Покажи резултатите: Установявате ли разлика при подмяна на свързващ интерконект в аудио системата Ви

Гласували
0. Нямате право да гласувате в тази анкета
  • да

0 0%
  • не

0 0%
  • не се заслушвам и не ме интересува дали има разлика

0 0%
Страница 1 от 23 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 25 от 575

Тема: Свързващи интерконекти, тонколонни проводници, захранващи проводници

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32

Свързващи интерконекти, тонколонни проводници, захранващи проводници

Привет на всички, които ще се включат в темата! Хайде да видим кой как мисли и на какво вярва. Вярвате ли/чували ли сте промяна при подмяна на някой от следните връзки в аудио системата Ви: свързващи интерконекти, тонколонни проводници, захранващи проводници? Хайде да видим кои са се престрашили да опитат и да експериментират. Да видим колко Тома Неверни е имало като мен и са си обърнали представите на 180 градуса след ЛИЧНО ТЕСТВАНЕ. Лично аз преди поне 7-8 години мой приятел ме накара да тествам вкъщи на CD плейъра интерконект различен от стандрартният меден проводник с евтини, железни RCA накрайници. Разликата я хванах веднага, защото обичах да слушам много джаз и рок компилации на компакт дискове. Бях модифицирал плейъра и слухтях много за промени. Подходих скиптично, като един истински Тома Неверни, но разбрах че има разлика. До ден днешен експериментирам със свързващи интерконекти, тонколонни проводници, захранващи проводници. Последната демонстрация беше на захранващ проводник в мой приятел от съседен град, който пише и тук, но вече рядко - Слав Ангелов. Много грамотен и точен човек по мое мнение! Подходих и в този случай, като Тома Неверни. След като получих възможност да тествам и вкъщи съм убеден, че разлика има. Все пак промяната не е като да смениш друг аудио компонент, но различните интерконекти и проводници променят тембъра и детайла. Надявам се темата да запази добър тон (въпреки, че само с надяването май ще си остана ) и да не се налага да се нападаме и обиждаме при разногласия. Благодаря!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Пак ще се започне, няма начин, и който се престраши да изкаже мнение, ще бъде заклеймен за поредния 'тъп' аудиоПил.

Нека всичко започне, СЕГА!

Aleksam78's Avatar
    Членува от
    Sep 2016
    Възраст
    41
    Аз не съм усетил до сега. Но го отдавам на аматьорските си уши и вярвам, че има такава, след като толкова много съм чел по въпроса. Затова съм се изръсил за всички такива, че и други такива като антивибрационни дреболии, разклонители...За да ми е спокойно
    Пък и ме кефи как изглеждат
    Редактирано от Aleksam78; 18 February 2019 в 17:12.
    "Sometimes less is more"
    "Сам си си виновен, ако не си възроптал"

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Хайде да видим!

Аз си смених жиците в едно тонколони, които реставрирах. Старите бяха 0,35 кв.мм някакви. Новите са едножичен ПВ 1.5 кв,мм от магазина. Нарочно първо направих едната колона, за да мога да я сравня с другата. Мога да кажа, че направо светна в звуково отношение.

Чуваема промяна получих и когато замених колонния кабел 5м алуминий 2х2.5кв.мм с меден многожичен 2.5кв.мм от железарията.

В зависимост от входното съпротивление на китарния усилвател наблюдавам и разлика в кабелите, с които си включвам китарата. Имам един много здрав, дето хич не го жаля. В solid state amp не се различава от другите, но в лампов определено глъхне.

Когато си църкам с електрожена с дългия разклонител се налага да коригирам заваръчния ток малко нагоре от потенциометъра. С късия разклонител намалявам.

Гореизброените явления въобще не ме притесняват, защото са предвидими и измерими.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    При тонколоните направих и аз също съм подсилвал сечението на проводниците. Това е винаги в полза, заради по-ниското собствено съпротивление на по-дебелия проводник. Ползвам обикновено безкислородна мед (ofc). Естествено тези неща си имат техническото обяснение. Не съм намирал много убедителна (за мен) информация относно захранващите проводници.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    43
    Всичко се чува Митаче!
    Дори и няколко нови спойки по звуковия път из системата. (ако имаш ушо за това, на какво да ги чуеш и в какво помещение ще се слуша)
    Ама, въобще не ме интересува мнението или кво ще пишат тролове, мазни аудио търговци, фолософи, техничари, инженери, музиканти, озвучители или DJ-й.
    Всеки си знае неговата.
    Редактирано от ДРГеоргиев; 18 February 2019 в 17:25.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Хайде и аз "да се нахендря на горещия котлон"
    Да, регистрирал съм разлика (за късмет подобрение) при замяна на интерконекти и свързващи за тонколони!

За мен промяната се обуславя предимно от характеристиките на двете устройства, които се свързват.
    Например ДАК-а ми е с пасивен изход с трафове, усилвателя няма буфер или "пред" между атенюатора и входа му.
    Смятам, че е съвсем нормално да има "чуваема" разлика в този случай с различни кабели.
    Не си играя и не експериментирам. Намерил съм нещо, което за сега ме удовлетворява и съм се кротнал.
    А преди това, все гордо заявявах, че не съм "кабелджия" и не се връзвам на това....
    Редактирано от lordoff; 18 February 2019 в 17:30.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Единствените двама , които съм срещнал И при сляп тест познават кой интерконект е сега и още по-гадно : кой е на ляв канал и кой на десен канал/защото се пробвах така да ги гъбаркам тайно/ , същото и с колонните кабели , са с ефект/дефект : чуват над 22 000Hz и едно време са лудвали от ТХО-тата.
    Не различиха захранващ кабел аркус за 200 лв от компютърен за 12лв .
    Може би там е заровен кокалът.
    Аз не съм като тях , с мъка "ловя" среброто и живея и спя спокойно.
    Усещам само евтини окислени прицъркващи кабеляци . Като всички хора.
    За мен е достатъчно да е качествен меден проводник с добри чисти конектори и връзки и да не са по-дълги от необходимото сега. После при местене - нови просто. .
    Някой скъпи интерконекти , които съм купувал от "слухари" са запоени с г*за им , но премълчавам изводите.
    Нека хората първо разкарат вариациите на ЖЕЛЕЗНИТЕ скоби от този тип , пък тогава да въртят кабели .
    1600_87ec2bc6bd729571f564c2d509dd5d2a.jpg

Ако може ... не настоявам
    Редактирано от hifiresearch74; 18 February 2019 в 17:25.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Та като се каза безкислородна мед коя мед е кислородна? Моля, дайте пример.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    За кислородна не знам да има. Води се май стандартна, обикновена с примеси. Безкислородната, доколкото знам, има много висок процент чистота на медта.

Ъъъъ...
    Май стаеаше въпрос за интерконекти
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Администратор DAY's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    53
    Така формулирана темата си е направо за Досиетата Х. Ако тук ще се обсъждат кабели и проводници, трябва да се прецизира - едно е да изследваш сменяйки интерконекти, друго колонни кабели, трето и четвърто захранващи кабели. Всичко под един знаменател става турлю-гювеч, даже някои не са разбрали закакво се пише. Ако автора иска дискусия, моля да си пусне тема, или няколко теми за конкретни видове кабели.
    Така темата отива в Досиетата....
    ДА СЕ ПУКАТ ДУШМАНИТЕ!

Да обясня какво иска да каже Митачков с тая поредна тема:

"В оная тема се признавам за победен. Разбрах, че нищо не разбирам. Обещавам да запиша вишу, даже две ще запиша!"

Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не ве...решил е да вдига рейтинга на Форума...
    Темата е тъпа, субективистка, вкусова, безполезна за друго освен за хвалба, ама има право да си пуска такава.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

модератор zlati's Avatar
    Членува от
    Nov 2008
    Възраст
    35
    И моите пет стотинки - на моята система се чува ясно разликата между отделни кабели за ОТ. Най вече между гъвкав и едножилен. Факт.
    По-малки промени хващам при заигравки с интерконекти.
    Не усещам разлика с различни захранващи кабели.
    Edit.
    За протокола - всеки кондензатор си има различна звукова сигнатура, като най-добре свири липсващият.
    Редактирано от zlati; 18 February 2019 в 18:26.
    Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Пък аз, като си мръдна ушите и разликата става, като от кабел за 20лв на кабел за 200лв.
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост. Някои хора говорят от опит, други – от опит не говорят.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

А когато го преместиш в другия крачол?
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Безкислородната няма общо с чистотата на медта. Просто е изтеглена в безкислородна среда. Някои най-известни фирми за кабели много държат на повърхността на медното влакно, колкото и да му е сечението.
    Моите впечатления по отношение заглавието на темата - разлика хванах сериозна при смяна на колонни кабели. До преди няколко месеца бях със японски индустриален солид кор с Фи 3мм.
    За толкова години ми разката ушите без да знам че е от него. Та заради този японец обвиних хибридните операционни на Лозев, кондензатори Мъндорф Супрем и пищялките на озвучителните ми тела.
    Сега съм с Bi Wiring и съм на седмото небе. На нискочестотната секция с изолирани солид кор(многожилен) в паралел на Аудиокуест, за среди и високи с плосък плетен многожичен. Скоро не смятам да сменям кабели защото съм спокоен вече.

Мога да кажа и за интерконект, но не е еднаква постановката. Замених обикновен балансиран XLR кабел с UPOCC чинчов RCA от Павката Видолов, като ми беше на гости. Но балансирания влиза директно в потенциометъра и диференциалната двойка, а чинчовия минава през операционни преди това. Та не са еднакви обстоятелствата.

Аааа, да споделя и за едни джъмпери (мостчета) от UPOCC мед за клемите на колоните, които пак Павката ми подари за да махна позлатената тенекия за горна и долна клема. Резултата в звуково отношение беше отрицателен.
    Изчезна ми микродетайла в среди и високи - еха, отзвучавания..... на музикалните инструменти. А тоналния баланс слезе малко надолу, което беше добре, но микродетайла не можах да го пренебрегна.
    Но пълното ми щастие сега ми е с би уаяринга!
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Не е ли от многоампинга?

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Хайде да видим!

Нарочно първо направих едната колона, за да мога да я сравня с другата.

Е това ме уби, сега разбрах защо не ни се получава диалог .

Пп. Някъде някой беше сравнявал и усилватели така, единия в едната, другия в другата колона...

ПП на послеписа. Принизихме аудиото до физика за 8ми клас, заеви ...
    Перед снятием корпуса следует вынуть вилку из розетки сети питания!

Analogue Source - Telefunken s 500 hi fi, Studio Tonarm Ortofon AS 212
    DAC-Musical fidelity- Integrated Amplifiers:Tube amp AMC, Perreaux- speakers: Tannoy, Spendor BC 1
    Interconnect Cables: VDH - Speaker Cables - AudioQuest

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от DAY Покажи мнения
    Така формулирана темата си е направо за Досиетата Х. Ако тук ще се обсъждат кабели и проводници, трябва да се прецизира - едно е да изследваш сменяйки интерконекти, друго колонни кабели, трето и четвърто захранващи кабели. Всичко под един знаменател става турлю-гювеч, даже някои не са разбрали закакво се пише. Ако автора иска дискусия, моля да си пусне тема, или няколко теми за конкретни видове кабели.
    Така темата отива в Досиетата....
    Браво!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Не ве...решил е да вдига рейтинга на Форума...
    Темата е тъпа, субективистка, вкусова, безполезна за друго освен за хвалба, ама има право да си пуска такава.
    Браво и на теб! Евала - машала!

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Цитат Публикувано от Bis Покажи мнения
    Не е ли от многоампинга?
    Нямам многоампинг все още бат Бисере. Него го глася за новата система, която ще има и нови висок клас колони. Или поне скъпи, пък за класа на звучене не знам.
    Скоро ще започна да си модна процесора и като приключа ще съм готов за направата на новите ОТ.
    Пък и дано тази година ми стане и новото помещение за слушане на музика.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    Браво и на теб! Евала - машала!
    Митак, що не се разходиш из този раздел и да се начетеш на същите неща в няколкото теми за това, ами наистина пускаш една "обща", точно в стил турлюгювеч, която е и нищонезначеща така дефинирана.
    Само си виж първия пост и кажи кое от оценката ми по-горе не е вярно?!
    Май пак трябва да ти цитирам вица!

По моите наблюдения, при интерконекти и тонколонни кабели има доловима разлика в полза на по-качествените (и скъпи) кабели в сравнение с ефтините ширпотребни, пък били те и с по-голямо сечение.

Не е чак като при смяна на източник, усилвател или тонколони, но определено се долавя разлика.

С кабел от 10лв. метър и такъв от 100лв. метър не съм правил сравнение и не знам как е.

При захранващи кабели разлика не съм долавял.
    Не че много съм сменял и слухтял, но поне при тези с които съм пробвал няма

Страница 1 от 23 1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени