Резултати 1 до 24 от 24

Тема: Още един път за звука в YouTube

Още един път за звука в YouTube

(Bis: Отцепена дискусия на неподходящо място в друга тема)

Свободен превод на един коментар отдолу - Трудно може да се разбере качеството на една система с такива тъпи парчета!

За DAC-a не знаех, а за тия норвежци е добре да се проучи.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота

Ремонтът на "Графа", бил като музиката на Графа!

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Свободен превод на един коментар отдолу - Трудно може да се разбере качеството на една система с такива тъпи парчета!

За DAC-a не знаех, а за тия норвежци е добре да се проучи.
    To коментарите по-добре да не ги чете човек. За каквото и да било. (същото май важи и за нашите )
    Отговора е подобаващ и много смислен.
    "this is a pop track by Nick Heyward from 1988, with all the flaws from 80's production, mastered by the great Arun Chakraverty. Definately not a track that's easy"
    "eh? vocals, 2 guitars, bass ( emulating kick drum) , percussion, synth and string ensemble, several overdubs and spacial cues ...if you listen to all the layers it's a 48 track mixdown. Try again."
    И друг негов коментар е "Analog Domain is the truth..."
    Еха!

Както и да е. "Тези" норвежци Moiz audio са по-скоро едно кадърно момче с правилните микрофони.
    Пише, че ползва Pearl ELM-B

Toоо микрофони и техника само не стигат за добрия запис, но все пак...
    Някой наскоро във форума кълнеше youtube, че му съсипват "хубавите записи" Горкия той...
    Редактирано от lordoff; 9 February 2019 в 16:52.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Мен ли визираш бе Лордов? Направо го проклех YouTube!
    Качи си клип и виж първите пет минути какъв ще ти е звука и резолюцията. При мен е 360p.
    После като се пооправи си сравни записания клип на компа и в тубата.
    The difference between genius and stupidity is that genius have it's limits.

Цитат Публикувано от Rumb@ta Покажи мнения
    Мен ли визираш бе Лордов? Направо го проклех YouTube!
    Качи си клип и виж първите пет минути какъв ще ти е звука и резолюцията. При мен е 360p.
    После като се пооправи си сравни записания клип на компа и в тубата.
    1-st: Никнейм-а е lord off... Капиш? Има малка, но съществена разлика.
    2-nd: Качвал съм и то неведнъж. И не любителски неща, а материали, които изискват качество и резолюция, щото ги гледат после...
    да не кажа над 1м в някои случаи.
    В сайтовете като vimeo & youtube: Което подаваш, това получаваш. Горчив, но факт. Просто спазвайте спецификациите им.
    Те затова са писани, за да гарантират качество.

Ето още един запис, пак с Pearl Без обработка.
    Sweet Sue - Gunhild Carling Live feat Idun
    Редактирано от lordoff; 9 February 2019 в 17:25.

Ха, не знаех!

За fuck off пак ли има разлика?

Има заслуга и у твоите родители за избора на sony за озвучителна ти система . Не са ти споменали за генетичната ви обремененост

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Обикновено никнейм завършващ на ..off е фамилия на юзъра. Или поне така изглежда твоя.
    Спецификации не съм чел за YouTube. Не съм ги намерил. Ще потърся.
    При запис на живо няма как да изгубиш от качеството. Те нали за това всички обичат да слушат такива.

Няма бе...
    В Пловдив всички ли сте такива?

Moderator L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    52
    Ютюб лимитира качеството в зависимост от връзката. Можеш да го ъплоуднеш кристално, но към един ще отиде с едно качество, при друг - с друго.

... не съм мислил за fuck off, честно. Но и не възнамерявам да мисля точно по този въпрос.

nickname: a familiar or humorous name, given to a person or thing instead of OR as well as the real name.
    E, в случая не е realname. Но вече не мога да го променя.

Спецификации не съм чел за YouTube. Не съм ги намерил. Ще потърся.
    Същото е като с аудиото. Колкото по-малко знаеш, толкова по-простичко ти изглежда.

При запис на живо няма как да изгубиш от качеството.
    Ухааа, можеш и още как Даже по-често именно това се случва. Ето, твоите опити са нагледен пример.
    Виж спецификациите, ако нещо не е ясно, мога да помогна.

Уффф, как одрискахме хубавата тема. Съжалявам. А исках само да пусна един кадърен запис именно на Analog Domain.
    Някой модератор ако "забърше" след нас, няма да е лошо.
    Редактирано от lordoff; 9 February 2019 в 19:52.

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Преди имаше разлика в звука на един клип при SD и HD.

Писали сме едновременно. Да, да забърше.
    Редактирано от Rumb@ta; 9 February 2019 в 19:53.

Цитат Публикувано от L.K. Покажи мнения
    Ютюб лимитира качеството в зависимост от връзката. Можеш да го ъплоуднеш кристално, но към един ще отиде с едно качество, при друг - с друго.
    Нормално и задължително условие за всяка платформа. Ако няма адаптивност, аз ако кача HDR видео с битстрийм 50МБ/с, как ще го гледа на телефона крайния потребител. Невъзможно.

А ако ги няма джендърченцата с талафоните, как ще направя 100000000 гледания?

Малко да събудя темата:

Така се случи, че чух запис с тези "красавци" https://www.seelectronics.com/se8-mic
    Първо го чух, след това и видях че има не малко видеа в youtube, правени с него.... Даже попаднах на такива, демонстриращи качество на тонколони

Ами за цената си (300GBP matched pair!) мисля е доста добре!
    Още малко инфо:
    https://www.soundonsound.com/reviews/se-electronics-se8

https://www.youtube.com/watch?v=DsrUX5szsVA

и за Rumb@ta специално видео https://www.youtube.com/watch?v=-c_JKT4DyaQ да се радва на звук от микрофони
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Моята сапунерка записва баса малко кух и ехтящ. Не е нисък и ударен. Поне така ми се струва, като слушам на компа. Мислех да разширя дупките за микрофоните с бургийка.
    Редактирано от Rumb@ta; 2 April 2019 в 22:28.

Не знам на какво казваш "сапунерка".
    А записващото устройство е тема на съвсем друг разговор...

btw, сега видях че в Динакорд имат предишния модел sE5 на доста, доста прилична цена... Разбира се, предполагам че искаш два броя

Зависи за какви цели е необходим. Една и съща цена може да бъде много висока или срамно ниска.
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    За записване не ми е важно. Но след време ще трябва да взема калибриран микрофон за измервания на озвучителни тела. Но като му дойде времето.

За записване не ми е важно. Но след време ще трябва да взема калибриран микрофон за измервания на озвучителни тела. Но като му дойде времето.
    Е при тези грамадни тонколони, как я мислиш тая без микрофон и REW (например)???
    Аз пък си мислех, че отдавна имаш.... То малко на сляпо е тази работа, да конструираш тонколоните, да модваш, да правиш, да струваш... И накрая нямаш "обективната" Оценка.
    Не че тя е крайната инстанция, но е отправна точка, Реалия! иначе казано.

... както и да е, системката си е твоя! Кой съм аз, че да давам акъл...
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

Rumb@ta's Avatar
    Членува от
    Apr 2011
    Възраст
    41
    Те тези колони са правени по проект и мерени и прослушвани от много хора. С пасивни филтри са и няма нужда нещо да се променя по тях.
    Микрофона ще ми трябва за друг, бъдещ проект. Той ще е с активна филтрация с процесор и много ленти. Но след време ще е.

Микрофон си трябва и при интеграцията ОТ - помещение.
    Но това е съвсем друга тема, несвързана със записи и микрофони
    ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα
    / S
    cio Me Nescire /

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    С измервателен микрофон, по-лесно се схваща корелацията на значението на акустиката.
    С него, след няколко измервания в различни точки и резултатите от тях, изведнъж ти просветва, че с толкова старателно избираната по описание в ревюта и мнения на "експерти" система от компоненти, в различните точки на помещението ти се чува различно, и че ВИНАГИ чуваш резултата И ОТ НЕГО.
    И излиза, че отзивите за същите тези изделия как свирело, са в друга акустична среда и винаги са различни от твоите заради това.
    Пита се, тоя дето е говорил за някакви негови си усещания, в неговата си акустична среда, с какво тогава ти е полезен на теб?!
    И почваш да схващаш, колко разбират тези "експерти" и колко е смисъла от това прочетеното... Оказва се, че тези хора са само ползвачи на тази техника с усещане за споделяне на емоциите си...
    Или излиза, че освен с някакви експлоатационни удобства и потребителски функции, не могат да ти бъдат особено полезни с тези описания. Ама пък и тях ти ги пише в брошурите...
    Е, друго си е да чуеш чуждо мнение и да го приемеш на готово. За какво да се хабиш да анализираш за себе си, ти сам...къде по-лесно е да ти "налеят фърмуера".
    Честито! Вече си поредния ползвател!
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

любител-ентусиаст Bis's Avatar
    Членува от
    Dec 2006
    Възраст
    49
    Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Не знам на какво казваш "сапунерка".
    А записващото устройство е тема на съвсем друг разговор...

btw, сега видях че в Динакорд имат предишния модел sE5 на доста, доста прилична цена... Разбира се, предполагам че искаш два броя

Зависи за какви цели е необходим. Една и съща цена може да бъде много висока или срамно ниска.
    Не трябва да се пропуска факта, че такива микрофони изискват фантомно захранване +48V, за да се поляризират и за да се постигнат декларираните им параметри.
    Такова напрежение пък, не се среща често по домашните играчки за снимане...т.е. изисква се по-висок клас снимачна техника, ако е клип. Ако е само аудио - добър, малошумящ професионален пулт е достатъчен.
    Съвсем друг е въпроса за настройката на микрофона, за да се получи максималният динамичен диапазон...това пък, много малко хора го разбират и умеят как се прави.
    Изобщо, клипчетата в различните платформи за споделяне, са само за опознавателни цели. Могат да дадат повече видео и по-малко аудио реализъм. Така че, не разчитайте особено на аналитичност и обективност от такива...
    Истината е една, и тя е, че...няма една истина! Истината се ражда в спора. Освен ако не премине в бой.
    Мъдростта идва с опита. Опитът обаче, често е резултат от липса на мъдрост.

Гайкаджия ittso's Avatar
    Членува от
    Jul 2008
    Накратко за звука в твоята тръба:
    Да, някои клипове имат звук.
    Да, може да бъде разпознат изпълнителя на песента, и самата песен.
    Да, звучи като блутуут колонка или по-гадно.
    Да, отвратителен е, и не става за нищо съществено, да не говорим за оценка на качество на звука.
    Учените са открили, че 90% от хората са симулирали еволюцията.

Звукът в тръбата тьи е по-кофти от звука в тръбата мьи!

Членува от
    May 2011
    Възраст
    42
    На Буки тръбата е най- добрата!
    Всички останали са изостанали.
    Слуша мексиканец с антенка и девойка с китара

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си