Страница 1 от 17 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 423

Тема: Мод на Denon A1

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41

Мод на Denon A1

Привет!
    Снощи се позанимавах с този плеар.
    Посмазах му механиката и после малко мод. Само малко. Направих го с пасивно I/V с Shinkoh Tantalum резистор 360R.
    Хубаво че влязоха в употреба, че дадох 40лв. за 4бр. преди време.

DSC_0051.jpg DSC_0053.jpg DSC_0052.jpg DSC_0064.jpg
    DSC_0062.jpg DSC_0057.jpg DSC_0056.jpg

Ей го с резисторите:

DSC_0018.jpg DSC_0029.jpg

Ето и измерванията във фабрично състояние:

Denon A1 Stok 0db.jpg Denon A1 Stok -10db.jpg Denon A1 Stok -20db.jpg Denon A1 Stok -30db.jpg Denon A1 Stok -40db.jpg Denon A1 Stok -60db.jpg

Ето ги и с пасивния конвертор:

Denon A1 Shinkoh 360R 0db.jpg Denon A1 Shinkoh 360R -10db.jpg Denon A1 Shinkoh 360R -20db.jpg Denon A1 Shinkoh 360R -30db.jpg Denon A1 Shinkoh 360R -40db.jpg Denon A1 Shinkoh 360R -60db.jpg

Сега съм го пуснал интегрирания усилвател, но смятам да го слушам с ламповия предусилвател и директно във входа на крайното стъпало. Само да ми дойдат частите, да си направя кабели.
    Имам няколко въпроса, но ще ги задам по-късно.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Някаква идея това квадратно ребрандирано чипче кое е? Пинаута не отговаря на SM5847AF. Някой да се сеща за друг цифров филтър в такъв корпус, да ги сравним?

DSC_0023.jpg DXP7001AF.jpg

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    За цифровия филтър не знам, но се чудя, защо използваш само два от наличните четири РСМ1704

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Защото са в противофаза. Мога да им я обърна и на другите два и да ги спаралеля. Това ли ти е идеята?
    Просто снощи късно го направих и днес слушам.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    А и заради изходното ниво. Ако ползвам ламповия пред, без катоден кондензатор е с к=9, а с кондензатор е 22, което е към 7V на изхода на преда. Но не е проблем и да го удвоя, защото ще влиза направо в потенциометъра.
    А ако не ми хареса с ламповия пред, ще го направя с балансирана връзка с 4-те ЦАП-а. Сега започвам.

Чудя се дали няма да свирне по-добре с DF1704, вместо това QFP. Някой, ако е правил такива замени, би бил полезен за мен.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Защото са в противофаза....
    Нали Сансуя ти е с XLR входове.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Да, но искам да чуя с лампов предусилвател как ще звучи. А той е сингъл енд. За това сега съм го подвързал така.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Значи ти трябва балансен ламбов предусилвател. Ако нямаш - направи си. Засега можеш да подкараш единия канал.

От измерванията за сравнение между активния и пасивния преобразувател ток в напрежение си личи, че пасивния има по-големи изкривявания. Макар, чрез намаляването на нивото на основния хармоник с около 15 децибела, да ти се иска да останем с впечатлението, че хармониците са със същите амплитуди, но по-рехава горичка, то истината е, че горичката наистина е по-рехава, но амплитудите са по-високи спрямо основния хармоник. Което не е точно желателно, но е възможно и субективно на слушане да се окаже по-добре. Очаквам резултати от прослушването. А, също така може да пробваш и преобразувател ток-напрежение с AD844 било то с ООВ, или дори да преслушаш и варианта без ООВ изобщо. Може да получиш по-добри резултати. Но ще трябва добре проектирана платка, иначе ще се самовъзбуди сигурно!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Определено не съм искал да остявя някой с грешно впечатление. Никъде не съм написал нещо подвеждащо.
    Като допълнение, за да няма заблуди ще кажа че нивото на активното е 2V, а с пасивното е 313mV @0dbFs. Картата е и тя с два волта входящо.
    Изкривяванията е съвсем очаквано да са по-високи с пасивното. Поне от мен.
    Вариантите за реализация са няколко поне, но преди да чуя с ламповия пред няма да променям нищо.
    Звученето е супер. За конверсията имам предвид само. Около даковете ще променя някои неща, че високите не са на най-добро ниво.

Може и така: PCM1794 Passive output. Пак ще имаш 2V на изхода, както и възможност за избор балансиран/небалансиран изход.
    Аз лично имам много добри впечатления, за съжаление без измервания...
    За лампов пред бих разгледал това: PCM1794 active output.
    Редактирано от lordoff; 4 March 2019 в 19:57.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Благодаря за схемите! Но имам готов предусилвател и ще пробвам с него как ще е.
    Само чакам букси и кабели да дойдат.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Ето този пред ще прослушам, че стои от години без да се ползва. Дано се получи.

IMG_0855.jpg

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Румба, пасивното конвертиране след дак-овете повече ли ти допадна на звук? Виждам тук мрежово захранване от снимките. Има ли си и импулсно или е само с мрежово изработен?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мите, в момента звученето е скопено от около ДАК-те. Захранване, кондензатори. Високите и с двата вида конвертиране са не както трябва, или свикнал да слушам. Така че обективно мнение е трудно да се даде.
    Обаче бас и мидбас са много добре.
    Ще му подвържа ламповия тези дни и с него ще правя пробите. Ще видим как ще ми хареса най-много. Също и с какви резистори, като марка и стойност.
    Доста варианти ми се въртят в главата в момента. Нъл съм аудиофил и слушам какво правя.

Миташки, Миташки, импулсното захранване е също мрежово, защото се захранва от мрежата на 220V. Просто използвай думата "трансформаторно", без да гледаш, че импулсното също има траф.
    Или пък "линейно"!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Мите, в момента звученето е скопено от около ДАК-те. Захранване, кондензатори. Високите и с двата вида конвертиране са не както трябва, или свикнал да слушам. Така че обективно мнение е трудно да се даде.
    Обаче бас и мидбас са много добре.
    Ще му подвържа ламповия тези дни и с него ще правя пробите. Ще видим как ще ми хареса най-много. Също и с какви резистори, като марка и стойност.
    Доста варианти ми се въртят в главата в момента. Нъл съм аудиофил и слушам какво правя.
    Така и трябва да е. Ще следя темата с интерес.

berov's Avatar
    Членува от
    Apr 2007
    Възраст
    60
    ..... Нъл съм аудиофил и слушам какво правя.
    То, това хубаво, но първо трябва "главата да те слуша"

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Да. Да чукам на дърво, нямам оплаквания. Санди може да е на друго мнение...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Периферията около даковете. Операционните е ясно, че вече не играят.

DAC Capacitors.jpg

Administrator lozef's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Привет!
    Снощи се позанимавах с този плеар.
    Посмазах му механиката и после малко мод. Само малко. Направих го с пасивно I/V с Shinkoh Tantalum резистор 360R.
    Хубаво че влязоха в употреба, че дадох 40лв. за 4бр. преди време.
    .
    Ти като габровеца,който разчиствал в къщи и намерил шишенце йод.За да не го хвърли на вятъра ,си порязал нарочно пръста......
    360 ом като стойност си е живо извращение като конвертор на този чип.Като го оцветиш още с ламбата и ще влезеш в някой аудиофилски филм където ехото надвиква главния герой.

Пасивното конвертиране е нож с две остриета.Няма интермодулационни на изхода на дака ,но вч компонентата си е там.И като я усилваш с полезния сигнал,пак наподобяваш това което се получава с активното конвертиране ,само че имаш и повече шум /който не е толкова страшен/ но и привнесени кривотии заради голямото усилване....

За този дак не повече от 10-20ом като товар ,усилването до стандартна стойност на изходното напрежение 50-100пъти -честито.........
    Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Знам Лозев, ама тея 360 ома ги бях взел за активния конвертор на Денона. Не ми хареса и останаха. То и кабелите допринесоха за нехаресването, че разкрякваха най-високите среди.
    Всичко е защото искам да чуя различни комбинации. Няма да се учудя накрая да се върна на активното.
    Та утре ще чуя с ламповия. После има 4 броя Riken 150 ома, като изходни на платката. Ще ги сваля и ще чуя и с тях как е. Първо 150 ома, после ще спаралеля на 75 ома.
    После балансно директно в усилвателя, после пасивно и операционен след тях, като диференциален усилвател.
    Ако с пасивно най ми хареса, тогава ще взема хубави резистори с правилната стойност.
    Благодаря за полезната информация за изкривяванията и шума!

Да перефразирам г-н Видолов:

Знам Лозев...
    А, верно ли?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от lozef Покажи мнения
    360 ом като стойност си е живо извращение като конвертор на този чип.

За този дак не повече от 10-20ом като товар
    Лампизатора ползва 800 ома на 1702. Луда работа...
    От одеве слушам на ламповия пред. Интересно се очертава. Ша падат различни проби и комбинации.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Как е по-правилно да се направи прехода от RCA към XLR? В момента съм като долния вариант.
    Да взимам ли двужилен ширмован кабел за псевдобалансирана връзка, като горната картинка?

Страница 1 от 17 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени