Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 173 от 173

Тема: Мод на Denon A1

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    .....
    ....
    Нали беше спец по халюминитя - и такова синтероват. Да те заведа за да видиш?
    .....
    е , не е истина как ме хързулна просто
    Къде ? в Етем примерно, че правим така 12 детайла за бмв "и" серията ....
    ами така кажи , бе човек , назови го матрично синтероване на прахово пресовани детайли , та да ми светне сигналната лампа , че това синтероване , не е като онова "синтероване" за което си мислим повечето по дефолт покрай 3Д принтери и лазерно синтеровани прототипи във вана .

отделно - продължавам да мисля , че малките бързооборотни плъзгащи лагери в механиките са месингов клас сплави основно .
    и дълбаенето в посока какъв тип баш BRASS са не отговаря изобщо на повдигнатите въпроси . само ги маскира ден да мине - друг да дойде .

също - ако успееш да докажеш неумишленост в
    HTML код:
    алабализмите и техническите глупости
    чрез цитати неоткъснати целево от контекста на теми и конкретни казуси в постове - ще те черпя
    Редактирано от hifiresearch74; 19 April 2019 в 12:00.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Металокерамиките са прахова металургия. До Казанлък има предприятие, в което се ползват тези методи, и го познавам доста добре. A.Y. работи в него.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Супер. Напредваме. Погуглихте, попрочетохте, и вече се разбираме. Хвала тебе Гугъле!
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    ...
    Тъкмо с Радо ще се информирате защо се предпочита лагерните втулки да са синтеровани а не дялкани. .....
    праходобити или струговани /които съм разглобявал в СД плейърите баш си носят следите на струговане , ама нейсе/ - както и да е
    Докато пак не разчекна 2-3 до карантия и не ги избия оглед втулките - няма да споря с теб по тази дилема.
    Признавам искренно опита ти и ще се облегна на каквото кажеш , че трябва да се ползва като лубрикант и при едните и при другите или и при двата типа в
    конкретните приложения .
    Часовници и мега машини не обсъждаме в този форум .
    А после може други да кажат "и аз ползвам това !" или последователски да напраскат иконки с повдигнати палци , щото два дена вече чакат някой да го напише туй дето уж го знаят от ...ехе , не помнят вече кога..
    та белким менторски го лайкнат камуфлажно . да не почне едно разпитване тип " абе ти на моя кво сложи тогава ...."

Като студент и аз фъзках ... дорде се фъзшскам
    Че тогава и плейърите въртяхя почти 24/7 и бързо ставаше горното
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Супер. Напредваме. Погуглихте, попрочетохте, и вече се разбираме. Хвала тебе Гугъле!
    В моя случай не позна хич . Но няма как да го разбереш и повярваш . Едва сега проверих нещо , че не го разбрах от технолога ни единият.... че се и гътна кой от кой отдел за какво го пита
    И понеже той приключи с "абе ваш`та работа е да продавате , не да правите ... кви неща ме разпитваш по обед.."
    то и тук трябва да пускам сега една належаща обява , че и да измеря морето при Приморско после,
    но обещавам довечера /ни`е сигурно/ да почета повече как , аджеба , вкарват графита и молибдена , понеже съм се информирал ооотдавна само защо някои работи го плюят скоропостижно .... и до там
    все пак съм потребител н`ъл тъй , не аз трябва да ги знам тия работи , а масторите все пак . А без един - те мълчат.
    Заети са да мажат ... филии.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Аспа мисля да не гугля, че тази тема ми е голяма скука.
    Последната ми драма с месингова втулка беше на вентилатора на печката, че се беше набила с прах и после разхлопала. Изработиха ми нова, сложих и две филцови шайби да я пазят уж и не е ръмжала оттогава.
    Последната ми драма с бронзова втулка беше от времето, когато карах трабант. Пак със смяна се оправи.
    Сменяйте ги тези втулки и не си губете времето.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    В крайна сметка може ли да систематизираме кои са подходящите смазки, които сте ползвали описани в сервизни мануали примерно. И линкове за закупуване евентуално.
    Аз от техническия вазелин нямам оплаквания. Лепи на тази супер гладка повърхност и лазерната глава се движи леко и "мазно" като я бутам с пръст.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    ЦИАТИМ 201/221!!!
    Литол 24
    Permatex Ultra Slick

...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Аз от техническия вазелин нямам оплаквания. Лепи на тази супер гладка повърхност и лазерната глава се движи леко и "мазно" като я бутам с пръст.
    +1

Освен предложението за органичен технически вазелин, който ползвам от много години за най-различни механики и се е доказал като добро решение и финото машинно масло/Митко/, нищо конкретно не се каза, само празни приказки и лакърдии Просто нямам думи
    PS А да, и тарамбуки е дал конкретни предложения
    Редактирано от kygar; 19 April 2019 в 15:13.

Не само конкретни, но и най-добрите!

Възможно е на ЦИАТИМ-а да му викат "органичен технически вазелин".

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    В моя случай не позна...
    Започваме да се надприказваме, а на мен не ми се занимава с това. Затова, накратко - че има дялкани лагери, има. Въпреки това, за много приложения се предпочитат синтеровани. Познават се по това е структурата им е "неравномерна".
    Както споменах и по-нагоре, целта е да се получи някаква порьозност на материала. Идеята е металните частици да не се слепват плътно при синтероване, а между тях да остане някакво разстояние. След като приключи механичната обработка, готовият детайл се потапя в смазка, която прониква с гореспоменатото разстояние между частиците. Финалният резултат е тъй-наречения самосмазващ се плъзгащ се лагер.

---------------------

За маслата...
    То хубаво е споменато "фино машинно масло", но това е доста общо. За подобни цели предпочитам синтетичните масла. Другите имат склонност да "клеясват" след време. Особено ако възела е подложен на някакво нагряване.
    В момента използвам едно масло изостанало при смяната му на един малко по-специален компресор. Вискозитетът му е като на "фино машинно масло", синтетично е, имам го в долапа. Не съм го споменавал, тъй като се продава на големшки за Hi-Fi цели разфасовки, а по спомен и цената му не беше съвсем народна.
    Ама да взема да го спомена, пък ако някой иска да експериментира с него - SJ-27F. Гогол ще даде по-нататъшни насоки.
    Това е маркировката на маслото която е поставил производителя на компресора за тоя консуматив.. Вероятно има и друго означение - по-ширпотреба, но не съм търсил какво е то.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

Важното е всичко да прави човек с усмивка , иначе да ляга и....

Ицо , не е вярно за надприказването , ала карай да върви лафът... не искам да прехвърлям емоциите от друго майсторско безхаберие в Приморско тук ...
    ...
    добре , снимам сега произволен масторски резултат след години 2 престой и пояснявам-
    затова избягвах думата плъзгащи за тези лагери , защото всеки втори си мисли за това
    20190419_162827.jpg
    макар , че в една от звездичките най-горе ги диференцирам . Това - майната му , ала ето ефекта от вазелини в плейъри , които имат вентилационни отвори . Спек там и спек в душата . Че те дърпат праха като магнит и накрая така се сгъстява , че един ден с пълен СДР открива невъзможността на оптиката да се плъзне до края .
    Вазелинът на Кугар(не знаех , че е негов а го разфасоват в Шумен) работи добре и за мен при такива "плъзгачи" в ЗАТВОРЕНИ кутии и да пукна ако не съм го показал тук сниман в отговор на нечий въпрос вече . Съответно не е панацея и ...юруш всички на него с минишпакличките .
    Това вече по-конкретно ли е за тези , които го играят неразбиращи за що иде реч
    За открити кутии - финното масло /дето е на "Митко" па Радо го постна като снимка ама карай и това / действа добре , не ми е сгъстявало за 5 години на първите плейри , които пак почнах да купувам тогава ,
    но ! ако отговаря на онази спецификация , неволно спомената от мен горе . Това за шевни машини също клеясва , гълта прах и власинки . Защо - да пукна ако знам . Масторите с опит трябва да знаят , не потребителите като мен . Не помня да съм декларирал , че съм от първите . Нали?
    Аз не карам в работата ми клиентите първо да купят , после да изчетат целия Еврокод9 (над 300 стр) и сами да си преизчислят после статиките на проектите .
    Като ме викнат очакват щом видя чертежа и локацията да отсека "так-так" - с това да - с това не - това го нямаме . Без лакардии и гуглене . Не съм в позиция да го правя там . Иначе - "да влезе следващият".
    Е и масторите тук не са в позиция да финтират , а добре го правят за сега.
    Така , сега и това ли е конкретно достатъчно ?
    С много малко лакардии - за вкус само
    Аз като потребител мога да си лакардисвам невинно на воля .
    Ала масторите с претенции и опит зад тила трябваше до сега ясно , точно , сбито без шанс ЗА ДВОЙНО ТЪЛКУВАНЕ да са посочили какво трябва да се ползва ИЛИ ПЪК НЕ( опа-а-ааа) по сервизно и дългогодишен опит с ПООВ за РАЗЛИЧНИТЕ казуси от звездичките най-горе .
    Че ... я вижте пак ВНИМАТЕЛНО снимката какво се е бронзирало по "релсите" в зоната на търчане на оптиката . Найс , а !?
    Ицо вярвам , че може(поне на база прочит на творчеството му) - ама не го прави , само ръчка жаравата тук главичкайки се с мен .
    БДимов също вярвам , че може - ама и той съвсем спря да пише .
    Кулагин също вярвав , че може .... да го прочете и преведе
    Ами останалите дека са ?
    Ако човек отговорно и категорично знае нещо - то ситуацията е так-так , не тън-мън ... ша видим кой какво ще пише първо ,
    пък после .... ех, после..
    Или греша ? И аз не знам вече ...
    Аз пък през повечето време питах защо и с какво Ви дава кураж да фъскате ето този натоварен фТулков плъзгащ лагер :
    20190419_162533.jpg
    дето се правите , че не разбирате за него ли иде реч нали контекста вървеше и за "проблемни шпиндели" ...
    Или и там - вазелин . И по зъбчатките на трейовете вазелин ... навсякъде вазелин му е майката !
    ще кажеш , че сме излезли вчера от
    ...
    няма проблем - аз нося на всичко без алкохол ,
    продължавайте да ме коментирате заедно с писанията ми , вместо так-так да заковете кое-как , подкрепено някак документално .
    Това не е моя работа . Моята е да питам , да се уча и сегиз тогиз да се бъзикам с весели умни хора
    И те с мен ... даже повече.

А иначе тоя плейър лош - нацвъкан шукарийно вътре и няма к'во да му Апгредниш :
    20190419_162950.jpg
    Скука , не е за рекап.
    ..хм...
    Може би с по-светло червените на Вюрт...
    .. не , не ... петък е .. я , то и заваля
    друг път ... от друг.
    Редактирано от hifiresearch74; 19 April 2019 в 17:55.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    малее , като го гледам сега - то пак есе.
    никой няма уж да го прочете и ще си джиткаме по старому ...че и батерията на телефона умира ...демек се отървате от ме||||

Възможно е на ЦИАТИМ-а да му викат "органичен технически вазелин".
    Този технически вазелин, за който говоря, беше изработен по поръчка в Галенова лаборатория от ленено семе Това беше още по живково време и се използваше за специална апаратура Нищо общо не може да има със сегашните имитации Не изсъхва с времето и е толкова мазен, че ако си оцапаш ръцете, много трудно ще ги изчистиш! Вече над 35 години, откакто го имам, не се е променил изобщо
    Редактирано от kygar; 19 April 2019 в 18:14.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Дотук всички обсъждани смазочни материали са мазни. Тези с нисък визкозитет проникват повече в порите на кожата и изглеждат още по-мазни. Нафтата прониква още по-добре.

Мажете с нафта, аз давам...

По другия въпрос - дали му викат или не му викат, все тая. ЦИАТИМ 201/221 е органична смазка!
    Просто органичната химия не е за всеки

По третия въпрос - едно време всеки петък машините се спираха за седмична профилактика. Половин ден. Месечната профилактика - цял ден.
    Ако днес някой иска да намаже с некво органик/био чудо и 10-20 години да не пипне...

Щом ти харесва там някакъв плейър, ти си луд - ОК, но ще го профилактираш примерно 1-2 пъти годишно. Ако е в по-запрашена среда - на 2 месеца!

Мажете с нафта, аз давам...

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Дали нафтата е смазочен материал?

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    ЦИАТИМ 201 ми се вижда подходящо. Поне няма сапун като другото.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от kygar Покажи мнения
    Този технически вазелин, за който говоря, беше изработен по поръчка в Галенова лаборатория от ленено семе Това беше още по живково време и се използваше за специална апаратура Нищо общо не може да има със сегашните имитации Не изсъхва с времето и е толкова мазен, че ако си оцапаш ръцете, много трудно ще ги изчистиш! Вече над 35 години, откакто го имам, не се е променил изобщо
    А тази "информация" е откъде?

А тази "информация" е откъде?
    От първо лице, т.е аз! Получаването от производствената галенова лабораторията, транспортирането и предаването на склад Нещо друго?
    Редактирано от kygar; вчера в 16:45.

Аз пък, като будала от години ползвам само авто масла.
    Всяко 'тънко' напълно синтетично масло върши работа и не спича след години. От 0 до 10WXX все е подходящо. Разбира се да не е ползвано, горяло масло!
    С една отверка само пипвам на всяка релсичка до втулковото лагерче и то се разнася равномерно. Нужна е малка капчица, да не се прекалява.
    Предварително почиствам разбира се с памучен парцал. Ако има следи от износване и стружки ползвам и спирт за целта, отлепва всичко.

Не питам за преател, а защото не е вярно.

Сега се хвани и чети за трите видове масла...

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени