Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3
Резултати 51 до 67 от 67

Тема: Unitra G 601-A

Интересното е, че не се сещам в живота си да съм виждал плоча Мелодия с различен от специфичния „червено-розов“ цвят на етикета.

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Интересното е, че не се сещам в живота си да съм виждал плоча Мелодия с различен от специфичния „червено-розов“ цвят на етикета.
    От възрастта е .
    Битълс син -
    M62_36715R73_L77-1_big.jpg

Черен Битълс-
    34973349.jpg
    Розов не знам да има .
    Шарении техни -
    0bf934ed90cf6844ad9f1e4d9b5984de.jpeg
    Модерно -
    depeshmode.jpg
    металлолом -
    ironmaiden.jpgACDC.jpgNAPALM-DEATH.jpg1_motor_.jpg
    най-лошото им -
    12ba8496f87759ce8301d5ef98415ea3284ae4f3.jpg
    черно
    logo_tbilisi.jpg
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Мдаа, имам и аз точно този екземпляр на Музикален калейдоскоп на 10 инчова плоча само че със светло розов етикет. Действително като качество е трагедия, което отдавам на по-ранното производство, но може и да греша. Чува се шум от самото движение на иглата в браздата, чудя се чак дали не е с по-широка бразда по някаква причина.
    Мелодия с тъмно син етикет в същност мисля, че имам но с черен действително не съм виждал. Благодаря за снимковия материал.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Ако е моно - може да е за ранните дългосвирещи игли. С друг радиус са, но не помня колко...

908C61D9-293D-4A35-B126-E7A66BEBEB14.jpg

Аз имам доста различни Балкантон-ски етикети, като не съм снимал светло син, червен, светло зелен, тъмно зелен, лилав и т.н...Горе в дясно ми е единствената Мелодия.

От най-малките има всевъзможни цветове.

021BCD05-79D6-4660-B692-A3099B26DFD6.jpgBDA6C509-C65C-4D4A-BC24-82C9787BDBC4.jpg74742A79-EA87-46D7-AEAE-EF06D24A0B9D.jpg

Поне за Балкантон, не се връзвай на цветове етикети. Както е казал колегата това е спазвано в кратък интервал от време. Имам прекрасно свирещи плочи Балкантон с всички цветове на етикета, както и зле свирещи отново с всички цветове. Та просто слушай и което ти харесва пази, което не - махай. Това е.

emo-benji's Avatar
    Членува от
    May 2010
    Възраст
    55
    Розов етикет -ширпотреба (най-ниско качество),най-високо качество -черен етикет.Следват тъмно син ,светло син и т.н.
    Става дума за фирмата "Мелодия"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45

То пък голямата тайна ще кажеш , че е ....

И последно ,
    защото се поиздразних
    понеже бях помолен от търговец на плочи да се въздържам от такива влошаващи пазара писания , щом не съм виниладжия /"Пич , който трябва си го знае това , гледай си СД-тата и си трай там..." ,
    ще плясна един цитат за мнението на русите относно Балкантон уви -
    "Была градация по цвету пятака, когда с "Мелодией" было все в порядке. Они отличались качеством. Черный-синий-красный-белый. Только вот точную последовательность я забыл. Уже на излете своей деятельности "Мелодия" погнала откровенный брак, видно предчувствуя свой конец. Не стало культуры производства. Песок в частности, попавший на винил, можно было увидеть невооруженным взглядом. Тоже случилось и с болгарским винилом. Сейчас ситуация такая, что тот мелодиевский винил, который мне нужен, я могу и не найти. Так что уже не до качества, лишь бы было."

и не знаех , че 90-те там е имало "пиратски" преси за плочи -

• Russian German Music
    • SNC Records
    • АО "Ладъ"
    • Russian Disk

Отделно гадюхите са издавали куадро плочи чрез системата за кодиране/разкодиране ABC
    квадро мелодия.jpg
    А младежът Супрафон пише тук и си трае , че е правил същото по кодиращата система SQ-QS -
    Супрафон куадро.jpg
    А аз , шматката, понеже бях виждал само куадро плочи на Пинк Флойд по над 200 долара на търгове и го приех за загубена кауза си подарих медната квадро доза от моят Корвет ЭП-003 , заедно със съгласуващата платка А и единствените игли за нея , които откривах по руските базари бяха по 120-150 долара , да ги ...

На някои руски плочи стои стряскащият надпис "цифровыя запись" - ето това е жесть , както казват руснаците . През 1981 !!!!!!!!!! Преди СД ! И пак е крадена недородена технология.
    Сигурно се обработва с ЦАП ТакDAлеко1941.
    За да издразня допълнително прекупвачите -
    не продавайте за без пари стари руски плочи с надписи някъде по тях - DMM (Direct Metal Mastering) .
    Виниловите души знаят какво значи , а предвид ранният залез на винила на запад , то се оказва , че най-арното оборудване по тази технология са купили "глупаците" от Мелодия през 90-те и две от пиратките -
    lad DMM.jpgrus DMM.jpg

Лека вечер на всички , а аз си се връщам към дисковете си
    Редактирано от hifiresearch74; 14 February 2019 в 18:08.
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Руските "пиратки" не се изчерпват с изброените от теб
    Имам един цепелин с отлично качество от друга "марка". Имам и един юрая на snc, също отличен, макар и ушевадно мастъриран от cd.
    Винилите са история, аз не "махам" нищо. Ако ще и да е с отвратително качество.

Цитат Публикувано от ogromnii Покажи мнения
    Руските "пиратки" не се изчерпват с изброените от теб
    Имам един цепелин с отлично качество от друга "марка". Имам и един юрая на snc, също отличен, макар и ушевадно мастъриран от cd.
    Винилите са история, аз не "махам" нищо. Ако ще и да е с отвратително качество.
    Аз "махам" тези, които са ползвани за играчки и имат видими механични проблеми. И под "махам" имам предвид, че ще ги занеса на село, да ги въртя на Rigonda-та

Ако вместо писане на есета ме четеше, щеше да знаеш, че само преди няколко години затвориха два завода в Германия!

Повтарям - в Германия!
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    48
    По време на просвирване горната "площадка" на дозата трябва да е успоредна на плочата. В двете направления - погледната отстрани и погледната фронтално. Поне на моя рамото беше с твърде висока основа и спуснато докрай не беше достатъчно ниско.
    Когато изпълниш това условие трябва да направиш дозата (иглата) успоредна на допирателната към браздата в 2 точки от винила - ползва се "протрактор" - можеш да си принтираш готов от примерно vinylengine или да си начертаеш.
    След това трябва да настроиш вертикалния натиск прецизно - за OM5E - 1,75гр. След това - антискейтинга.
    Чак тогава може да търсиш задоволителен звук. Моето мнение е че оригиналния кабел си е ок, свързването в 5-цата на рамото не е оптимално, масата е обща, но ако нямаш брум - не се занимавай на този етап.
    Успех!
    Здравейте!
    И аз имам Унитра G 601-A произведена 1978 г. От няколко години не бях я ползвал и скоро и направих профилактика и настройки + нова доза. И при мен рамото е твърде високо в основата въпреки, че е спуснато докрай. Явно това си е фабрично недомислено, защото на височина може да се вдигне много. Иначе всички други настройки са направени както си пише по "дебелите книги".
    Искам да попитам дали може да се корегира това като се подложи под диска например изрязан на струг алуминиев пръстен или нещо подобно с подходяща дебелина за да може да се регулира успоредността.

ogromnii's Avatar
    Членува от
    Mar 2014
    Възраст
    43
    Вероятно да. Но можеш просто да подложиш нещо между задния край на дозата и шела (хартийка ). Идеята е горната площадка на дозата да е успоредна на винила при просвирване, това че рамото стои другояче не е беда.
    Аз струговах основата, за да има още място за спускане, когато рамото застане успоредно шелът не е, после доогъвах рамото, много дълъг филм, който не си струва, за да установя накрая че щанцовката на шасито е такава, че оста на основата не е успоредна на тази на платера. Съвкупност от геометрични неточности...
    Редактирано от ogromnii; 4 June 2019 в 06:17.

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    50
    Няма ли да се получи с по-дебел мат(подложка под винила)?
    Digital: Transport-ASUS G551JK, DAC - TEAC NT-505, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    48
    Вероятно да. Но можеш просто да подложиш нещо между задния край на дозата и шела (хартийка ). Идеята е горната площадка на дозата да е успоредна на винила при просвирване, това че рамото стои другояче не е беда.
    Това е добра идея, ще подложа/повдигна малко отзад дозата с кибритена клечка за да я докарам успоредно.

С подложка под винила няма да стане защото трябва да е доста дебела поне 6-7 мм.

Искам да попитам и за тази звукова карта https://plasico.bg/creative-sb-x-fi-hd-usb-3190.html с RIAA корекция дали някои има впечатления от нея и заслужава ли си.

Предпочитам да си направя отделен RIAA предусилвател, пред това да търся звукова с вградена корекция с неизвестни параметри. И в твоя случай бих заложил на отделен предусилвател с доказани параметри.

Членува от
    Jul 2010
    Възраст
    48
    Аз ползвам тази https://www.radiomuseum.org/r/dual_tvv_46_tvv46.html също и вградената в Техникс SU-V55A. Тази на Dual звучи много меко и приятно, но има един собствен шум - като вятър хуууу...., който не се чува при просвирване само като се усили повечко без сигнал. От Техникса вградената riaa нещо не ми допада като звук. Затова искам нещо по-добро и видях тази звукова карта на Креатив с вградената riaa и питах ако някой е чувал как свири.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 1 2 3

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени