Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4
Резултати 76 до 94 от 94

Тема: Един или два говорителя за тази кутия

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Друго превключва Стефане. Много ми е интересно дали човека ще чуе разлика в полза на позиция 4 ома.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Въпросът румба не е да се чуе разлика, а да не се чуе буммм-тряс. Има и втори вариант - тихичко, но с мноо пушилка
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Рукааа, ясно е написано 4- 16 Ω !!!
    Другото е реклама!!!

Пробвах копчето на 4 и на 8 ома минимален товар (двете позиции на копчето) разлика усетих леко във силата на звука и във хода който прави мембраната .И разбрах какво прави.Сложено е за постигане на(определена мощност на определен товар) при определено изкривяване на звука.

65W при 4 и 8 ома дотук ясно .
    А за режима на работа на 4-те канана иска по-голям товар Омове как е постигнато това и как работи цялата схема това SVI2004.Гледам че правят хибриди схеми на STK-та май не са никак лоши.

Преди имах едно фабрично stk2038 на един technics.Усилвателя работеше в режим на 4 канала=(минимум 8om на всеки изход) бях му свързал 3бр колони 2Х8ома и 1Х6ома усилвателя свиреше без проблем само като прекалявах с
    волумето адски много загряваше и изклюваше.
    И един ден свързвах едни колони докато беше включен и свиреше (не беше усилен усилвателя) без да искам се допряха жиците и даде на късо и изгоря STK-то първо си викам той ще тръгне ама нетръгна повече разбрах че е изгоряло.
    После беше носен на маистор и беше казал че оригинално STK трудно се намира и варианта беше китайско сложиха го свиреше си.
    До момента в който не повторя упражненията със оригиналното STK (бях му свързал 3бр колони 2Х8ома и 1Х6ома) и след като прекалих с волумето останаха само двата десни канала другите два леви спряха да работят (изгоря стк-то) много лесно изгоря (тогава разбрах какво съм имал преди това и ,че никога няма да е както преди).

Оригиналното си беше голямо куче държеше много (чак започваше да мирише) изключваше но не изгаряше.
    Не че имам голям опит с техниката но един приятел и той има Technics със оригиналното STK и той колко е тормозен държи не мърда и тои така изключва като позагрее.
    Сега вече след толкова знам как трябва да боравя с такава техника и че оригиналното си е най-здраво поне при тази марка .

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Колко усилвателя трябва да изгориш за да разбереш, че не бива да се свързват повече от 2 колони? Само радваш майсторите по ремонта, като им създаваш работа. Циганите на втория опит обикновено се досещат, че не бива да се прави.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Колко усилвателя трябва да изгориш за да разбереш, че не бива да се свързват повече от 2 колони? Само радваш майсторите по ремонта, като им създаваш работа. Циганите на втория опит обикновено се досещат, че не бива да се прави.
    винаги може и още а и не съм ги изгорил нарочно просто така се е случило и не съжелявам за нищо ако не беше станало така нямаше да знам нищо (щом е станало така е трябвало) затова сега съм с голямата колона и големия техникс
    Поздрави на всички
    Редактирано от koko4630; 20 May 2019 в 00:54.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    То така с проба-грешка можеш да останеш без ръка или крак. Знанията се добиват по по-безопасен и ефективен начин.

Така е вече и в тази насока се развиваме

В твоя случай е най-добре. Оглеждай се за друга черна колона. Едва ли ще е толкова евтина, колкото първата, но натам е твоя път. Засега.
    Намерих една такава но собственика не знае на колко ома е моята е на 8-ома тази ако е на 4-ома проблем ли ще е щото от нали от омовете зависи мощността на усилвателя
    Screenshot_20190720-213810.jpg

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Не ми харесва.

Значи да не я взимам
    Ако мога да намеря същия басов вкн1233 бих могъл да направя още една такава същата кутия
    Редактирано от koko4630; 20 July 2019 в 23:09.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ако ще правиш направи 2 еднакви колони.

Да това мисля и аз.Искам да започна с намирането на басов говорител как да намеря такъв обаче
    в случея вкн1233

Ако ще правиш направи 2 еднакви колони.
    А тази от същия човек които взех предната обаче баса е друг

https://bazar.bg/obiava-25456146/tonkolona

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Закарай усилвателя си в Ст. Загора, чуй колоната и ако ти харесва взимай.

М тя е на 4 ома моита е на 8

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Тъкмо няма да включваш други колони с нея.

Да но няма ли да свирят различно така усилвателя ми на 4ома=65W на 8ома=30 ?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Ами те и сега не свирят еднакво. За твоите цели е подходяща.

Страница 4 от 4 ПърваПърва 1 2 3 4

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени