Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Резултати 26 до 50 от 67

Тема: Unitra G 601-A

Аз нямам дигитални източници в къщи,но скоро бях на гости у приятел,който слуша само от такива.Системата му е по-класна от моята.Помолих го да пусне един албум през дака,като записът да е възможно най-качественият.Албума го имам на плоча.Разликата,която чух беше от земята до небето в полза на винила.Други сравнения не съм правил.Имам от новите плочи,които са записани с дигитална намеса. Кефи ме да си ги слушам,защото са ми любими албуми,но звукът е орязан, скучен, матричен, безжизнен и прилича точно на звука,който чух у приятеля ми.Така мога да го определя въз основа моите възприятия.
    И отново към автора на темата-ако слушаш с капак,то не е правилно.Губи се много от красотата на записа.Най-добре е да се отстрани от грамофона,защото дори да е отворен,пак действа като мембрана,която предава на дозата.
    п.п.Нещо се обърках и пуснах поста 2 пъти,но във вторият има лека редакция
    Редактирано от Десислав Станев; 9 February 2019 в 13:58.
    Усилване: Arcam Alpha 6 Plus+Fisher CA-890
    Колони: Open baffle на базата на 4ГД36+Marantz Imperial 6
    За плочите: Dual 1218, Dual 1225
    Ролкови: Revox, Grundig, Akai...
    За касетки: Kenwood, Onkyo, Akai, Technics, Denon, Sanyo...

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Усмихнат hifiresearch74's Avatar
    Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    При всички недостатъци , на клипа , които СЪМ отбелязал, си се усеща разликата .
    Да - пресолих , поставяйки под общ знаменател всички нови преси .
    Епик , Уорнър и Мют , примерно, си избират добър производител на "тави". Например - Новото издание на Трилър звучи по-добре от едно NM американско , което имах и затова продадох второто. Някъде из канала ми има клип и за него.
    Проблем има с новите "актуални" изпълнители , чуваем и от неаудиофили като мен . Лейбълът ХЛ Рекордингс е срам направо . Отделно ми иде да шамаросам Орфей , че продават плоча на Любо , която е била изтървана на земята , сурната леко и след това "съвестно" вдигната от пода и с всите драскотини , прах и 3-4 косъма мушната в наилончето и ковъра , целофанирана и със залепен етикет 39,95 лв , пусната в продажба . Браво Орфей Мюзик ! Май браво и на Сани. Страхотен качествен контрол упражняват .... Досетете се как ми реагираха в бензиностанцията, от която я закупих пътьом, при опит за рекламация със запазения касов бон ....
    Карай да върви .
    Всеки е свободен да купува и сравнява на воля , без значение какво пиша аз или други , тя и оная работа само с четене и анализ на мнения води само до свръх развита десница .
    При техниките е като с децата - "Моите са най-хубави !"
    Хората музиките си менят , но нрава - не !

https://www.youtube.com/channel/UCok...gKUBQ/featured
    Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Аз нямам дигитални източници в къщи,но скоро бях на гости у приятел,който слуша само от такива.Помолих го да пусне един албум през дака,като записът да е възможно най-качественият.Албума го имам на плоча.Разликата,която чух беше от земята до небето в полза на винила.Други сравнения не съм правил.Имам от новите плочи,които са записани с дигитална намеса. Кефи ме да си ги слушам,защото са ми любими албуми,но звукът е орязан, скучен, матричен, безжизнен.Так мога да го определя въз основа моите възприятия.
    И отново към автора на темата-ако слушаш с капак,то не е правилно.Губи се много от красотата на записа.Най-добре е да се отстрани от грамофона,защото дори да е отворен,пак действа като мембрана,която предава на дозата.
    Капака и пантите са отстранени още преди години, когато фурнировах грамофона. В момента го ползвам просто поставен отгоре, да не се праши, когато не свири.
    Иначе, откъм луфтове, постоянство на оборотите грамофона е безпроблемен.
    Не ми се наливат излишни пари за дози и подобрения, искам в случая с минимални средства да свирне прилично, дори бих взел някоя читава доза втора ръка, ако съм сигурен, че от там е проблема.

Ако е нечитава тази доза може и проблема да е от там. Аз на G-602 в момента слушам с OM-5e и съм много доволен от звученето при натиск 1.75 грама който е предписания. Та не вярвам да е от дозата, в случай че е нова и читава.

И с ортофона и с аудиотехниката ли съществува проблемът(стърженето)?Това стържене наблюдаваш ли го в началото
    и края на плочата еднакво?Ортофон ОМ5 си е много добра доза от евтините.Проблема ме навежда над мисълта за не добре поставена в държателя игла..

Загледах се в снимката ти на ортофона и ми се струва,че иглата е прекалено навън,демек не е натикана добре.Това в сравнение с моята.Както написах,това води точно до подобни на описаните от теб кривочи.

Цитат Публикувано от Десислав Станев Покажи мнения
    Загледах се в снимката ти на ортофона и ми се струва,че иглата е прекалено навън,демек не е натикана добре.Това в сравнение с моята.Както написах,това води точно до подобни на описаните от теб кривочи.
    И с двете дози е така, мога да пробвам да ги прибера навътре и да регулирам наново.
    И трите дози, с които взех грамофона бяха ползвани в къща с много деца.
    Mf100 отпадна моментално, беше и смачкано връхчето дори.
    Най- нова е уж АТ. Сега се зачетох, че Tracking Force е 2.5-3.5гр. Това обяснява доста
    А между другото, медната ламаринка на шела трябва ли да си е там или е по- добре да се отстрани?

Камерата ми не е добра,но мисля,че ще можеш да сравниш положението на иглата.Поръчай си нова игла,около 30лв е,щом историята е такава"детска"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Вместо да се ортофончите, можеше да намерите тази Аудиотехника. Славчо, дай линк.
    Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
    Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
    Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
    Явно кабелите са слушани години с тонкоректор на по-висока честота...
    Аз трябва DSD-тата да ги конвертирам в SACD, че да ги слушам нативно.
    Ама това с тия източници си е лесната част. С пустите ампове е големия зор!

Медната ламаринка е с екранираща функция, и ако можеш е най-добре да я оставиш на мястото ѝ. Без нея рамото става малко по-възприемчиво към брум.

Мързеливци сте! Наложи се сам да...

Че тя тая "доза" пълна скръб/скръп?!!!!

Вече акустичния звук при изключени тоци си е нормален, показва как би свирукало без RIAA

За това-ортофончето!Ето му и нова игличка-ДОЗА ЗА ГРАМОФОН

Точно това е

В момента няма техническа информация за този продукт.

Наличност: 0

Все пак е интересно как откри тоа шедьовър?

Членува от
    Sep 2008
    Възраст
    50
    Много пъти е писано във форума, но да го кажа и аз:
    "Дозата дава 90% от звука в 1 грамофон". Не може да се търси добър звук при доза в неизвестно състояние.
    Вземете си нова доза или поне нова игла. Старите които се продават, обикновенно са доста изполвани или с проблеми.
    Digital: Transport-ASUS G551JK, DAC - TEAC NT-505, Analog: Thorens TD318/ TP 21, Phono cartridge-Lyra Delos,
    Amplifier - Primaluna ProLouge Four ( KT88 ) , Speakers - WILSON AUDIO Sophia , Cable - Transparent MusicWave Super & Transparent MusicLink Super MM

Цитат Публикувано от tarambuki Покажи мнения
    Точно това е

В момента няма техническа информация за този продукт.

Наличност: 0

Все пак е интересно как откри тоа шедьовър?
    Така съм го поръчвал с наличност 0,но по телефона.През нета не знам дали ще стане.Много съм доволен от тая игла,по мои груби изчисления,би трябвало да има поне 300 часа вече просвирени и е като нова.

С 3.1гр. Свири осезаемо по- добре!
    Tarambuki, ето линк към дозата:
    https://www.lpgear.com/product/ATC3600L.html

Никаква разлика от текста в Амазон - и все си е трагедия!

За 25-30лв има ли нещо по-добро?!

Цитат Публикувано от Svetoslav Покажи мнения
    За 25-30лв има ли нещо по-добро?!
    Малко ти е несъстоятелен въпроса. Има добро, но не за този бюджет.

Може и second hand. Ето един проверен магазин: Samurai Audio. Има жестоки неща

Скъпичко!

Цитат Публикувано от lordoff Покажи мнения
    Малко ти е несъстоятелен въпроса. Има добро, но не за този бюджет.

Може и second hand. Ето един проверен магазин: Samurai Audio. Има жестоки неща
    Предвид състоянието на плочите ми и факта, че не всеки ден ще ги въртя, AT3600l свирна задоволително добре. Тя е купувана чисто нова от Лондон и ми е подарък към грамофона.
    От своя страна, Ortofon om5e е при мен само за прослушване и трябва да я върна.
    За това въпросът ми беше свързан с коментара на Tarambuki: -“...и все си е трагедия”.
    На цена £11 вероятно няма по-малко трагична доза; сменяемата игличка за Ortofon в случая не ме устройва.

След много тежък филтър на плочите си оставих точно 61, в състояние без деруги.
    За село заминават 57, като още не съм стигнал до трите кутии с малки плочи :P

BTW, върнах Ortofon дозата, настроих както трябва, пуснах си Little River Band (Polydor) и О!Чудо!
    Добрата новина е, че половината от читавите плочи са вносни и свирят доста добре.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    За някакъв период от време , когато е спазван цветови код на етикетите , плочите на Балкантон и Мелодия с черен такъв са като тези , които наричате "вносни" .
    Аз го знам само обобщено . Меломаните тук трябва да кажат от коя до коя година това е спазвано . Черен - син- червен-жълт/зелен етикет.

Технологиите се доминират от два вида хора: едните разбират онова, което не могат да управляват, а другите, управляват онова, което не разбират.

Не мога да кажа нищо относно цветовете на етикетите, но е факт, че има много добре звучащи плочи на Балкантон и Мелодия. На Мелодия съм останал с впечатлението, че повечето звучат прекрасно (ако не са изорани). Докато на Балкантон добре звучат плочите на български изпълнители. Преиздаваната чужда музика в повечето случаи е плачевна. Дори има случаи, да се чува ушеизвадно, че някое парче е записвано от друга плоча. Дори някои от плочите произведени „по лиценз“ не са с нужното качество. Сега дали има Балкантон произвеждани с „вносна матрица“ не знам, колко пък матрици са ни доставили, че да се произведе достатъчно голяма серия? Все си мисля, че основния проблем на Балкантон е, че са използвали една матрица повече от допустимото, което е довело до неприемливо занижение на качеството на последните от серията с определена матрица. За съжаление до сега не съм успял да срещна съответния човек, който да може да ми потвърди тази порочна практика.

Членува от
    Dec 2013
    Възраст
    45
    Цитат Публикувано от Supraphon Покажи мнения
    Не мога да кажа нищо относно цветовете на етикетите, но е факт, че има много добре звучащи плочи на Балкантон и Мелодия. На Мелодия съм останал с впечатлението, че повечето звучат прекрасно (ако не са изорани). Докато на Балкантон добре звучат плочите на български изпълнители. Преиздаваната чужда музика в повечето случаи е плачевна. Дори има случаи, да се чува ушеизвадно, че някое парче е записвано от друга плоча. Дори някои от плочите произведени „по лиценз“ не са с нужното качество. Сега дали има Балкантон произвеждани с „вносна матрица“ не знам, колко пък матрици са ни доставили, че да се произведе достатъчно голяма серия? Все си мисля, че основния проблем на Балкантон е, че са използвали една матрица повече от допустимото, което е довело до неприемливо занижение на качеството на последните от серията с определена матрица. За съжаление до сега не съм успял да срещна съответния човек, който да може да ми потвърди тази порочна практика.
    Повече от половин час неуспешно ровене в Гугъл да открия в кой ДИР форум го беше написал бивш служител на радио Варна и се отказах . Знаели кои плочи си струва да се свалят на лента за надомно разпространение. Просто не помня годините/няколко само/ в които приемаме и спазваме този ГОСТ стандарт . Кадър от Балкантон го беше апострофирал , че първо началото и краят на този период са леко размити , защото е имало пост и пред текуща продукция и второ - актуални са били 3 качества само и 3 цвята - черно/синьо/червено , всичко друго е било продължаваща употреба на налични етикети едно към гьотере . Използвах различни ключови думи , но ме заболяха очите да ровя и се отказах . По шаренията и синьо-жълтото на екрана съм почти убеден , че беше дир форум. Иначе в руските форуми това е лесно откриваемо за тях и да - свързано е с типа матрици и сериите преси от тях . При Мелодия този стандарт е спазван адски дълго /почти като знаменития им натурален сладолед/ и е добър ориентир при покупки.
    В Базар съм виждал еднакви албуми на Алла с черен и червен етикет . Остава въпрос кой ги купува
    Редактирано от hifiresearch74; 13 February 2019 в 11:48.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени