Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9
Резултати 201 до 211 от 211

Тема: Атенюатор MUSES72320 - за и против?

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    Маани го това дръво LM386 .... ВХОД нямам, не изход ..... А и не бих ползвал вграден генератор .....
    VA-то няма май тест на АЧХ ....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    ...Тъй че ако някой изяви желание и извади AP примерно няма никакъв проблем да му осигуря този прототип или евентуално и следващия с DS1882
    Доколкото съм запознат, във форума има хора с подобна апаратура. Но нали и това е субективно - н'екви графики с числа, които не е ясно как корелират със звученето. Та не е ясно дали и от това има смисъл...
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Цитат Публикувано от ittso Покажи мнения
    ... н'екви графики с числа, които не е ясно как корелират със звученето.
    Достатъчен за оценка е IMD: От "чистия вход": в простия случай: двутонов сигнал, в реалността: многотонов, след преминаване през условно линейна система би трябвало да си запази спектралните съотношения в изхода (за случая с ATT - би трябвало да промени само амплитудните), но реалността е друга. От два сигнала (поради нелинейността на условно приетата линейна система: усилвател, АТТ, друго) става "смесица" (F1, F2, F1+F2, F1-F2, F2-2F1, F2+2F2, mF1+/-nF2 ...), от които с ушите особено осезаемо реагираме на добавените нови компоненти (които би трябвало да не са там). След това би следвало да започнат словестните описания на усилвателите/затихвателите/друг двуполюсник: меки високи, дълбок бас ... :ППП

Като експеримент: по-долу: чист тритонов сигнал със своята спектрална х-ка. Следващ файл: същият сигнал, записан като mp3 (128 kbps). Новите "пушеци" са видими (нови тонове, които ги нямаше на входа). Такова е и "оветяването" на звука през условно линейното преобразуване (усилване, затихване и др.), което не е линейно заради реално нелинейния х-р (може да е минилален все пак, но го има) на градивните компоненти.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от veso74; 11 May 2019 в 17:59.

...и накрая все аз съм прав?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Не сещам се, за кое?
    Досегашните ми наблюдения казват: понякога
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Ако имаш предвид че можеш да се изтарамбучиш във всяка тема, то категорично си прав, и ние ежедневно виждаме резултата от тая ти дейност.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

пот или под

Цитат Публикувано от machinow Покажи мнения
    .....
    20-30 долара имах предвид като за чарка. За толкова купуваш моторен ПОТ, който е доста по-зле. Но се употребява доста по-лесно. За CMOS трябва повече кинти за части и повече работа.... нормално ...... хубавата галета е скъпа и много трудна за дистанционизиране, освен това има малко стъпки....
    Човек трябва да е наясно с компромисите. ........
    Привет,
    дефинирай, моля те, удебеленото.
    Как, защо и по кои съображения - шум , разлики ляво/дясно , динамика ...? кои фабрикатори влагат тези "бисери" . Може да съм попадал на куци екземпляри, неработещи с тези точно решения.
    Нещо при мен и моите опити с ... да ги обобщим като "цифрови" предове/неевтини някои/ се кротнах и поразочаровах.
    Прекалена стерилност и душеваден микродетайл, обсебващ високите, но дразнещ след 4-5 часа фоново слушане непрекъснато .
    Не знам защо, ала е факт. И малко се дръпнах встрани от тези машини .
    Най-впечатляващ "тих и мазен" потенциометър открих тук -
    20190424_152829.jpg грубо измерен като "кубче" 55*55*60 мм.
    а най-разочароващо управление на затихването с релета, както и разбиване на "детските" ми мечти и очаквания/заради мнения на уважавани по дефолт форумници и ревюта/ бе това -

cambridge audio azur 840a v2
    просто останах без думи от сълзи по разпиляните околовръст стрити на пясък празни свръх очаквания. А над 2 години чаках да попадна на свестен такъв
    Не изключвам възможността преди 2 години да бих подскачал от радост при придобиването му, ала "днес"...най-грешната хилядарка , която може да се похарчи!
    Като с "Роксан"-ите.
    Или съм станал и аз свръх критичен след толкова чути различни неща и концепции...
    Редактирано от hifiresearch74; 12 May 2019 в 15:42.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ще те цитирам в една друга тема.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    40
    И Шум, и Динамика, и особено разлики Ляво Дясно, и стареене, и кофти характеристика /за стандартните, които можеш да си купиш - на практика до -40dB най-много е използваем, при това с още по-лош канален баланс.... /.
    Освен това много може да се различават и нашите вкусове . Не че мисля, че въпросното CA на мен би ми допаднало /но като преамп ли само си го слушал? И как по цяло изделие си правиш изводи само за атенюатора му.... /.
    Иначе съм чул доста атенюатори съвсем самостоятелно и при що годе равни условия. Чул съм и доста , вградени във фабрични изделия. До момента още нямам рецепта за най-добрия , всеки си има предимствата и недостатъците в някакви пропорции, но мен не ме вълнува абсолютния хай-енд, а по-скоро вариациите на практичната златна среда .
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Само като стъпало - не може без интервенция вътре.
    Като пред - с две стъпала.
    И интегриран.
    Все тая . Релетата се чуват от 3-4 метра, което е недопустимо за такива пари и звезди в ревютата.
    Това е първият усилвател при мен, който свири супер само в третата си четвъртина. Ала кой слуша така?
    Странно е защото това е обратно на масовия случай при усилвателите . "Заеби всички КА Азур до 8-ма серия ! Всички са еднакви ! Само 8-цата свири наистина! И отвътре е все едно друг свят ..." - това са мантрите по света и у нас .
    Е, друг свят е наистина - на разочарование. При тихо до нормално слушане.
    Сцена - в средата,
    динамика - в хазната,
    маса - дистанционното в ръката,
    плътност - буцата в душата.
    Темата ти не е за това, та спирам. Аз си знам с какви колони само става този уж лауреят на награди...
    Като те видя на живо пак ще се пробвам да ме убедиш в тезата ти за 5 минути/ако си свободен, де/, че трудно хващам декиш на база моите проби и тестове, които да не ми се смеят за какво слухтя- ще спестя. Може и ако пуснеш нещо в обява - да пробвам за спорта.До тогава ще си кютам на стари добри потенциометри, че и от стъпките на галетите съм отекчен. Как пък уж само аз се дразня и ги усещам тия 24(36) стъпки/12 не коментирам- представете си вивията на стълбище в очите на 5 годишно дете /,
    при толкова слухари и фили тук - не знам Хората са ни пуснали ескалатора - ние зорлем ще тичаме нагоре през 1-2 стъпала, само защото ги има. Накрая хем уморени, хем тия с асансьора пак ни изпреварили... Ха дано това, което правиш е асансьора...
    Аз не искам много - само и при ниски нива да имам добра контрастна картина в ниските, панорамен изглед при високите и присъствие в средите, демек - да има неволево "настръхване на космите". За сега само 5 машини са го направили на такова ниво на атенюацията....
    Приемаме, че съм в грешка и продължаваме напред, понякога и нагоре
    Редактирано от hifiresearch74; 12 May 2019 в 20:03.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

MUSES е вече при мен за тестове и слушане при по-различни и по-скромни условия...

ОБИЧАМ го този атенюатор!

Калояне,

слушането продължава...

Цитат Публикувано от hifiresearch74 Покажи мнения
    Аз не искам много - само и при ниски нива да имам добра контрастна картина в ниските, панорамен изглед при високите и присъствие в средите, демек - да има неволево "настръхване на космите". ...
    Сега, слушайки го в късна доба тихичко, вече те разбрах какво искаш. Щото е лесно да разбереш нещо, когато то е пред теб!
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 5 6 7 8 9

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени