Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Относно Разширяване на обхвата на Рутер през електрическата инсталация

Относно Разширяване на обхвата на Рутер през електрическата инсталация

Здравейте
    Искам да попитам следното .
    В магазините се предлагат тези устройства .
    Едното се включва до рутера в контакта . То е предавателя на интернет.
    Другото се включва в другата стая където няма покритие . То е приемника на интернет .

А сега идва моето запитване.

Казват ми че трябвало да бъдат на един токов кръг . Аз не мога да разбера защо е това изискване .
    Понеже всички контакти в крайна сметка ( Live ) отиват през Автоматичните предпазители към Фазовият кабел от таблото .

Другото което трудно се постига - не винаги в дадените стаи ще има контакти на един токов кръг ( свързани към един предпазител )

Бихте ли ми обяснили реално кое е правилно .

Инсталацията е дву проводна - няма дефектнотокови защити
    Ямбол

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Когато са на един токов кръг връзката м/у устройствата е по-къса и затихването на ВЧ сигнал - по-малко.
    Мои познати го пробваха в хотела си и се отказаха.

Благодаря за информацията .
    От това което написа - се оказва че този уред не е удачен.
    Винаги ще има ситуация в която някой ел. контакт в дадена стая да няма връзка с друг контакт в другата стая ( на един кръг ) и няма как да къртим и да сменяме кабели .
    Ямбол

А бе не е точно така. Апартаментите и къщите са от 30-тина квадрата, до 600-800, а устройствата за които говориш са от 50-тина лева поне до 300-400! Освен това качеството на ел. мрежата ти? Поне на 2 години отваряш ли си таблото и всички контакти да дозатегнеш връзките?

Съвет - поръчай по интернет и при неуспех - върни!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Скоро правих промени на ел.инсталацията - прехвърлях някои контакти на различни бушони да бъдат ( заради консуматорите които ползвам ) да не спирам настолният компютър или климатика когато ремонтираме бойлерите .

А когато сменях предпазителя за лампите - се оказа че всички лампи на един 6А , а само една на друг 6А .

Проблемите в нас ги елиминирах лесно ( имаше шанс ) , но при някой други нямаше да има тази възможност

Темата я отворих - мой познат ме попита защо .

Наистина се зачудих на това изискване към токовите кръгове .
    То сигурно ще има и изискване - фазите в двата контакта на предавателя и приемника ( които се използват ) да съвпадат като включване на тези устройства
    Ямбол

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако са на един токов кръг няма друга възможност. В трифазни инсталации трябва да са на една фаза. Кажи му на твоя приятел да си опъне един LAN кабел - надеждно и трайно решение.

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    40
    Разгледай варианта за mesh рутер.
    "Sometimes less is more"

Ако мога да попитам, за да не отварям нова тема.
    Имам нова оферта от Интернет доставчика ми, да мина към новата им мрежа/начин на доставка на сигнала, а именно по ел. мрежата. След това с подходящи устройства, взимаш сигнала от всеки контакт в къщата. Висока скорост казват, Gigabit.

Та, какво мислите по този въпрос?

И Моля, за градивни мнения, Благодаря.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Гигабит, ама до коя точка? Уговори си пробен период, примерно месец, и след това подписвай договор.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от Joro Irl Покажи мнения
    Ако мога да попитам, за да не отварям нова тема.
    Имам нова оферта от Интернет доставчика ми, да мина към новата им мрежа/начин на доставка на сигнала, а именно по ел. мрежата. След това с подходящи устройства, взимаш сигнала от всеки контакт в къщата. Висока скорост казват, Gigabit.

Та, какво мислите по този въпрос?

И Моля, за градивни мнения, Благодаря.
    Съвсем общо за тоя тип устройства. Капризни са откъм други консуматори включени в същия контакт / разклонител. Ако се включи такова с "по-корави" филтри на входа или някой чина-оригиналдъ отпадък, бълващ смущения, устройството може да загуби връзка с мрежата или скоростта да се редуцира драстично.
    Казано накратко - сега работи, Включваш си телефона да се зареди, и може да спре да работи.

Другата хубавина - благодарение на преносната среда, всички в околовръст сте си като едно малко село - споделяте си снимки, клипове, документи и т.н. Несъгласието за несподеляне не е достатъчно условие.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Гигабит, ама до коя точка? Уговори си пробен период, примерно месец, и след това подписвай договор.
    Казват, до рутера или каквото се води приемното у-ство, ама имам леки съмнения.
    Да, има 30 дневен период.

Притесненията ми са повече, дали ще има негативни последствия към аудио качеството.
    Все пак миниPC-то ще взима сигнал от там, а също и стриймъра в спалнята ще се 'храни' и той по мрежата.

Благодаря за споделената информация .
    Ямбол

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени