Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 87

Тема: Хол два суба или нещо повече?

Хол два суба или нещо повече?

Здравейте, започвам с това, че хола ми е около 200-250куб. м. тепърва ще ми предстои ремонт да правя, а много обичам хубавата мусзика и най-вече филми с високо качество от към картина и звук. Въпросът ми е има ли смисъл от няколко субуфера за да се чувствам като в арената? Голями, малки? Искам когато седна хем да се радвам на звук хем да усещам наистина филма, а когато съм с приятели трябва филма да се усеща все едно нещата се случват в стаята (шегувам се, но понякога е таака!) Представата ми е фронт две Керлин Веги ВЕ 12 + HPM100/200(това което имам разбира се) (за бек не знам). Долби енкодерите са ми на Пайнер и разни други нещица. Субуфер имам на Джамо, но не е за тази цел с едно малко говорителче 8 инча е като за стая 4/4. Много ще ми бъдете полезни, ако дадете много идеи. Аз съм отворен за всичко, което предложте. Интересно ми е дали стават тези по слъпите варианти за кар аудио? Също харесвам и на JBL 18-20 инча профи сериите. Да не забравим, че трябва да бъдат красиви говорителите.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Някои идеи:
    Няма Керлин. Има Сервин.
    Нямаш енкодери. Имаш декодери.
    Имаш ли обособена зона за слушане или ще озвучаваш целия хол?
    Кар събовете не стават. Не ги мисли.
    За 100 квадрата кино добре ще звучи един 15", по-добре 18" суб или два 12".
    Тъй като сме DIY форум мога да ти препоръчам да си направиш субуфери. Те поне не са сложни.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Някои идеи:
    Няма Керлин. Има Сервин.
    Тъй като сме DIY форум мога да ти препоръчам да си направиш субуфери. Те поне не са сложни.

Да прав си не е енкодер а декодер, покажи нещо правено, че е най-лесно да се купи готово, а мен си ме влече да правя и произвеждам. Харесва колями по площ басови говорители, много внушитело изглеждат!

Някои идеи:
    Няма Керлин. Има Сервин.

Хммм, не съм се замисля за обособена?!

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Bobi Покажи мнения
    ...покажи нещо правено...
    На външен вид са банално еднакви, особено тези за про приложение.
    Ето суб 18" от Краси https://bgaudioclub.org/showthread.php?39974-%D0%90%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-18-quot-%D0%A1%D1%83%D0%B1-%D1%82%D0%B8%D0%BF-Bassreflex
    12" суб, пак от Краси https://bgaudioclub.org/showthread.p...ghlight=12S330
    Разгледай Про раздела за още идеи.
    Редактирано от L.K.; 10 March 2019 в 00:15.

Разгледай Про раздела за още идеи.[/QUOTE]

Много ти благодаря беше много любезен!
    Това за 18'', където си пратил горе, не мисля че е суб.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Сори, нещо се е счупило и не нога да го оправя сега. Намери темата Активен 18" Суб тип Bassreflex

На външен вид са банално еднакви, особено тези за про приложение.
    Ето суб 18" от Краси https://masacoustics.com/components/..._tfusor_34.jpg
    12" суб, пак от Краси https://bgaudioclub.org/showthread.p...ghlight=12S330
    Разгледай Про раздела за още идеи.
    Не знам за 18-ката, защото линка е снимка на друго нещо.
    Но, 12-ката като и гледам графиките хич не е подходяща за домашно кино.
    Там, за разлика от хай фай аудиото имаш гръмове и експлозии, ефекти които изискват добре чуваеми 30 херца.
    В проекта, който си посочил тези 30 херца са 15 децибела надолу някъде си.
    За какво му е на човека субуфер, който е с далеч по-плитък бас даже от Вегите му. Цялата концепция отива на кино. Не че и другите му колони са най-добрия вариант за кино де, ама карай.
    Във всеки случай, за даденото помещение аз лично не бих го упътил към DIY. Не за друго, ами защото съм слушал много напъни в тази посока и все за нищо не стават. Или ще звучат плитко или ще са със смешна мощност, далеч от желаната.
    За подобно помещение и търсения от автора на темата ефект се изисква коренно различно решение, което за съжаление е и скъпо. Не знам дали да давам примери с комерсиални продукти, защото може да се сметне за реклама.
    Само бих подметнал, че големите модели активни субуфери на SVC и Klipsch биха свършили работа в случая.
    Това ми е мнението по въпроса.
    Няма да е зле и vidolov да се включи в темата, а той има опит, определено.
    Редактирано от Петър Славов; 10 March 2019 в 00:46.

То хубаво ама бюджета какъв е?

Реално погледнато трябва да има високоговорител независимо от производителя, чиито възпроизведена честота да бъде под 30 Hz?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Изискванията са повече. Високоговорителят заедно с акустичната система, в която е сложен, трябва да може да направи достатъчно звуково налягане в твоето помещение и да е достатъчно бърз, за да следва промените в звука на тази честота.

Изискванията са повече. Високоговорителят заедно с акустичната система, в която е сложен, трябва да може да направи достатъчно звуково налягане в твоето помещение и да е достатъчно бърз, за да следва промените в звука на тази честота.

Toва ще рече, че говорителите трябва да са много меки, а при профи говорителите 18'' няма такива?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ей го ве - https://www.avstore.bg/svs-sb16-ultra.html
    За по-евтино, нещо DIY.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

При домашното кино бързината не е чак от такова значение, както при хай фай озвучаването. Добре е разбира се да е бърз баса, но това е доста трудно постижимо, ако се търсят добре чуваеми 20-30 херца.
    За постигане на подобна дълбочина се използват отворени конструкции, предимно бас рефлекс и оттам бързината съответно спада.
    Но, както казах при домашно кино с бързината може да се допусне известен компромис.
    Аз преди време съм правил в подобно помещение проби и според мен, за да се постигне необходимата дълбочина и налягане си трябват минимум 2 дванайски суба или, ако е един да е 15-ка, минимум.
    За ефект 'лудница', каквато търси автора на темата аз бих прибягнал и да 2 субуфера по 15 инча, качествени от горепосочените марки, активни и прецизно настроени.
    Като са два броя има мегдан да се разтоварят малко, да се настроят по прецизно честотите на срез и с местене из помещението и въртене на фазите се получават нещата.
    Няма да е зле да знаем бюджета. Автора какво ще каже по въпроса?

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    За по-евтино, нещо DIY.
    То, ако става въпрос за евтино и DIY, аз бих развасовал тези веги.
    От тези серии особено от 15 инчовите стават добри субуфери. При точния подход се получават субове, които слизат много ниско, държат на силни корекции и на изнасилване с волумето.
    Редактирано от Петър Славов; 10 March 2019 в 15:26.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    При домашното кино бързината не е чак от такова значение, както при хай фай озвучаването. Добре е разбира се да е бърз баса, но това е доста трудно постижимо, ако се търсят добре чуваеми 20-30 херца.
    За постигане на подобна дълбочина се използват отворени конструкции, предимно бас рефлекс и оттам бързината съответно спада.
    Но, както казах при домашно кино с бързината може да се допусне известен компромис.
    Аз преди време съм правил в подобно помещение проби и според мен, за да се постигне необходимата дълбочина и налягане си трябват минимум 2 дванайски суба или, ако е един да е 15-ка, минимум.
    За ефект 'лудница', каквато търси автора на темата аз бих прибягнал и да 2 субуфера по 15 инча, качествени от горепосочените марки, активни и прецизно настроени.
    Като са два броя има мегдан да се разтоварят малко, да се настроят по прецизно честотите на срез и с местене из помещението и въртене на фазите се получават нещата.
    Няма да е зле да знаем бюджета. Автора какво ще каже по въпроса?
    Не приказвай глупости, защото така тръгват легендите...
    При басрефлекс, бързината пада, само когато е неправилно сметнат фазонвертора. Така е и с всяко ОТ от отворен тип, на което не му е добре проектирана отворената линия. То за това и много дърводелци и малко конструктори... А в същия кюп са и хорните в няколкото им разновидности и ТЛ и бандпасите...което не значи, че в затворена конструкция, получаваш автоматично, само заради нея "бърз бас". Там просто е трудно да го объркаш, но е трудно да докараш и бас, без активно заиграване, обратни връзки или корекционни криви...

А преди да се охарчи човека със съветите ви, не пропускайте, че става въпрос за 100 квадрата, в които се предполага ще има всякакъв подрънващ и резониращ инвентар, както и за правилното разполагане в акустически най-правилното място в помещението. От това ще зависи повече, от колкото да му споменете за няколко модела, от по няколко хиляди лева и да "блеснете" с познания...
    Павката пък, ептен нищо не разбира, че да го питат за субове.
    Както е ясно, той разбира само от кабели. Ама явно и там нивото му е ниско, щото постоянно ги сменя и все не успява да улучи правилния.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Друго си е като блеснеш...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Така е. Но има опасност да изгориш...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Членува от
    Dec 2007
    Възраст
    44
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Ей го ве - https://www.avstore.bg/svs-sb16-ultra.html
    За по-евтино, нещо DIY.
    За такова помещение по-добре 2 броя такива

Любопитен
    Членува от
    Nov 2007
    Възраст
    34
    Не знам какви са пропорциите на помещението, но сервиза ми е 100м2 с 4,5м височина. Не знам какви са модални резонанси, хармоници, или всякави такива неща. За озвучаване обаче помещението е супер! Първо съвсем предвидимо може да се заполагат ОТ и баса отива където трябва. Отделно не знам защо, но малко букшелфи с 8" бас така ритат, че почва да ми се плаче като се сетя колко съм се мъчил а проблема бил акустиката. В момента свиря със суб Клипш с 10" бас и 12" пасивна мембрана. Като усиля на музика си става направо дискомфортно....
    В горния ред на мисли да се пробват няколко суба и ще се чуе веднага кое е добре. Малко е като големите двигатели, един път купиш ли ги после преживееш ли разхода само меже да си щастлив.

Не се казва бюджет иначе Деитън Аудио имат много сериозни 12-ки и 15-ки, на нашия пазар 18-ка като на Краси субовете от чернобила биха били добър избор, но без да се каже бюджет може само да завиждаме за хола
    Редактирано от Vankata_84; 11 March 2019 в 12:49.
    Вкъщи: Dual CV441RC, speakers: DIY visaton ke25sc, SB17NRXC35-8, SB34NRX75-6
    Други: str-de425, klipsch tangent t10
    kenwood r-se7, RFT B7186, DIY Visaton SUB W-20.39

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    На Rel ST серията е за аудио. И май падат дори под 20Хц. Намират се доста изгодно. Стари модели, разбират се.
    "Sometimes less is more"

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Vankata_84 Покажи мнения
    ... но малко букшелфи с 8" бас така ритат, че почва да ми се плаче като се сетя колко съм се мъчил а проблема бил акустиката.
    Ритането е на около 60Hz. Aко там имаш някакво повдигане на честотите ще си впечатлен от резултата. Иначе високият таван е добра предпоставка за добро звучене, а и лесно се секционира със звукопоглъщащи панели.

Бисере, като аз пиша глупости я да ви видя вас, прочутите специалисти какво решение ще му предложите, което да покрива въпросните 20-30 херца нужни за домашно кино.
    Хайде, покажи ми проект на някой от вас, които така упорито пробутвате на хората профи бас боксове да си ги вкарат в холовете. Тела, предвидени за як SPL, ама дълбочина на баса смях в залата.
    Дай да видим проект с графики, нали на това държиш.
    После дружно ще се посмеем.
    Истината е, че при профи техниката наистина дълбокия бас липсва.
    В масовия случай под 50 херца нЕма никой, баса рита, ама най-ниската октава е трагедия.
    Куца история, това за в къщи не става, еле пък за домашно кино с претенции!
    Редактирано от Петър Славов; 11 March 2019 в 18:06.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Според мен, проблема на Про драйверите по отношение на домашно ползване е, че са направени да работят на мощност близка до номиналната. Поради стегнатото си окачване не можеш да ги раздвижиш на ниска мощност.
    С "100-тина вата" не можеш да го накараш да мръдне. Може да има и изключения.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Емиле, първо, не съм предлагал никакъв суб, още по-малко пък професионален такъв. Не разбирам, защо ми приписа такова поведение?!
    Коментирах глупостите за бърз/бавен и внушението ти за басрефлекса.

А който иска, може да разгледа раздела за субуферите и да попита нещо конкретно.
    На въпрос: "Кажете какво да си купя?" от много години не отговарям. Нали точно срещу подобно поведение се боря. Да изчезнат такива теми, в които нищо не е ясно...
    Мога да взема участие, ако има предложени 2-3 варианта и да обсъдим за предимства/недостатъци. Така вече е смислено.
    Иначе, човека споменава какво има и какво харесва. Кой съм аз, че да му казвам какво да харесва?! Какво има пък, изобщо не ме интересува.
    Ако ти не беше писал глупости, нямаше и да се намесвам изобщо.

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени