Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 61 от 61

Тема: Озвучаване на магазин

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Ако всички, които ги засяга закона плащаха, щеше да е много по-малка сумата. Понеже само нищожна част го прави (реално по-големия бизнес, който може да си го позволи по-лесно), за това цените са високи на фона на онова, което очакваме, като потребителска полезност.
    Ама то, никой не обича да плаща. И аз съм така, като трябва да се харча за нещо...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Не е така и не го заблуждавай!
    Бях забравил, че твоето верую е всемирно. Мерси, че пак ми го напомни.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от It_s_Real Покажи мнения
    Бях забравил, че твоето верую е всемирно. Мерси, че пак ми го напомни.
    Ааа...просто съм чел закона. А ти го подвеждаш (знам, че е неумишлено)
    И си личи, че ти не си наясно с него. Иначе, никой не съм накарал на сила да се съобразява с мен или мненията ми. Всеки си преценя сам на какво и на кого да се осланя!
    Само дето при глоба или в съда обяснения от типа: "Ама аз не знаех, че е така" или " ...то една жена на пазара каза...", не важат!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Аха, аз се чудя що градски трянспорт в цела България закъснява, а те шоферите пишели списъка..

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Стефан Петров Покажи мнения
    Добре де, Bis. Пример, клиент съм там и съм си пуснал радио на телефона, в даден обект. Нали пак е озвучаване на обекта, макар и около мен?
    Е излиза, че ще ме глобят? Така ли? Нямам право да слушам музика на телефона си, когато вляза в търговски обект? Интересно.
    Този отговор е по-съотносим към случая ти:
    Не, не могат. И на поляна (обществено място) ако се съберете 100 човека и слушате силно музика, докато си печете барбекюто, не могат! Ако е на концерт и някой ви е взел вход или си плащате за поляната - могат.
    Крайъгълния камък в закона е, да не печелиш нищо, докато в зоната която го правиш се възползваш от продукт с авторско право.
    В кафе, магазин, фитнесклуб се плаща за нещата, които потребяваш там. За това те лови закона.
    Ако няма начин да докажат материални облаги - не те лови.
    Айде...достатъчно ви казах.
    Цитат Публикувано от It_s_Real Покажи мнения
    Аха, аз се чудя що градски трянспорт в цела България закъснява, а те шоферите пишели списъка..
    За цяла България не знам, но в София гр'Адския си върви много редовно. Метрото пък направо цепи секундата. Ако има закъснения те са по причини извън организацията на транспорта и писането на списъци не е между тях.

Иван Цанов djiv's Avatar
    Членува от
    Aug 2008
    Възраст
    38
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ако няма да им плащаш ще се наложи да пускаш само собствена музика - която си композирал, изпълнил, аранжирал и издал сам. Е, може и да не си я издал. Всичко останало е с авторски права и тъй като ще ползваш продукта на техния труд в бизнес обект ще трябва да им платиш.
    Изглежда не си наясно със закона. Даже и ти да си я издал пак нямаш право. Дължиш такса за публично изпълнение. Това е при всички случаи.

Поздрави,

Иван
    Иван Цанов

0888 60 10 40

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Можем да поспорим. Ако не съм оторизирал компания за колективно управление на авторски права да се грижи за парчето те нямат отношение към него. Със съгласието на другите участници в авторския процес ще мога да си озвучавам и ще трябва сам да събирам таксите от другите, които искат да озвучават с моето (нашето) парче.

Ако някой има конкретни предложения за кабел, усилвател и ОТ нека сподели, другото не ме вълнува, направете си тема за закони и си спамете колкото искате. ✅

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Тонколони https://megavoice.bg/?pid=37 4бр.
    Ако няма да се ползва 100V усилвател колоните се свързват без трансформаторите.
    Кабел ШКПЛ 2х1.5mm2 или ШВПС 2х1.5mm2.
    Усилвател - твоя наличен.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Можем да поспорим. Ако не съм оторизирал компания за колективно управление на авторски права да се грижи за парчето те нямат отношение към него. Със съгласието на другите участници в авторския процес ще мога да си озвучавам и ще трябва сам да събирам таксите от другите, които искат да озвучават с моето (нашето) парче.
    Така е. Примерно Сигнал нямат договор нито с аутора, нито с Профон. Така е и със съставите при БНР. Ще има и още разбира се но тези ми излизат на първо четене.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Не е така. Прочети внимателно закона. Кафета, фитнеси, магазини за техника...всеки, който излъчва в търговска зона го ловят правилата.
    Ето, за да няма изненадани -
    http://bnr.bg/starazagora/post/10110...QGFH7oYx5jjq5A

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени