Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 171 от 171

Тема: Kak да изглежда стаята за слушане на музика?

Мхм.... Отново тишина...
    Гот!
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Според мен странно е не обръщането им с главата надолу, а факта, че са толкова долепени до задните стени. Както и липсата на килим, която вероятно се компенсира с тавана под ъгъл.

От едната страна ниша, от другата третирана стена (така се прави). Липсват бас трапове, освен ако не са вмъкнати в самите мебели. А диваните много лъскави, хем отразяват, хем спарват задниците...

На пръв поглед има какво да се желае, но се обзалагам, че човекът си е направил всичките измервания и е постигнал добре "звучащо" помещение с по-малко видима интервенция.

Аз вчера бях на тавана на новата (бъдещата) къща и правих снимки и дори малко видео клипче. Чудя се дали тук да ги нищим моите бъдещи помещения , или да направя отделна тема за тях. Сякаш е по-добре в отделна
    Редактирано от jean-philippe; 18 April 2019 в 19:55.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Обаче
    Защо Ultimata така Ultimaтивно е забучена надолу с главата - никой Нищо
    Котангеси ми търсите по диваните!
    Предполагам, че така високочестотният е на необходимата височина. Само дето не е много аудиофилско...
    Редактирано от mkocev; 18 April 2019 в 20:31.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Знаех си, че Шрьодер няма котангенс?
    Щом Шрьодер и Шрьодингер са баджанаци , значи имат поне по един котангенс . Еуементарно Уотсън .
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Според мен странно е не обръщането им с главата надолу, а факта, че са толкова долепени до задните стени. Както и липсата на килим, която вероятно се компенсира с тавана под ъгъл.От едната страна ниша, от другата третирана стена (така се прави). Липсват бас трапове, освен ако не са вмъкнати в самите мебели. А диваните много лъскави, хем отразяват, хем спарват задниците...На пръв поглед има какво да се желае, но се обзалагам, че човекът си е направил всичките измервания и е постигнал добре "звучащо" помещение с по-малко видима интервенция.
    Има мокет на подходящо място , освен това табуретките за краката пооправят нещата относно първите отражения .Това отстояне на ОТ от стената означава изместване на проблемациите от отраженията от задната стена към 250-1000 Hz .Ако има повече говорители , работещи в тази област това ще е вид компенсация . Отражения от дясната стена липсват . В ляво има някаква рулетна щора тип хармоника , която изглежда акустично добре , зад нея не знаем , но може да има и невидими обработки . Единствено тавана изглежда акустично зле . За задната стена няма данни .Едва ли RT60 е в норми , но има много добре маскирани решения ( изключая тавана ) . Меката мебел може да работи като бастрап - нека kygar да каже може ли ? [QUOTE=jean-philippe;631495]

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения

Аз вчера бях на тавана на новата (бъдещата) къща и правих снимки и дори малко видео клипче. Чудя се дали тук да ги нищим моите бъдещи помещения , или да направя отделна тема за тях. Сякаш е по-добре в отделна
    Направо си заплювай тавана за Man Cave
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Направо си заплювай тавана за Man Cave[/QUOTE]

Да, аз за това я купувам. Моят апартамент е по-голям, по-топъл, по-чист и уютен, но като видях тавана на къщяка и онемях. Надявам се да го превърна в добро място за слушане на музика. А какви солени ремонти ме чакат преди до стигна до него...
    Минимал

колегата Багер

извънземен аудиофил kygar's Avatar
    Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Меката мебел може да работи като бастрап - нека kygar да каже може ли ?
    Може и още как! Даже и от кожени дивани, фотьойли и табуретки стават чудесни бас трапове! Стига да се решиш да ги поразкрасиш малко Всичко е запълнено максимално с одеяла от истинска овча вълна
    Поздрави и на двамата!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Калкулатори: http://www.mh-audio.nl/index.html

Може би го има линка споменат някъде във форума, но мисля че точното място му е тук, в тази тема.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Членува от
    Nov 2007
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Калкулатори: http://www.mh-audio.nl/index.html

Може би го има линка споменат някъде във форума, но мисля че точното място му е тук, в тази тема.
    +1

Някой разполага ли с реални измерваня на стаята си за слушане , би било интересно да се видят и коментират.
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Членува от
    May 2012
    Аз разполагам. Както и на стотици други стаи за слушане. Ама честно казано много от тях не са за гледане.
    Първия въпрос на контролното по акустика, което давам е: намерете модалните резонанси до 2.2.2. на помещение с размери ь,ю,я и предложете слушателско място и разположение на ОТ. Голяма част от студентите преписват и нагласят, ама има 1-2ма дето мислят. Е, те са надеждата
    П.П Втория въпрос е свързан с времето на реверберация...
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    50
    И които четат този Форум, вече ще са подготвени...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.
    За хората без чувство за хумор: "Не се страхувайте! Най-страшното ви се е случило вече!"

Ами аз ще се престраша да пусна моите Нека да има храна за "Хейтърите" Стаята е с размер 4,10 Х 4,10 Х 2,50

My_Room_W.jpg

Аксиалните моди са най- високите колци Едно уточнение: Това е след акустично третиране на стойност 200лв.

My_Room_EQ.jpg

Малко заигравка и с процесора.
    С-ма : Некави Ламбета + Лаптоп + DAC+Asio +BEHRINGER DCX2496 + ОТ - гаражен збирщайн = на Голем Кеф !

Към инж.Янев: имаш ли някакво четиво по акустика в дигитален формат, което да пуснеш в темата. Особено ако е на бг. Тук има много хора, желаещи да ти станат студенти. После ще ни пуснеш и на нас едно контролно...

И един въпрос: когато обработваш едно помещение (стая за слушане на музика), в каква степен разчиташ на измерванията и в каква на учите си? Имам предвид, на кое се доверяваш повече, кое тежи повече в крайния микс, има ли изобщо разминаване в двата подхода (или щом е добро на измерване - то е добро и на слушане)?

И последно: предварителната симулация (без реално да стъпваш в помещението) може ли да замести работата на терен без измервания и обратна връзка?

Предполагам, че с опита който си натрупал спокойно можеш да минеш само със симулатора и с ушите си, но все пак ми е любопитно да знам до колко се доверяваш на тези три метода симулатор, измервания и ушаците?
    Минимал

колегата Багер

Членува от
    May 2012
    Четива много, ето нещо, което е доста практически насочено:
    https://realtraps.com/art_basics.htm
    https://realtraps.com/art_room-setup.htm

Хубавото на симулацията е когато съвпада с реалността. Т.е. много обичам да измеря помещение, да го симулирам - двете да съвпаднат. Тогава добавянето / премахването на елементи обикновено продължава да съвпада в симулацията и в реалността.
    На въпроса за слушане/мерене - имам дълбокото чувство, че ако една система се настрои със запушени уши само по уреди шанса да звучи приемливо е малък. DBX имаха такъв автоматичен режим на своите процесори, има и много ресивъри с автоматична калибровка с микрофон... Резултатите не са прекрасни. Обаче ако слушаш, търсиш проблем, а с апаратура го потвърдиш - може би това ще ти помогне и да го решиш. За мен ухото и микрофона вървят заедно, с превес към ухото.
    Antelope Audio Clocking -> RME UFX -> Bryston 4B / Hypex UCD400HG -> Kimber 8TC cables -> Lipinski Sound L707 / Dynaudio BM15P -> RF zone 22ms / RT60 0.4s -> Pair of good old ears.....

Цитат Публикувано от bobalan Покажи мнения
    Четива много, ето нещо, което е доста практически насочено:
    https://realtraps.com/art_basics.htm
    https://realtraps.com/art_room-setup.htm

Хубавото на симулацията е когато съвпада с реалността. Т.е. много обичам да измеря помещение, да го симулирам - двете да съвпаднат. Тогава добавянето / премахването на елементи обикновено продължава да съвпада в симулацията и в реалността.
    На въпроса за слушане/мерене - имам дълбокото чувство, че ако една система се настрои със запушени уши само по уреди шанса да звучи приемливо е малък. DBX имаха такъв автоматичен режим на своите процесори, има и много ресивъри с автоматична калибровка с микрофон... Резултатите не са прекрасни. Обаче ако слушаш, търсиш проблем, а с апаратура го потвърдиш - може би това ще ти помогне и да го решиш. За мен ухото и микрофона вървят заедно, с превес към ухото.

Членува от
    Nov 2007
    +100 Изключително се радвам, че такъв експерт в тази област е написал този пост:

PS Обаче се готви да те качат направо на кладата господарите..

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53

Откак има телевизор по средата, магията изчезна

Ретрофил Виктор Симов's Avatar
    Членува от
    Apr 2010
    Възраст
    50
    ...ако слушаш, търсиш проблем, а с апаратура го потвърдиш - може би това ще ти помогне и да го решиш. За мен ухото и микрофона вървят заедно, с превес към ухото.
    Последното изречение, след запетаята ми хареса като обобщение! Значи човек може да мери, измерва и да прави какви ли не аквилибристики, но само ухото може да хване вярното...!!! Апаратурата може да е много маркова и върха на сладоледа, но е измислена от инженери, дето са я настроили на ухо и пак има разминаване между нея и човешкото ухо, щото всеки има различни уши... . Не само има различни уши, но и възрастта играе също роля във възприеманията...
    Не е лесно, но хубавото в общия случай е, че досега никой не се жалвал от добър звук!

Членува от
    May 2012
    Вижте какво намерих днес:
    https://hofa-akustik.de/en/audio-sam...m_content=link

Можете да проверите как различни материали ще се отразят на помещението. Препоръчва се слушане със слушалки.

ivos's Avatar
    Членува от
    Aug 2007
    Възраст
    44
    На мен ми се струва, че сами абсорберите на местата на първите отражения са достатъчни за домашно аудио. Дифузерите според мен имат много малък принос на парчето с музика, освен това са доста обемни и грозни в реалността. За бас траповете важи същото, но в още по-голяма степен. С траповете и страничните абсорбери барабаните звучат много "умряло". Това според мен. Лично не намирам смисъл да си загрозявам и претрупвам хола.

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени