Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Входен селектор и конвертор XLR - RCA

Входен селектор и конвертор XLR - RCA

Здравейте,
    поради желанието ми да подам сигнала към крайния усилвател през XLR входовете , съобразено с това ,че не използвам пред между двата ( за глезотия могат и да са три ) основни източника и крайния усилвател се налага промяна. (НЕ ПОЛЗВАМ И НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПОЛЗВАМ ПРЕД.)

Не успях да си намеря подходящо крайно стъпало с фабричен превключвател между входовете XLR - RCA , по този начин щях да елиминирам нуждата от такова устройство и допълнителен чифт конектори.

Като се замисля мога да пробия две дупки на задния панел и да сложа по едно ЦК ключе за превключване между XLR - RCA и проблемите отпадат ( това е шега )

Единственото купешко подходящо което намирам е от приложените снимки то покрива отчасти изискванията ми като комутация- един изход на XLR и RCA и два входа на XLR и един на RCA ( добре би било ако имаше още един RCA и един XLR изход по-малко- излишен ми е ) Цената му е около 95-100 лв.

Питането ми е :
    - някой използвал ли е подобно устройство ?
    - някой изработвал ли е подобно устройство ?
    - мнения за надежност и качество на изработка на устойството от снимките ?

Описание на продукта :3-IN-3-OUT XLR Balanced / RCA Stereo Converter Audio Selector Box - ONE Little Bear ( Model:MC3 )

Едно малко мече (модел: MC3)

3 начина XLR / RCA превключвател за вход / изход

Параметри:

MC3 е 3-IN-3-OUT (XLR * 2 RCA * 1) пасивен стерео аудио сплитер и конвертор, поддържа конвертиране на XLR към RCA или RCA към XLR.

· MC103 е предназначен за клиенти с няколко музикални устройства с балансиран изход XLR и няколко усилвателя с XLR балансиран или RCA вход, поддържа 2 стерео XLR + 1 стерео RCA входа и 2 стерео RCR изхода XLR + 1. Можете да свържете тези устройства към MC3 и след това към вашия усилвател.

· С това устройство можете удобно да превключвате между различни източници на звук или усилвател на мощност и да сравните техните звукови характеристики или да преобразувате сигнала в балансиран или небалансиран. След това се свържете към най-универсалния усилвател на мощност, който е само с балансиран или небалансиран вход.

· Метална обвивка за ефективно избягване на външния шум и гарантиране на висококачествено предаване на сигнала; NEUTRIK позлатени XLR портове, за да се осигури високо надеждна електрическа връзка и да се сведе до минимум затихването на сигнала по време на предаването му

· Пасивен аудио сплитер; Няма да има въздействие върху качеството на звука; Превключвател със сребърни контакти за осигуряване на гладкостта му; Режим на едновременно превключване HOT / COLD; Общ терминал GND; Мини размер; Може лесно да се постави
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Angel's; 7 March 2019 в 20:11.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

За мен Единствения пасивен правилен начин за преминаване BAL> UNBAL и обратно е чрез разделителен трансформатор. С предавателно число според нуждите за съгласуване.
    Това, което е на снимката няма как да е с трафчета при тази цена.
    Би трябвало да струва поне 500-600EUR, че да има надежда вътре да се крият качествени компоненти.
    DIY ще бъде значително по-малко, но не с много...
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Аз пък си мисля, че няма как да не е с трафчета, понеже няма захранване. Без тях няма как да стане RCA->XLR.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Аз пък си мисля, че няма как да не е с трафчета, понеже няма захранване. Без тях няма как да стане RCA->XLR.
    Има, има ..... , но е компромис.

Ангеле, Ангелеее...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    май не подозираш великата китайска мисъл
    В това има само ключета, иначе няма как да е 30лв.... ако е 100 крайна цена ....
    Според мен такова устройство няма как и няма смисъл да е пасивно. Както и не е лесно да е активно и качествено.
    Но сега ще дойде Бис и ще каже че ръсим бесни субективизми и той не може да го допусне . Тъй че или дай графики на THD IMD SNR и схеми и симулации или ... какво си възобразяваш ти че може да пишиш глупости у форума
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Вътре може да са само кабели или (и) платка , подобно на този адаптор -

Neutrik NA2FPMF X
    LR Female to Female RCA Phono Socket. Audio Adaptor Convertors-l500 (1).jpg
    Редактирано от Angel's; 7 March 2019 в 20:59.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    ...
    Според мен такова устройство няма как и няма смисъл да е пасивно. Както и не е лесно да е активно и качествено.
    Но сега ще дойде Бис и ще каже че ръсим бесни субективизми и той не може да го допусне . Тъй че или дай графики на THD IMD SNR и схеми и симулации или ... какво си възобразяваш ти че може да пишиш глупости у форума
    Спокойно, Калояне. Темата си върви прекрасно и всичко си е в норми.
    Нали не коментирате как точно свирело или като какво емоционално усещане ви създава. Пък и никой още не е пожелал да го разсФирва.
    Но взех да се притеснявам за теб, че не разбираш ситуацията...

По темата. И аз мисля, че е само кутийка с букси.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Ми за емоции и в онази тема не сме писали. А тук написах "качествено", което е субективно. Пък и няма данни, няма схема, няма симулации ...... Тъй че пиши го пак онова, заключвай темата и т.н.
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ти не. Други хора го даваха аудиофилската. Обаче незнайно защо, реши да се правиш на адвокат от Хелзинският комитет...
    И или се заяждаш умишлено или не схващаш разликата. Думичката "качествено" не е мръсна. Когато сравняваш 2 схеми или 2 елемента, този с по-добрите за целите ти параметри е по-качественият. Ако сравняваш два кондензатора и на мястото дето ще го слагаш ти е важен примерно ESR-а, то този с по-нисък е по-качественият.
    Не щото някой бил получил оргазъм от вида му или от внушение прочетено някъде... Или пък го чул в някакви неясни имагинерни условия и го абсолютизира на тази база. Това е емоция а не разсъдък.
    Ето за подобни субективизми говоря. И е притеснително, че хора с претенции не го схващате.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

За 100лв.???
    Шегуваш се
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Е защо да е повече от 100 лева? Какво има толкова златно в него?

sinigersky's Avatar
    Членува от
    Jun 2008
    Възраст
    41
    https://www.musicworld.bg/en/c_2251/...trik_NTL1.html
    ...x2 са 200 лв.
    Това са хубави трафчета, но има и по-хубави (и по-скъпи). Тази цена, между другото, е най-добрата, която съм намирал до момента за NTL1.
    Ако ще 'раниш марк левинсони през такъв дивайс, или трябват читави трафчета, или нещо от класа на THAT1200. За 100 лв не виждам как ще стане, обаче.
    Aut tace aut loquere meliora silencio...

Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Е защо да е повече от 100 лева? Какво има толкова златно в него?
    За конкретното устройство може да се окаже, че и 100 са му много.
    Питанките ми бяха, защото "вдянах" че автора на темата е човека с МL-a....
    E?!....

Ангелe, не се шегувай с аудиторията! Много моля, такива да си ги нямаме!
    Пускаш fake тема и ни гледаш сеира. Че и на всичкото отгоре аз първи се вързах...
    Искаш да кажеш, че гласиш "това нещо" да го включваш в ML-a, понеже не искаш пред??? И говорехте за н'амкаквиси кабели....
    За него от "сребърен" Lundahl с аморфно ядро нагоре! Най-малко!

Ох... прав е понякога Санди, Прав...
    Редактирано от lordoff; 7 March 2019 в 23:29.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Само искам да попитам автора на темата, защо иска да ползва точно този тип свързване?
    Интересно ми е просто.
    Чел ли е някъде, че е по-качествен от RCA, 15-метрови интерконектни кабели ли ще ползва, що ли ....?
    А за самото устройство бих подходил много скептично поради цената. За подобна сума вътре едва ли ще има нещо различно от куп жици и селектор за смяна на каналите.
    За да се ползва пълноценно този стандарт, то сорса трябва да разполага с него и да е изпълнен качествено, открай - докрай.
    Да предаваш аудио през RCA и да го минаваш на XLR с подобни устройства, малко...губи се смисъла.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Устройството представлява волуме контрол с по 7 релета на канал и стъпка 0.5dB. Авторът не търси такова.

На втората снимка, (заден панел) е написано каквото е нужно да се знае .

Аз наистина се безпокоя за тоя човек Angel's, но преди да му препоръчам доктор, се сещам, че видимо зад него стои неккъв сив кардинал, неккъв хаудиофилогуру и го зомбира яко.

Та някой познава ли го?

Ами човека си е нормален аудиофил дето не може да формулира какво иска.

Да си каже, ако знае де.
    Това само няколко различни куплунга ли трябва да са с жици между тях, или е нещо по сложно ?

С оглед цената, май
    Цитат Публикувано от SandyTodorov Покажи мнения
    ...само жици между тях...
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Ама имаше и заигравка с някакви дупки и Ц-К, пък уж беше само майтап.

Май не ме разбирате...

Митака. fenkiller's Avatar
    Членува от
    Mar 2007
    Възраст
    43
    Айдеее пак един куп глупости по картинка!
    Не вижам причина горното устройство да струва повече , както и не виждам такава да няма трансформатори вътре...
    Пред вид функционалността ,за всички мисля е ясно ,че е достатъчен един чифт трансформатори...
    За аналогия цена/устройство ще каже ,че преди няколко месеца купих такива сплитери:
    https://www.musicworld.bg/bg/m_20000...ER_MS8000.html
    които са с по 8 трансформатора вътре , с общо 24 броя XLR Neutrik терминали и по голяма кутия ... плюс ключенца за линкване на канали и ground...
    Даже и работят ,като директния изход в момента се използва за бродкаст ... Е, трансформаторите не са Lundahl !!! ама и в горното показано не очаквам да са такива...
    Цената е 200 лв. към мен от Musicworld ...та 100 за горната кутийка - ми що не!
    Поздрави и нищо лично!
    Митака.
    Музиката е от значение , а не техниката!
    Най обективната оценка за една аудио система , е субективната(особено тази на собственика и!)!
    Kill With Power! DIY! DIY! DIY!

Cold + ground = -
    Описано на задния панел, смсм, не предполага наличието на трафчета * ...
    ...
    Ако гледаме/слушаме само рекламни послания, май вече няма нещо , което да не е
    "ултра хай-енд куолити" ? Или да няма почти перфектни (ако са дадени) измервания ....

* Още повече, че БИ ТРЯБВАЛО, ако има трафчета, да са написани ПОНЕ
    данни относно ПРЕТОВАРВАНЕ ( в dB) , дори и да лъжат в данни за ЧХ ...

П.П. Това колко струва, няма аналогична връзка , с това какво реално има в техниката .

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени