Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ПоследнаПоследна
Резултати 301 до 325 от 549

Тема: Модификация на Sony CDP-970 (2x PCM58)

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    KSC2690 и КSA1220 са много подходящи за такива буфери
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    120-волтови елементи ли ти трябват??
    2SA1015 / 2SC1815 са доста по-лесни за откриване, както и подобните им и от други фирми....
    Да не говорим, че BC546/556 и т.н. от Комет са си чудесни за целта. На изхода на ОУ нито някаква малко по-голяма нелинейност на Cbc нито подобната на h21e ще те объркат толкова..... а от разни съмнителни доставчици да купуваш A970/C2240 ми се струва силно безсмислено.....
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

търговец/аудиофил Димитър Димитров's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    120-волтови елементи ли ти трябват??
    Не. Не би навредило, но не виждам смисъл от такова презастраховане, след като ще работят на двуполярно захранващо +/-12 волта и изходното ниво е 2V.

Благодаря за предложенията! Всички вършат работа.

Още едни, които съм ползвал при ремонти: 2SB649/2SB669.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ами имам мисля 2SA992 или по-скоро KSA992 и братчето му не знам какво, оригинални са, въпреки че изглеждат малко като бракувани
    Имам и май истински 2SA1015, но 2SC1815 нормални нямам. Тъй че ако искаш някои от тези кажи
    DIY и нестандартно: PC->Xmos USB->PCM1704 цап -> CMOS дискретен пред -> 3-лентов активен дискретен крос -> хубави стъпалца -> 26W8861T + ER15RLY + XT25TG30-04

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Благодаря за отзивчивостта! Няма да ти намалям ценни ресурси. Ще се справя с намирането на транзистори.

machinow's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    41
    Ай ся чак пък ценни .... помисли, нямам носталгии и някаква супер ценност в тях

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Благодаря! Ще го имам предвид.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Митак, сложи ли буферчетата? Как е?
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Не съм, но се поотказах от това начинание. Операционните в I/V конверторите и аналоговите филтри ъпдейтнах с тези: https://www.mouser.bg/datasheet/2/29...4_E-364314.pdf
    4-те декуплиращи електролитни кондензатора в dac-овете са увеличени на 470uF. Последно промених резистора в I/V конверторите на 4.42 Kom с точни, нискошумящи резистори. Тези в аналоговите филтри, които бяха 1.5 Ком са намалени на 1 Ком (както ме посъветва DIMM), за да бъде филтъра наистина както трябва и да е тип Бесел. Локалните филтриращи електролитни кондензатори на dac-oвете са вдигнати от 100uF на 1000uF, а локалните филтриращи на операционните усилватели (I/V-то и LPF) са 2200uF. Използвал съм Nichicon KA и VR сериите. От байпас с неполярни се отказах. Всички тези промени докараха машината да звучи много динамично, детайлно и най-вече музикално. Докато работих по него съм правил промени с още няколко различни плейъра и съм се допитвал до хора с добър слушателски опит и хора с опит в модификацията като Слав и Ники Колев. Огромни благодарности и на тук включилите се в темата и най-вече: Румбата, адаша (DIMM) и Петър Лозев, както и всички останали.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    * Промени да се чете сравнения. Сравнявах с други плейъри и източници. Philips CD-960 примерно му е вече много под нивото, както и Sony CDP-228ESD.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Подкрепям твърдо за електролитните около ДАК-те. Щеше да ми е следващия съвет.
    Сегашния ми е, дали не можеш да ползваш вградения резистор в PCM-a за I/V. Просто да чуеш как звучи с него.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Пробвал съм на PCM56. Не съм очарован. При PCM58 не знам как ще е, но мисля че за момента не е добре да се пипа повече. Или поне ще се слуша известно време, ще се сравнява и тества и тогава ако се наложи ще се дълбае още. За момента мисля, че нивото на звучене стигна наистина високи и много задоволителни граници. Днес се почувствах наистина щастлив и удоволетворен.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Разгледах на PCM58 datasheet-a. Той няма вграден конвертор и съответно изход по напрежение, както е при PCM56 с токов и напрежителен изходи. Има Rf резистор за ООВ и при двата dac-a. Без външен I/V конвертор няма да стане при PCM58.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Добро утро! Не съм те разбрал правилно снощи. Ти си ми писал за ползване на резистор, който е вграден в PCM58 и замества този във външния конвертор Rf=3Kom.

fgfh.jpg

При мен външният беше със същата стойност 3Kom и точност 1%, метал (предполагам метал слоен или евентуално метал оксид) отбелязан в сервизното.
    С тази стойност не се получават исканите резултати.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Знам, само да го чуеш ти предложих, понеже е от същия материал, като матрицата.
    Сега среза на филтъра на колко килохерца е? Трябва да го докараш на около 80kHz.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    130KHz, като го смятам в симулатора: http://sim.okawa-denshi.jp/en/OPseikiLowkeisan.htm
    Редактирано от Димитър Димитров; 2 July 2019 в 09:41.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Заедно с конвертора го смятай.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Заедно с конвертора го смятай.
    Там са само едни 220pF. Към стойността на някой от кондензаторите в LPF филтъра ли да ги прибавя към сметките? В калкулатора е предвиден само LPF филтъра, без конвертора...

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Адаш, вземи си сложи някакъв нормален симулатор, примерно на Тексас Инструментс техния е лесен за работа и се научи да работиш с него. Че при теб се получава "година експерименти може да замени цял ден четене" .
    Цитатите не са на класици , а са на комици!

Kris Dimitrov написа: "Може да е голямо НО Е ПОКРИТО !!!"

Бис написа: Уверявам ви, че средна класа там (в Германия), не живеят по-добре от средна класа тук!

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Този на Тексас не искаше ли някаква регистрация или платеж? Експериментите са задължителни. Само със сметки не излизат нещата. Обаче не може и без тях. Ще се боря с този на Тексас.

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    Даа. Иска регистрация, но не е някакъв проблем предполагам. По-късно ще се позанимавам да се сдобия с такъв калкулатор. Мисля, че и занапред ще потрябва. Мерак имам да си доработя и още някой ретро плейър с хубав мултибитник, като ТДА1541 например.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мите за резисторите разбрахме как си ги променил. Кажи всеки кондензатор с каква стойност е след ДАК-а. Около операционните имам предвид. Ето го в сток състояние:

Sony Stock.jpg

На долната схема какви са стойностите на кондензаторите? Резисторите съм ги въвел.

Sony mod.jpg

Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    32
    C1 - 220pF
    C2 - 1.5nF
    C3 - 1nF

Разделителни няма. Офсета е нулиран от цифровия филтър.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Среза ти е на 90kHz, а при 10kHz фазата е -10,5 градуса.

Страница 13 от 22 ПърваПърва ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени