Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 ПоследнаПоследна
Резултати 251 до 275 от 307

Тема: Модификация на Sony CDP-970 (2x PCM58)

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Браво Мите! И благодаря за информацията!
    Но Лозев още на първа страница от темата ти каза да ги завишиш тези кондензатори. Не слушаш!
    Иначе е по-сладко сам като откриеш нещо, което води в правилна посока.
    Лозев на мен грешен съвет не ми е дал.
    Намислил ли си следващата стъпка?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Помислих, че след като инженерите са поставили 4.7uF е грешно да се завишават толкова, но се оказа прав Лозев.
    Мисля да му направя изходен повторител (буфер) клас А с транзистор. Обаче трябва да свалям отново дънната платка, защото конструкцията на шасито пречи (понеже е антивибрационно). Препоръки за модел транзистор? Трябва да видя какви има при мен читави...

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Дет се вика - узрял си и тогава си го направил.
    PNP или NPN искаш? Ако имаш 2SC2240/2SA970 ще заспят.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Нали се учиш Митак, да ти поясня - nospecial tolerances се отнася за толерансите на капацитета, не на предназначението! Примерно спокойно слагаш 10%-ни, вместо да се ръсиш за 1%...
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Дет се вика - узрял си и тогава си го направил.
    PNP или NPN искаш? Ако имаш 2SC2240/2SA970 ще заспят.
    NPN искам. Тези и на мен ми допадат. Благодарско.

Трябва да се внимава с клас А буферите в изхода. Много е важно да решиш за себе си дали искаш да са обхванати от ООВ или не. Ако отговорът е не, трябва много внимателно да се прецени какви нелинейни изкривявания ще вкарат и до колко ще се завиши изходното съпротивление. Защото на такова място се търси минимално изходно съпротивление. Трябва да се оразмери това стъпало да има по-ниско изходно от това на ОУ в момента. Та ако ще се завиши изходното съпротивление, май по-скоро буфера няма място там. Бих посъветвал по възможност да е обхванат от ООВ, в противен случай е май по-добре да го няма.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    Пробвай тантали покрай даковете.
    Ако замениш транзисторите с лампи ще стане още по- добре.
    Успех
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

Ако искаме украсяване на звука - разбира се, трябва да се сложат лампи. Ама нали трябва да слушаме кабели - защо да не заменим изходно съпротивление <50 ома с изходно над 1 килоом! Има логика!

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    Получаваш усмивка
    Заповядай да чуеш украсен звук и кабели.

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Ей, ще ме накарате да изровя из шкафовете пак неоправданият ценово кит за Филипс от Лампизатора и да се пробвам пак, дали ще ми хареса след 3-4 години...
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    Не вярвам, но пробвай.
    Редактирано от dancoo; 12 June 2019 в 14:51.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Продай го на някого, на който ще му хареса.

Данаил Георгиев ДРГеоргиев's Avatar
    Членува от
    Dec 2009
    Възраст
    42
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Ако искаме украсяване на звука - разбира се, трябва да се сложат лампи.
    По принцип Всичко след дака, дори ламба, (особено пък кабелите) и всичко друго е украса.
    Според моето мнение, всеки има различен вкус за украсата.
    High-End Player SONY CDP-XA50ES & DENON DVD-A1XV /High-EndDENON PMA-2000IVR The ultra-high-current (UHC) MOS single push-pull amplifier technology -High end audio formats like DVD-Audio and SACD are supported by the 10Hz-100kHz frequency response of this amp /High-End modified speakers ACR RP-150

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Трябва да се внимава с клас А буферите в изхода. Много е важно да решиш за себе си дали искаш да са обхванати от ООВ или не. Ако отговорът е не, трябва много внимателно да се прецени какви нелинейни изкривявания ще вкарат и до колко ще се завиши изходното съпротивление. Защото на такова място се търси минимално изходно съпротивление. Трябва да се оразмери това стъпало да има по-ниско изходно от това на ОУ в момента. Та ако ще се завиши изходното съпротивление, май по-скоро буфера няма място там. Бих посъветвал по възможност да е обхванат от ООВ, в противен случай е май по-добре да го няма.
    Смятам да бъде емитерен повторител със 100% ООВ, като няма да усилва, а само ще намали изходният импеданс на плейъра.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Какви параметри гониш и как мислиш да ги реализираш?

Емитерния повторител си има 100% локална ООВ, но аз питам, дали той ще е обхванат от някаква друга ООВ, защото ако щеш вярвай - не е сигурно, ако замениш стандартен изход на ОУ обхванат от ООВ, и поставиш след него емитерен повторител, че ще имаш по-ниско изходно съпротивление. Ще имаш по-голяма товароносимост и ще може да отдава по-големи изходни токове, но изходното съпротивление като такова е възможно и да е по-високо - зависи как оразмериш стъпалото. Нелинейните изкривявания които ще внесеш е добре също да се изчислят колко са, и да се помисли, дали е желателно да бъдат внесени и дали ще се подобри звученето. Защото най-неприятния сценарий е да правиш модификация - уж за много добро, а в същност да развалиш параметрите на изделието. Не забравяй също така, че при еднотактния емитерен повторител ще имаш нееднаква товароносимост за положителна и отрицателна полувълна тогава когато излиза от клас А. Мисля си обаче, че е най-добре да го вкараш в ООВ на последното стъпало с ОУ. Базата направо към изхода на ОУ, така ще вкараш в клас А и крайното стъпало на последния ОУ.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Емитерния повторител си има 100% локална ООВ, но аз питам, дали той ще е обхванат от някаква друга ООВ, защото ако щеш вярвай - не е сигурно, ако замениш стандартен изход на ОУ обхванат от ООВ, и поставиш след него емитерен повторител, че ще имаш по-ниско изходно съпротивление. Ще имаш по-голяма товароносимост и ще може да отдава по-големи изходни токове, но изходното съпротивление като такова е възможно и да е по-високо - зависи как оразмериш стъпалото. Нелинейните изкривявания които ще внесеш е добре също да се изчислят колко са, и да се помисли, дали е желателно да бъдат внесени и дали ще се подобри звученето. Защото най-неприятния сценарий е да правиш модификация - уж за много добро, а в същност да развалиш параметрите на изделието. Не забравяй също така, че при еднотактния емитерен повторител ще имаш нееднаква товароносимост за положителна и отрицателна полувълна тогава когато излиза от клас А. Мисля си обаче, че е най-добре да го вкараш в ООВ на последното стъпало с ОУ. Базата направо към изхода на ОУ, така ще вкараш в клас А и крайното стъпало на последния ОУ.
    Ще бъде обхванат от ООВ на последното стъпало - аналоговият филтър.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Какви параметри гониш и как мислиш да ги реализираш?
    По-нисък изходен импеданс, което знаеш до какво води. Мисля да го реализирам с еднотактен емитерен повторител в клас A обхванат от 100% ООВ от последното стъпало на плейъра - аналоговият филтър. Ще се ползва нискошумящ NPN транзистор.
    Редактирано от Димитър Димитров; 13 June 2019 в 11:54.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Колко ома изходен импеданс се стремиш да получиш? От това се определя как ще го постигнеш.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Колко ома изходен импеданс се стремиш да получиш? От това се определя как ще го постигнеш.
    По-нисък от заводският. Не съм си поставял конкретни стойности за цел.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Значи нямаш конкретна цел и няма да си наясно дали си я постигнал. К'от стане.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Това е ниска топка. Направи буфер, който да има 0VDC в изхода и да не изисква прехвърлящ кондензатор. Най-добре дискретен, с добра динамика и нисък PSRR.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    31
    Аз и сега съм нулирал изходния офсет от цифровия филтър. След поставянето на транзисторен буфер няма да се появи нов. Говоря за проста схема с еднотактно или евентуално двутактно стъпало.

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Цитат Публикувано от Димитър Димитров Покажи мнения
    След поставянето на транзисторен буфер няма да се появи нов..
    За да се случи това трябва да се молиш на някой специален бог.

Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени