Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7
Резултати 151 до 158 от 158

Тема: Kak да изглежда стаята за слушане на музика?

Мхм.... Отново тишина...
    Гот!
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Според мен странно е не обръщането им с главата надолу, а факта, че са толкова долепени до задните стени. Както и липсата на килим, която вероятно се компенсира с тавана под ъгъл.

От едната страна ниша, от другата третирана стена (така се прави). Липсват бас трапове, освен ако не са вмъкнати в самите мебели. А диваните много лъскави, хем отразяват, хем спарват задниците...

На пръв поглед има какво да се желае, но се обзалагам, че човекът си е направил всичките измервания и е постигнал добре "звучащо" помещение с по-малко видима интервенция.

Аз вчера бях на тавана на новата (бъдещата) къща и правих снимки и дори малко видео клипче. Чудя се дали тук да ги нищим моите бъдещи помещения , или да направя отделна тема за тях. Сякаш е по-добре в отделна
    Редактирано от jean-philippe; 18 April 2019 в 19:55.
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Обаче
    Защо Ultimata така Ultimaтивно е забучена надолу с главата - никой Нищо
    Котангеси ми търсите по диваните!
    Предполагам, че така високочестотният е на необходимата височина. Само дето не е много аудиофилско...
    Редактирано от mkocev; 18 April 2019 в 20:31.

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения

Знаех си, че Шрьодер няма котангенс?
    Щом Шрьодер и Шрьодингер са баджанаци , значи имат поне по един котангенс . Еуементарно Уотсън .
    Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения
    Според мен странно е не обръщането им с главата надолу, а факта, че са толкова долепени до задните стени. Както и липсата на килим, която вероятно се компенсира с тавана под ъгъл.От едната страна ниша, от другата третирана стена (така се прави). Липсват бас трапове, освен ако не са вмъкнати в самите мебели. А диваните много лъскави, хем отразяват, хем спарват задниците...На пръв поглед има какво да се желае, но се обзалагам, че човекът си е направил всичките измервания и е постигнал добре "звучащо" помещение с по-малко видима интервенция.
    Има мокет на подходящо място , освен това табуретките за краката пооправят нещата относно първите отражения .Това отстояне на ОТ от стената означава изместване на проблемациите от отраженията от задната стена към 250-1000 Hz .Ако има повече говорители , работещи в тази област това ще е вид компенсация . Отражения от дясната стена липсват . В ляво има някаква рулетна щора тип хармоника , която изглежда акустично добре , зад нея не знаем , но може да има и невидими обработки . Единствено тавана изглежда акустично зле . За задната стена няма данни .Едва ли RT60 е в норми , но има много добре маскирани решения ( изключая тавана ) . Меката мебел може да работи като бастрап - нека kygar да каже може ли ? [QUOTE=jean-philippe;631495]

Цитат Публикувано от jean-philippe Покажи мнения

Аз вчера бях на тавана на новата (бъдещата) къща и правих снимки и дори малко видео клипче. Чудя се дали тук да ги нищим моите бъдещи помещения , или да направя отделна тема за тях. Сякаш е по-добре в отделна
    Направо си заплювай тавана за Man Cave
    Който иска да направи нещо намира начин , който не иска - намира причини !

Направо си заплювай тавана за Man Cave[/QUOTE]

Да, аз за това я купувам. Моят апартамент е по-голям, по-топъл, по-чист и уютен, но като видях тавана на къщяка и онемях. Надявам се да го превърна в добро място за слушане на музика. А какви солени ремонти ме чакат преди до стигна до него...
    "Здравите хора не страдат от Хай-енд".
    Минимал

"Извинете, звукът в главата ми пречи ли ви?"
    колегата Багер

Цитат Публикувано от Георги Диомов Покажи мнения
    Меката мебел може да работи като бастрап - нека kygar да каже може ли ?
    Може и още как! Даже и от кожени дивани, фотьойли и табуретки стават чудесни бас трапове! Стига да се решиш да ги поразкрасиш малко Всичко е запълнено максимално с одеяла от истинска овча вълна
    Поздрави и на двамата!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Калкулатори: http://www.mh-audio.nl/index.html

Може би го има линка споменат някъде във форума, но мисля че точното място му е тук, в тази тема.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Калкулатори: http://www.mh-audio.nl/index.html

Може би го има линка споменат някъде във форума, но мисля че точното място му е тук, в тази тема.
    +1

Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 3 4 5 6 7

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени