Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Избор между няколко стерео усилвателя, стъпало и миксер

Избор между няколко стерео усилвателя, стъпало и миксер

Здравейте,

Първо да кажа, че не съм много на "ти" с нещата, затова и пускам темата с цел търсене на съвет.

Усилвателите:

Sony STR-DH190, 2x100W

Sherwood RX-4508, 2x100W

Pioneer SX-10AE, 2x100W

Yamaha R-S202D, 2x165W

Стъпало:

BEHRINGER KM750, 2x400W

Миксер:

BEHRINGER PMP550M, 500W

Стаята е 16кв.м. Идеята е да захранва 2 тонколони от такъв тип:

Какви точно тонколони, големина и др. ще се решава впоследствие. Мисля да започна първо с усилвателя. Поправете ме ако греша.
    Стил на музика - хип-хоп, трап и производните т.е. колкото се може повече ниски. Ако master volume-то образно го разделим на 100 и 0 е mute, а 100 max volume, да може да се слуша нормално при 5 и да не криви до възможно най-високо ниво. В идеалния случай до 100, но надали устройствата, които съм посочил ще могат да се справят със задачата.
    Така описано кое от всички би ми свършило работа? Пак според описанието има ли изобщо значение дали ще е стъпало, миксер или усилвател?

Реклама от Google Реклама от Google
      Членува от
      Dec 2007

Стефан Favorite777's Avatar
    Членува от
    Jun 2015
    Възраст
    40
    Цитат Публикувано от xplod Покажи мнения
    Ако master volume-то образно го разделим на 100 и 0 е mute, а 100 max volume, да може да се слуша нормално при 5 и да не криви до възможно най-високо ниво. В идеалния случай до 100, но надали устройствата, които съм посочил ще могат да се справят със задачата.
    https://sites.google.com/site/hifiau...statii/kliping

Редно е първо да си избереш ОТ(тонколони).
    Редактирано от Favorite777; 6 February 2019 в 12:47.

Цитат Публикувано от Favorite777 Покажи мнения
    Кратка, но доста полезна статийка, благодаря Source-a ми ще е точно компютър. Със стандартен китайски мултицет може ли да се измери това изходящо напрежение на 3.5мм жака на звуковата карта?

Цитат Публикувано от Favorite777 Покажи мнения
    Редно е първо да си избереш ОТ(тонколони).
    Предполагам имаш предвид откъм мощност или...? За размери и брой говорители във всяка колона не съм решил още, но със сигурност ще гледам тонколоните да ги докарам до приблизително еднакви омове и мощности с тези на усилвателя...може би една идея по-мощни от усилвателя, примерно за 100 вата на канал усилвател 120 ватови тонколони?

Стефан Favorite777's Avatar
    Членува от
    Jun 2015
    Възраст
    40
    ОТ се избират най-вече по това какви критери за звук и качество имаш. Те са "лицето" на една система и за това трябва да се почне от тях.

Един (най-вероятно тъп) въпрос. Да кажем, че имам 2 трилентови ОТ - по един говорител за ниски, средни и високи. Може ли един ресийвър, който е да кажем 5х100 вата да се навърже по следния начин - на два от каналите да се вържат директно двата нискочестотни и на други два канала да се вържат останалите две двойки(средно и нискочестотен) говорители и всичко това да свири в стерео режим?

L.K.'s Avatar
    Членува от
    Nov 2010
    Възраст
    53
    Moже, но ако се търси смисъл честотното разделяне трябва да бъде извън тонколоните, във външен кросовер или процесор.
    От друга страна усилвателите в ресийвърите 5х100W не са нещо особено и не са най-подходящи за изграждане на многолентова система. Поне басовата част трябва да е в отделно крайно стъпало.

Някои ресийвъри имат тази възможност да разделят честотите. Пусках тема по въпроса, но не мога да я открия.

Права за публикуване

• Вие не можете да започвате нова тема
  • Вие не можете да отговаряте в тема
  • Вие не можете да прикачвате към мненията си
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
  • BB кодове са Включени
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кодове са Включени
  • [VIDEO] code is Включени
  • HTML кодове са Изключени