014
    Възраст
    37
    Третата галета не съм я отварял,явно е добре защото не създава проблем. Селектора sorce direct разбира се го почистих /няма снимки/ спомням си че беше доста окислен.
    Между другото мисля че може да се байпасне лесно входния селектор, ако се направи отделен вход и се подаде сигнала на платката на селектора sorce direct, но тогава усилвателя ще има само един вход.
    Другото което ми направи впечатление е добрата RIAA корекция, която ползва отделно стабилизирано и филтрирано захранване от отделна намотка на трафа.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени