Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 66

Тема: Нови регистрации!

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    Имам следната молба. Преди да се метнете на "модерностите", прочетете внимателно за миграцията от vBulletin v4 към vBulletin v5.
    Последната такава която наблюдавах, завърши катастрофално, с вдигане на форума обратно от бекъп, връщане на информацията с месец назад (загуба на информация) и всякакви подобни благинки. Това на форум с регулярни администратори, които както винаги голям го вадеха, в стил "нема проблем, к'во па толко - ъпдейт", но реалността се оказа друга...
    Въпросният форум все още е работещ, на база на не толкова модерния vBulletin v4.
    Нямам предвид надграждане до VBulletin V5, само това "струва" 265$.... Има се предвид напълно нова и съвременна платформа. Разбира се това ще изисква и повече време и работа, както и внимателно обмисляне и избор.
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    ...
    При сегашната конфигурация за всяка дреболия отваряме тема...
    Защото не четете...

И не "отваряме", а "отваряте"
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Ангеле, здравей. Чудесно е, че вече има човек, който може да оправи проблемите по платформата на форума. Мога ли да използвам темата и предложа нещо, което вече вмъкнах в друга тема.

А именно - да се направи чат, в който да си лафим ежедневните дузина-две по всякакви въпроси и така да избягваме цапането на темите. Когато има смислени дискусии - да се извеждат в отделна тема.

При сегашната конфигурация за всяка дреболия отваряме тема, която едно че винаги се задръства със спам, друго - се разклонява в десетки други подтеми. Аз самият създавам тема само в краен случай, а имам купища въпроси, които мога да задам в обикновен чат. Така хем няма да цапам чуждите теми, хем няма да правя море от теми за всяко питане

Виж дали е възможно и ако да, обмислете го. Мисля, че ще бъде полезно за форума

поздрави
    Здравей, не съм Ангел. Може да си чатите по всякакви способи - има Viber, WhatsApp, Messenger и др. включително може да се правят групи и да се определя кой да участва и кой не. Не виждам реален смисъл да се прави това във форумната платформа.
    Поздрави и си чакам ризата .
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Адаш (DAY),
    Докато чиляка на форума ,дет е зает с други благини другаде, опрай нещата, това:
    Цитат Публикувано от Петър Славов Покажи мнения
    ..
    Напишете съобщение, че поради една или друга причина регистрация на нови ползватели се извършва само след ръчно одобрение от администратор. Дайте координати за връзка, които да се виждат и от неригистрирани потребители и толкова.
    Какво се въртите и сучете, само глупости дрънкате.
    е на дневен ред и е доста тривиално ,и може да стане и сега , дори с едната конска сила на Бис ,вместо същия да хаби енергия и да бори х/аудиофилски мелници по знайни и незнайни теми и мнения!
    Поздрави!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Прав си, пък и на него вече даже една КС не му е останала

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Искам да споделя един проблем и моля да не се приема, като заяждане или някакви нападки.

Накратко - на последната слушателска сесия при инж. Кирил Янев се заговорих с един от хората там, който не познавах. Ползвал форума, но нямал ник. Не можел да се регистрира - щом няма регистрация не може да пише лични на модератор, а друг начин за свръзка и одобрение нямало. Получава се затворен кръг и така натътък.
    А, като няма регистрация, също така не виждал снимки, схеми и подобни в темите.
    С две думи имал желание да се регистрира, а нямало начин. Негов колега от някакъв институт също не успял преди време. Обещах му да питам администраторите, но чак днес се сетих.

Та на въпроса - не може ли щом има някакви пречки, да се остави телефон или пък мейл на който да пишат желаещите да се регистрират нови хора?
    Днес загледах, че последния нов поребител е с дата на регистрация 04.01.2019г.
    Това е много време без нови регистрации, не мислите ли? А желаещи със сигурност е имало за тези месеци. Явно системата не работи.

Загледах също, че форума следобяда имаше около 150 активни потребители онлайн, а от тях регистрирани 80 и нещо си броя. Не мислите ли, че останалите близо 60 човека не желаят регистрация и съответно да виждат пълното съдържание на форума.

Мисля, че има проблем и е добре да се вземат мерки.
    Как точно вече, вие ще си решите. Но поне един мейл, който редовно да се следи или телефон за връзка в краен случай. Вие си преценете. И да са на видно място, че новите потребители без регистрация да виждат тези координати, което е най-важното в случая.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Всеки, който иска да участва конструктивно и по материята на Форума, може да се свърже с някой от администраторите, за да го одобри.

sandy's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    38
    Да де и това е въпроса!
    Как да се свърже с въпросните администратори, като, не може да им пише лично съобщение, а също така няма техен мейл или телефон?
    Лозев: "Хай-Енд-а е система от предразсъдъци, право-пропорционална на егото и обратно-пропорционална на познанията на човек,
    който желае с притежание на техника,да запълни емоционален дефицит в битието си !"

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Който търси и иска, намира начини.
    Имало е много случаи, в които регистриран член ми пише за съдействие на негов приятел/познат при регистрацията.
    Свързвали са се с мен чрез други форуми или Фейсбук.
    Други, просто са ми звъняли, намирайки ми тук телефона...

Само един съвет...нека се регистрират предимно хора, които се интересуват от формата на Форума!
    Хора, които искат да правят нещо в аудиото с ума или ръцете си.
    Такива, които искат да питат: "какво да си купя" или разни "бесни аудиофили", от "голямото добрутро", е безсмислено да създават регистрации!
    Това не е техният Форум и няма смисъл да си губят времето тук!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Който търси, намира начини.
    Имало е много случаи, в които регистриран член ми пише за съдействие на негов приятел/познат при регистрацията.
    Свързвали са се с мен чрез други форуми или Фейсбук.
    Други, просто са ми звъняли, намирайки ми тук телефона...
    Тоест, няма директен начин за контакт? През фейсбук и през други форуми. Второто е доста... комично.
    Ако желаещият да се регистрира не ти знае "фейса" както и с какъв ник се подвизаваш в другите форуми или пък няма регистрация и там. Не познава никой от тоя форум. Как да стане работата?
    Да прерови форума, дали в някоя тема случайно не си публикувал телефона си, за да ти звънне?
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Тоест, няма директен начин за контакт? През фейсбук и през други форуми. Второто е доста... комично.
    Ако желаещият да се регистрира не ти знае "фейса" както и с какъв ник се подвизаваш в другите форуми или пък няма регистрация и там. Не познава никой от тоя форум. Как да стане работата?
    Да прерови форума, дали в някоя тема случайно не си публикувал телефона си, за да ти звънне?
    Е, поне твоя го има на много места. И аватара също.
    Ще помоли теб.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Един мотивиран човек ще намери начин. Немотивирания ще пита ама как, ама защо, ама не може ли, ама еди-къде си е по-лесно, в 21 век живеем, квалификации, обобщения и т.н. Хиляда и една външни причини и нито една в теб. Заниманията с електроника и аудио пораждат много по-сложни казуси за решаване от този да намериш контакта с администратор. Така че ако се нареждате в този хор да знаете, че така ще изглеждате отстрани.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Тоест, няма директен начин за контакт? ...
    Точно така. Не ми е нито работа, нито задължение по дефолт да отговарям на всякакви потребителски проблеми. Отделям от личното си време (което и без това е малко), за да го правя...

Пак да напомня, че Форумът не е някакво задължително място за посещение от хората. Не е и обществено учреждение или организация от публичен тип в която ти се полагат всички конституционни права.

По-скоро е форма на обществено достъпен ЧАСТЕН клуб за въпроси вързани с аудиото, в който всеки е свободен да се присъедини при желание и интерес, но и е логично да има някакъв "фейсконтрол" на входа...

Отново ще повторя...не съм отказал на никой регистрация независимо по какъв начин се е свързал с мен и мисля, винаги съм реагирал възможно най-бързо.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Радостно е че поне администрацията е на горе-долу на едно мнение.
    Това което не е, че аргументите са детински. Който бил искал, щял да намери начин. Да бил питал фейса, баба си или фейса на баба си...
    Още по-лошото е, че двамката май сте сериозни в прокламирането на подобна, меко казано странна идея...

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Е, поне твоя го има на много места. И аватара също.
    Ще помоли теб.
    Здрасти. Изтрезне ли?

Когато не пиша, значи да!
    Когато пиша, пиша истини и много болят!
    А ти как си?
    Поздрави !

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Аз съм екселентно. Придържай се към темата.

Не ми е нито работа, нито задължение по дефолт да отговарям на всякакви потребителски проблеми. Отделям от личното си време (което и без това е малко), за да го правя...
    Много си в грешка. Работата на Администратора по дифолт е точно това - да се грижи и оправя всичките проблеми на потребителите. Да ги улеснава във всяко едно отношение, включително проблеми с регистрацията. А ти вършиш точно обратното в случая.
    Какво да направя аз сега с онзи човек, който между другото е точно от типа конструктор, които желаете тук. Да ровя в търговския раздел, да ти намеря обявата, дето си разчистваш чарколяците и да му дам телефона да ти звъни и да ти се моли за регистрация, когато си на работа? Това ли препоръчваш? Много хитро!
    И не знам защо все натякващ, че вършиш тази работа безплатно и т.н. - това е всеобща практика в цял свят.
    И аз включително върша същото, но в други два форума, предполагам знаеш. Никой не ни е вързал, ако не ни се работи освобождаваме мястото и друг да го върши, някой с повече желание и ентусиазъм. Не, че ти препоръчвам специално на теб това, просто казвам принципно как стоят нещата.

По-скоро е форма на обществено достъпен ЧАСТЕН клуб за въпроси вързани с аудиото, в който всеки е свободен да се присъедини при желание и интерес, но и е логично да има някакъв "фейсконтрол"
    Не Бисере, не е достъпен. Има огромна пречка нов човек да се регистрира.

Искам да попитам нещо друго - собственика Ангел Десподов запознат ли е с проблема с регистрациите? Знае ли, че от почти половин година няма нови регистрирани тук?
    Всички знаем, че форумите са динамично място, развиват се непрекъснато. Едни си отиват, други идват. В настоящия момент само си отиват хора, нови не идват. Това ли е целта в крайна сметка и нали се сещате какво следва след време? Малко започва да прилича на положението в държавата ни.
    В случая промените в регистрацията вместо Обществен прави форума едно затворено кътче - приятелски кръг със затихващи функции.
    Ангел това ли иска, това ли е идеята му в крайна сметка?
    Та нали искате конструктори тук? Във форума такива са съвсем малко, имам предвид активно пишещите. Нали трябва да постъпят нови хора, пък вие после да отсявате 'гадните аудиофили и слухари-субективисти'.
    А в случая вършите обратното, няма потребители - няма проблеми, колкото по-малко - толкова по- добре за модериране.
    По такъв мързелив начин форум не се развива, а се руши.
    Точно затова пак да попитам - Ангел Десподов запознат ли е с всичките тези проблеми тук или ви е поверил форума на юнашко доверие, да го управлявате, както ви изнася, докато той е в Германия и си гони делата?
    Редактирано от Петър Славов; 19 May 2019 в 14:45.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    "Леко" си в грешка...работата на СИСТЕМНИЯ АДМИНИСТРАТОР е тази, която описваш.
    Аз не съм такъв, 100 пъти го повторих, щом трябва 101, дори 150 пъти ще го направя...надявам се, до тогава да го разбереш!
    Ангел знае. И тук бъди спокоен. След 2-3 месеца, ще станат 2 години от как е заключен за нови регистрации. Така че и тука си "леко" в грешка...

Ясно. Интересна работа. По болшинството други форуми се гони по-висока посещаемост.
    А тук точно обратното. Ваша воля, но не мислите ли, че по този начин форума ще се изчерпи откъм нови идеи и решения?
    Видяхте, че само активизирането на двама потребители, които решиха напоследък да споделят проектите си как изведнъж оживиха рязко форума?Визирам bobalan и Sandi Todorov.
    Няма ли да е по-добре да се включат още нови хора?
    Та нали идеята е все пак форума да се развива, да бъде интересен, полезен. Да тъпче на едно място, от това никой няма полза.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Посещаемостта не е самоцел. Нямаме намерение да продаваме реклами или да помпаме само въздух (под налягане) за мускули.
    Огромната част от хората, не разбират какъв смисъл и полезност намираме във Форума. Не разбират, че това тук е за удоволствие, а не за бизнес. Всеки един от администраторите тук, си има достатъчно доходи и не цели такива облаги от това място!
    Че не се гони материална полезност, а познавателско усещане и духовна удовлетвореност от контактите и обмена на идеи и информация с други съмишленици, "работещи на тази честота".

За това и стремежа е не на количеството (участници и потребители), а върху качеството.
    Не се гони акцент върху консуматорския модел, който да привлича всички и на всяка цена, да хвърля прах в очите и да имитира имидж, а върху индивидуалната практическа полезност и развитие на всеки осъзнат с идеите на Форума посетител тук.
    Ако нещо се толерира в БГАудиоклуба, то е показване на теоретични и аналитични знания и желанието за споделяне на такива! Без значение от пол или вяра (във всичко).
    За това и хора, които не се интересуват от същината на процесите в аудиото и проблемите, които предизвикват, не им е интересно и полезно тук.
    Ако някой се заинтригува и реши да се ограмоти в тази насока - това е цел и идея на Форума. С помощ от други ентусиасти или хора подкрепящи идеята. Съвсем с идеална цел и в режим на собствена преценка как и колко! Но в духа на науката и физическите закономерности, обуславящи процесите!

Такива са били от самото начало целите за създаването на Форума и поддържането му и няма причина да се подменят ценностите му! Многократно са заявявани честно и откровено на всеослушание.

Вероятно в момента е по-трудно приобщаването към средата тук, но за който е ценност, ще направи тези усилия!
    Когато имаме възможност да контролираме по-добре ситуацията, ще се облекчи режима на регистрация.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ясно. Интересна работа. По болшинството други форуми се гони по-висока посещаемост.
    А тук точно обратното. Ваша воля, но не мислите ли, че по този начин форума ще се изчерпи откъм нови идеи и решения?
    Това вече не е форум. Гледай го, като кръчма с фейс контрол, опа слух контрол.

На новите желаещи за регистрация, май ще им е по лесно да хакнат някой профил и да краднат парола, вместо стандартния.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Бис, Бис, пишеш като лектор в АОНСУ

Де да беше и вярно
    Ех, мечтииии...

ditronix's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    65
    И как да пише бе Буки? Като еколог ли? Или като политик? И без това тук стана огромна боза. Отново ще предложа встъпителен тест и ограничения за участие в някои теми до времето, когато новите се покажат с целия си блясък. Има такива форуми които си работят съвсем читаво. И там има теми за заяждане, но простотии няма.
    Главен инспектор в отдел "ГРАМАТИЧЕСКА ПОЛИЦИЯ"

НЕ Е ВАЖНО КОЙ СИ, А КОЛКО СТРУВАШ!

Сложи очилата и чети пак, бавничко!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    52
    Видяхте, че само активизирането на двама потребители, които решиха напоследък да споделят проектите си как изведнъж оживиха рязко форума?Визирам bobalan и Sandi Todorov.
    Няма ли да е по-добре да се включат още нови хора?
    Та нали идеята е все пак форума да се развива, да бъде интересен, полезен. Да тъпче на едно място, от това никой няма полза.
    Виж колко е просто. Ти, който изписа "м-найсе" поста да мрънкаш как било лошо, недемократично и т.н., защо не изпрати на лични списък на тези хора с които ТИ си разговарял и Бисер да ги активира? А вместо това мрънкаш денонощно по всички теми? Помисли с какво ТИ си допринесъл и как можеш да допринесеш за развитието на Форума!
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени